ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
چارلز هاسکینسون: پذیرش ارزهای دیجیتال به نفع دولت هاست

چارلز هاسکینسون (بنیانگذار کاردانو) در انتقاد به صندوق بین المللی پول (IMF) گفت: پذیرش ارز های دیجیتال، می تواند دولت های نوظهور را از تورم بیش از حد نجات دهد.

چارلز هاسکینسون (بنیانگذار کاردانو)، به توییت اخیر صندوف بین المللی (IMF) در رابطه با هشدار برای پذیرش ارزهای دیجیتال توسط بازار های مالی نوظهور؛ واکنش نشان داد.

IMF: پذیرش ارزهای دیجیتال، ثبات مالی دولت های نوظهور را تهدید خواهد کرد.

پیش تر خبرگذاری رویترز در تاریخ ۱ اکتبر، گزارش کرده بود صندوق بین المللی پول (IMF)، هشدار داده است که قانونی کردن ارزهای دیجیتال توسط دولت های نوظهور، در کوتاه مدت ثبات بازار های مالی و در دراز مدت، کنترل مراکز اصی مالی را از بین خواهد برد.

این سازمان با اشاره به پذیرش بیت کوین توسط ال سالوادر و کشورهای نظیر آن در آمریکای لاتین، باری دیگر به دولت ها اخطار داد.

با این حال، بر اساس گزارش های منتشر شده از چین لینک، پذیرش ارزهای دیجیتال در کشور هایی از جمله هند (علی رغم ممنوعیت های اخیر ارزهای دیجیتال)، پاکستان و ویتنام؛ روز به روز بیشتر به تحقق نزدیک می شود.

به گفته صندوق بین المللی پول، پذیرش ارزهای دیجیتال توسط کشور های نسل سوم، علاوه بر هزاران مشکل دیگر، سیاست های اقتصادی فاسد و سیستم های پرداخت مالی ناکارآمدی را با خود به همراه خواهد داشت.

این سازمان معتقد است، صنعت ارزهای دیجیتال تهدیدی برای سیاست های مالی است و موجب فرار و گریز های مالیاتی می شود.

این سازمان از نهادهای مدیریتی و توسعه دهنده دولت ها خواست که برای پذیرش ارزهای دیجیتال؛ از ارز دیجیتال ملی یا بانک مرکزی (CBDC) استفاده کنند.

انتقاد چارلز هاسکینسون از صندوق بین المللی پول

بنیانگذار سومین بلاک چین بزرگ (کاردانو) که از پلتفرم محبوب اثبات سهام (POS) پیروی می کند، در کامنتی در توییتر به این خبر واکنش نشان داد.

او گفت ارزهای دیجیتال، این دولت ها را از تورم بیش از حد و تمرکز منابع مالی که تحت کنترل بانک های مرکزی و صندوق بین المللی پول (IMF) هستند؛ نجات می دهند.

برخلاف نهادهای متمرکز مالی، ارزهای دیجیتال؛ مملوع از تورم های افسارگسیخته مالی و ریل گذاری های مالی تحت کنترل نیستند.

 

 

منبع:u.today.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.