کوینکس با معرفی قابلیت گرید اسپات به کاربران کمک می‌کند که در نوسانات بازار از شکاف‌های قیمتی سود کنند

۰۷ فروردین ۱۴۰۲
کوینکس با معرفی قابلیت گرید اسپات به کاربران کمک می‌کند که در نوسانات بازار از شکاف‌های قیمتی سود کنند

امروزه، تعداد فزاینده‌ای از سرمایه‌گذاران که مجذوب سودهای هنگفت حاصل از معامله با رمزارزها شده‌اند، وارد فضای پرریسک رمزارزها می‌شوند. اما عوامل پیچیده‌ای باعث شده‌اند که بازار رمزارزها به‌شدت پرنوسان باشد و سرمایه‌گذاران خُرد اغلب نمی‌توانند از این نوسانات بازار سودهای بزرگی به دست آورند. در همین راستا، به لطف توانایی چشمگیر معامله‌ی گریدی در سودآوری تحت شرایط پرنوسان بازار، روزبه‌روز بر محبوبیت آن میان معامله‌گران افزوده می‌شود.

گرید یک استراتژی معاملاتی است که برای سودآوری به تغییرات قیمتی وابسته است. وقتی معامله‌گران بخواهند رمزارزهای مهمی مثل بیت‌کوین را معامله کنند که به نوسانات قیمتی زیادشان شناخته می‌شوند، اگر استراتژی گریدی به‌خوبی اجرا شود می‌تواند تضمین کننده‌ی سودآوری پایدار در بلند مدت باشد.

کوینکس که یک صرافی رمزارز جهانی است، در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ (۱۶ مارس ۲۰۲۳) از راه‌اندازی قابلیت اسپات گرید رونمایی کرد. این قابلیت در بخش «معاملات استراتژیک» قرار دارد که قابلیت‌های دیگری مثل طرح سرمایه‌گذاری خودکار را ارائه می‌دهد.

هدف از طراحی بخش «معامله‌گری استراتژیک» در کوینکس، کمک به کاربر در توسعه و اجرای استراتژی‌های معامله‌گری خود است. کاربران کوینکس می‌توانند با استفاده از معامله‌گری استراتژیک استراتژی‌های معامله‌‌گری سفارشی خود را ایجاد کنند و برای معامله‌ی ساده‌ی رمزارزها از قابلیت‌های شگفت‌انگیزی مثل اسپات گرید و طرح سرمایه‌گذاری خودکار استفاده کنند.

قابلیت اسپات گرید کوینکس یک استراتژی معامله‌گری کمّی است. با ایجاد گریدها، سیستم به صورت خودکار در قیمت‌های پایین خرید کرده و در قیمت‌های بالا می‌فروشد به‌گونه‌ای که کاربران می‌توانند در شرایط پرنوسان بازار سود کنند. این قابلیت جدید سه ویژگی منحصر‌به‌فرد دارد:

۱- سرمایه‌گذاری بی‌دغدغه با ارسال خودکار سفارش

اگر زمان کافی برای بررسی بازار را ندارید اما می‌خواهید در نوسانات بازار سود کنید، اسپات گرید به شما کمک می‌کند. این قابلیت به معامله‌گران کمک می‌کند تا از موقعیت‌های معامله‌گری استفاده کنند، هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهند و به‌راحتی در شرایط پرنوسان بازار سود کنند.

۲- سرمایه‌گذاری منطقی با اجرای خودکار سفارش‌ها

اسپات گرید راهکاری منطقی برای معامله بر اساس معامله‌گری استراتژیک است که سفارش‌های آن به صورت خودکار ارسال و اجرا می‌شوند. این قابلیت مانع از هجوم وسوسه‌ها و هیجانات احساسی ناشی از نوسانات بازار در شما می‌شود و بدین صورت ریسک‌های معامله‌گری را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود سرمایه‌گذاری علمی‌تر و هدفمندتر باشد.

۳- کسب درآمد از شکاف‌های قیمتی

این یعنی ارسال سفارش فروش در موقعیت قیمتی نسبتاً بالا به گونه‌ای که با افزایش قیمت سفارش تکمیل شود و همچنین خرید در موقعیت قیمتی پایین وقتی که قیمت کاهش می‌یابد و تکرار دوباره‌ی این فرایند. به اینصورت، از طریق چرخه‌ی پیوسته‌ی فروش در قیمت بالا و خرید در قیمت پایین، درآمد بیشتری به دست می‌آید.

اما چطور می‌توان از استراتژی معامله با قابلیت اسپات گرید در کوینکس استفاده کرد؟

گام اول: به وبسایت کوینکس به آدرس (https://www.coinex.com/) مراجعه کنید، وارد حساب خود شوید و در منوی [مالی] گزینه‌ی [معامله‌گری استراتژیک] را انتخاب کنید.

گام دوم: بعد از ورود به قسمت [معاملات استراتژیک]، گزینه‌ی [گری اسپات د] را پیدا و روی [ساخت استراتژی] کلیک کنید.

گام سوم: بسته به نیاز خود یکی از حالت‌های «خودکار» یا «دستی» را انتخاب کنید.

(۱) حالت خودکار

این حالت از پارامترهای توصیه شده برای استراتژی استفاده می‌کند که بر اساس تحلیل تکنیکال قیمت‌های بازار به صورت خودکار مشخص می‌شوند. این حالت مناسب تازه‌کارانی است که برای اولین بار از استراتژی‌های گریدی استفاده می‌‌کنند.

(نکته: این پارامترهای توصیه شده هیچگونه توصیه‌ی مالی یا سرمایه‌گذاری از جانب کوینکس به شمار نمی‌آیند. لطفاً با توجه به ریسک معاملاتی خود، استفاده یا عدم استفاده از پارامترهای توصیه شده برای استراتژی را مد نظر قرار دهید.)

(۲) حالت دستی

با حالت دستی می‌توانید خودتان پارامترها را بر اساس بررسی خود از بازار تنظیم کنید و این حالت مناسب معامله‌گرانی است که با استراتژی‌های گریدی آشنایی دارند. با توجه به نیاز خود بازار مد نظر را انتخاب کنید، محدوده‌ی قیمتی، اعداد مربوط به گرید، حالت سرمایه‌گذاری، مبلغ مورد نظر برای سرمایه‌گذاری و نقاط حد سود و حد ضرر را تنظیم کرده و برای ساخت استراتژی اسپات گرید روی [ساخت] – [تأیید] کلیک کنید.

گام چهارم: وقتی استراتژی گرید ساخته شد، سیستم استراتژی را مطابق با پارامترهای از پیش تنظیم شده اجرا می‌کند و جزییات مربوط به استراتژی را می‌توانید از بخش [استراتژی من] مشاهده کنید.

بعد از اینکه گرید ساخته شد، هر زمان که خواستید می‌توانید آن را متوقف کنید. بعلاوه، اجرا و تکمیل سفارش‌ها در اسپات گرید به عمق بازار و قیمت سفارش بستگی دارد. وقتی روندهای بازار شدید باشد، ممکن است سفارش‌های اسپات گرید شما تکمیل نشود یا اینکه بخشی از آن‌ها تکمیل شود. سیستم برای تضمین استمرار استراتژی‌های گرید، ساز و کاری برای ارسال سفارش دارد: اگر بخشی از سفارش تکمیل شود، گرید تا زمان تکمیل شدن سفارش دوباره سفارش‌هایی را مطابق با مقدار استاندارد ارسال می‌کند.

به هر حال، شایان ذکر است که معامله‌گری استراتژیک به‌عنوان یک ابزار معامله، هیچگونه توصیه‌ی مالی یا سرمایه‌گذاری از جانب کوینکس به شمار نمی‌آید. سرمایه‌گذاران می‌توانند هر زمانی طبق روندهای جاری بازار استراتژی را تنظیم، معلق یا متوقف کنند و به صورت داوطلبانه وارد معامله‌گری استراتژیک شوند. در صورت تنظیم پارامترهای غیرمعقول یا بروز نوسانات شدید در بازار شاید استراتژی نتواند سودهای مورد انتظار را عاید شما کند. بنابراین، به معامله‌گران توصیه می‌شود تحمل ریسک خودشان را به شکل معقول ارزیابی کنند و بعد از خواندن دقیق راهنمای معامله‌گری استراتژیک تصمیماتی منطقی اتخاذ نمایند.

کوینکس در ماه‌های آتی قابلیت فیوچرز گرید را نیز برای ارائه‌ی گزینه‌های بیشتر معامله‌گری به کاربران رونمایی خواهد کرد. کاربران می‌توانند اعلامیه‌های رسمی را از طریق وبسایت کوینکس یا دنبال کردن کوینکس در پلتفرم‌های ارائه دهنده‌ی خدمات شبکه‌های اجتماعی پیگیری کنند تا اطلاعات بیشتری از آخرین محصولات و توسعه‌ی برند ما داشته باشند.

8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫2 نظر

  • صرافی های ذکر شده معتبر هستند؟

  • من ۲۴تا پای دارم چند میخرین

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *