ارز کرو (CRV) چیست؟ | آیا کرو (CRV) ارزی آینده دار است؟

۰۹ مرداد ۱۴۰۱
CRV چیست و آیا ارزی آینده دار است؟

Curve یک پلتفرم بازارساز خودکار (AMM) محبوب است که روش بسیار کارآمدی برای مبادله توکن ها ارائه می کند. این شبکه کارمزدهای پایینی دارد و با استفاده از استخرهای نقدینگی کسب درآمد می کند. Curve با ادغام با پروتکل های DeFi خارجی و ارائه پاداش هایی در قالب توکن های CRV و بهره، کاربران را به مشارکت در استخرهای نقدینگی تشویق می کند.

Curve شباهت های زیادی به Uniswap و Balancer دارد، اما با توجه به استفاده از استخرهای نقدینگی متشکل از دارایی هایی مانند استیبل کوین ها یا دارایی های مانند wBTC و tBTC از دیگر پلتفرم ها متمایز می شود. این رویکرد به Curve اجازه می دهد از الگوریتم های کارآمدتر استفاده کند و پایین ترین سطوح کارمزد را داشته باشد.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال CRV (Curve DAO Token)
نام اختصاری CRV
قیمت CRV ۰.۲۹۷۰ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۱۵۸
حجم معاملات روزانه ۶۰,۲۷۲,۳۷۸ دلار
عرضه ی کل ۲,۱۴۶,۱۴۹,۴۴۵ دلار
مقدار در گردش ۱,۱۸۶,۵۲۹,۶۵۹ دلار
وب سایت رسمی https://www.curve.fi/

تاریخچه و تیم توسعه ارز کرو (CRV)

Curve توسط یک دانشمند روسی به نام مایکل ایگوروف در سال ۲۰۲۰ معرفی شد. پیش از آن وایت پیپر کرو در نوامبر ۲۰۱۹ منتشر شده بود ایگوروف تجربیات قبلی کار با شرکت های مختلف بلاک چین و ارزهای دیجیتال را دارد. او همچنین NuCypher را تأسیس کرده و به عنوان مدیر ارشد فناوری این شرکت مشغول به کار است. ایگوروف همچنین بنیان گذار LoanCoin، یک بانک غیرمتمرکز و شبکه وام دهی است.

ایگوروف در اواخر سال ۲۰۱۳ در مورد ارزهای رمزپایه اطلاعاتی به دست آورد و بعداً در سال ۲۰۱۸ با Maker به یک کاربر DeFi تبدیل شد. او شروع به تحقیق در مورد لیکوئید استیکینگ کرد  و تحقیقاتش منجر به توسعه الگوریتمی  برای ایجاد بازارهای عمیق برای دارایی هایی با قیمت های مشابه شد. Curve که در اوایل سال ۲۰۲۰ تأسیس شد، بر اساس این الگوریتم ساخته شده است.

ارز کرو (CRV) چیست؟

ارز کرو (CRV) چیست؟

در پاسخ به سؤال CRV چیست می توان گفت ابزار پلتفرم مالی Curve.fi برای تبادل استیبل کوین ها و سایر توکن های ERC-20 است. هدف اصلی Curve اتصال کاربرانی است که می خواهند توکن های ERC-20 و استیبل کوین ها را با هم مبادله کنند. پلتفرم مالی Curve غیرقانونی است، به این معنی که کاربران مسئول توکن های خود هستند و هیچ قانون خاصی از آنها حمایت نمی کند.

این سیستم با یافتن بهترین مسیرها برای درخواست های تبادل کاربران، مطمئن می شود که لغزش قیمت کم و هزینه های کارمزد پایین است. برای دستیابی به این سیستم مبادله، Curve از استخرهای نقدینگی استفاده می کند که با توکن های نقدینگی پشتیبانی می شوند. استخرهای نقدینگی ارائه دهندگان نقدینگی را تشویق می کنند تا توکن های خود را در استخرها سپرده گذاری کنند تا قیمت را در سطوح رضایت بخشی نگه دارند تا آنها نیز بتوانند سود ببرند. ارائه دهندگان برای سپرده گذاری توکن های خود در استخرهای نقدینگی پاداش دریافت می کنند.

توکن Curve DAO به پلتفرم مالی Curve.fi قدرت می دهد که به  عنوان یک بازارساز خودکار (AMM) عمل کند. AMM ها مدل متفاوتی از تجارت را ایجاد می کنند که در آن دارایی ها می توانند بدون مجوز و به صورت خودکار مبادله شوند. در اینجا به جای تکیه بر دفترهای سفارش، معاملات به طور خودکار از طریق استخرهای نقدینگی انجام می شود.

هر استخر نقدینگی شامل جفت توکن های خاصی است که در آن پشتیبانی می شوند. استخرها دارایی های مشابهی دارند تا ضررهای دائمی  را به حداقل برسانند و شانس بیشتری را برای بازده فراهم کنند.

این پروتکل کاربران را به بازارهای مختلف متصل می کند تا بهترین نرخ کارمزد را پیدا کنند. به این ترتیب Curve.fi لغزش کم را تضمین می کند و معامله گران را قادر می سازد بازده خود را به حداکثر برسانند. هر بار که یک کاربر معامله ای را در شبکه Curve انجام می دهد، به ارائه دهندگان نقدینگی سهمی از کارمزد معامله تعلق می گیرد.

آینده ارز CRV چگونه است؟

آینده ارز CRV چگونه است؟

روند قیمتی ارز کرو – عکس از سایت کوینگکو

پیش بینی های قیمت CRV نسبتاً متناقض هستند و هیچ اجماع جهانی در مورد تغییرات مثبت یا منفی قیمت CRV در آینده وجود ندارد. در واقع، رشد احتمالی آینده به عوامل مختلفی مانند اعلامیه ها، راه حل های جدید پروژه Curve، شرایط بازار کریپتو و غیره بستگی دارد. ما به شما یادآوری می کنیم که قبل از سرمایه گذاری در هر ارزدیجیتال، ضروری است که تحقیقات خود را در مورد آن انجام دهید.

طبق نظر برخی کارشناسان در پلتفرم های پیش بینی، قیمت ارز دیجیتال کرو تا پایان سال ۲۰۲۲ می تواند به سطح ۱.۸۰۵ دلار دست یابد. در سال ۲۰۲۳ نیز بازه قیمتی ۱.۶۶ تا ۲.۳۹ دلار تا پایان دسامبر قابل دسترس خواهد بود. برخی از کارشناسان از جمله والت اینوستور نیز افت شدید تا ۰.۰۷۶۴ دلار را پیش بینی کرده اند.

طبق پیش بینی های بلندمدت، قیمت کرو تا پایان سال ۲۰۳۰ می تواند به ۴.۷۵۳۲ دلار افزایش یابد. همزمان والت اینوستور در  ادامه پیش بینی های منفی خود، انتظار دارد قیمت کرو به ۰.۰۳۲۵ دلار کاهش یابد.

ارز CRV را از کدام صرافی ها بخریم؟

ارز CRV را از کدام صرافی ها بخریم؟

لیست صرافی های ارز کرو – عکس از سایت کوین مارکت کپ

CRV یک توکن آزاد قابل معامله است و در برابر ارزهای دیجیتال، استیبل کوین و جفت ارزهای فیات در صرافی های اصلی در دسترس است. برای خرید توکن CRV می توانید از هر صرافی متمرکز یا غیرمتمرکز استفاده کنید.

بهترین کیف پول های ارز CRV کدامند؟

بهترین کیف پول های ارز CRV کدامند؟

کیف پول های ارز کرو – عکس از سایت کوین مارکت کپ

کیف پول های سخت افزاری یا کیف پول های سرد مانند Ledger یا Trezor امن ترین گزینه برای ذخیره ارزهای دیجیتال با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین هستند. با این حال، استفاده از آنها به دانش فنی بیشتری نیاز دارد و گزینه گران تری به شمار می روند. به این ترتیب، آنها ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتری از CRV برای کاربران باتجربه تر مناسب باشند.

کیف پول های نرم افزاری مانند Lumi گزینه دیگری برای مبادله رایگان و آسان CRV هستند. نسخه موبایل و دسکتاپ آنها در دسترس می باشد. کلید خصوصی شما در آنها توسط ارائه دهنده خدمات، مدیریت و پشتیبان گیری می شود. این کیف پول ها از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می کنند. این کیف پول ها با اینکه کاربرد آسانی دارند، امنیت کمتری نسبت به کیف پول های سخت افزاری دارند که می توانند برای ذخیره تعداد کمتری CRV یا برای کاربران تازه کار مناسب باشند.

کیف پول های آنلاین یا کیف پول های تحت وب نیز رایگان و از لحاظ استفاده آسان هستند و با استفاده از یک مرورگر وب از چندین دستگاه قابلیت دسترسی دارند. اینها کیف پول های داغ محسوب می شوند و نسبت به جایگزین های سخت افزاری یا نرم افزاری از امنیت کمتری برخوردار هستند. به این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کمتر ارزهای دیجیتال یا برای کسانی که معاملات مکرر انجام می دهند مناسب هستند.

جمع بندی

به طور کلی Curve Finance یک غول DeFi است که بر روی اتریوم کار می کند و از نظر TVL بر بازار تسلط دارد. با استفاده از بازارسازی خودکار، Curve امکان مبادله استیبل کوین ها با لغزش کم را فراهم می کند که می تواند به نفع معامله گران روزانه عمل کند. در نتیجه، Curve Finance دارای استاندارد بسیار بالایی برای بهینه سازی نقدینگی است.

با گذشت زمان، توکن های CRV به تدریج به عنوان پاداش و انگیزه برای جذب استفاده از سایر رقبای DeFi توزیع می شوند. Curve Finance پتانسیل زیادی در فضای DeFi دارد.

منابع:

https://swapspace.co/price-predictions/crv

https://www.coinbase.com/price/curve-dao-token?__cf_chl_f_tk=dVenc9FrPXaRY63u.YlnFn5SONkhShwg6U2P5Oi6Dlg-1646756218-0-gaNycGzNCP0

https://coinmarketcap.com/currencies/curve-dao-token/

https://www.gemini.com/cryptopedia/curve-finance-liquidity-provider-dao

https://kriptomat.io/cryptocurrencies/curve-dao-token/what-is-curve-dao-token/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز کرو (CRV) چیست؟ | آیا کرو (CRV) ارزی آینده دار است؟» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

یک نظر

  • عالیه

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *