تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۱ مرداد ۹۹

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۱ مرداد ۹۹

تحلیل ارزهای دیجیتال 11 مرداد 99

سرانجام بیت کوین به بالای مقاومت ۱۱.۲ هزار دلار رسید و اتریوم با قدرت چندین آلت کوین را با خود بالا خواهد برد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین در سه روز گذشته در سطح ۱۱۰۰۰ دلار در حال معامله بوده که این نشانه مثبتی است. این نشان می دهد خریداران عجله ای برای دریافت سود خود ندارند و به فروشندگان اجازه کاهش قیمت را نمی دهند.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین – برای مشاهده سایز بزرگ کلیک کنید.

جفت بیت کوین/ دلار یک الگوی مثلث صعودی کوچک تشکیل داده و اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از ۱۱۳۷۷.۵۵ حفظ کنند این روند صعودی احتمالا ادامه خواهد یافت. یک مقاومت جزئی در ۱۲۳۰۴.۳۷ دلار وجود دارد که ممکن است دوباره منجر به یک اصلاح جزئی شود.

با این حال، تا زمانی که قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۰۷۷) بماند، برتری با خریداران خواهد بود.

بر خلاف این فرضیه، اگر قیمت از محدوده مثلث ایجاد شده خارج شده و به پایین حرکت کند، دوباره باید با مقاومت ۱۰۵۰۰ دست و پنجه نرم کند. شکست به پایین تر از این قیمت یک منفی بزرگ را رقم خواهد زد.

همچنین بخوانید |  جدید ترین تحلیل بیت کوین

تحلیل تکنیکال اتریوم

در یک روند صعودی قوی، اصلاح حا معمولا بیش از ۳ تا ۵ روز طول نمی کشند. اتر در ۲۸ جولای اصلاح داشت و پس از آن در ۲۹ جولای با یک کندل اینساید دی ادامه داد که این نشانگر تردید در میان خریداران و فروشندگان بود.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم – برای مشاهده سایز بزرگ کلیک کنید.

با این حال، با حرکت شارپ صعودی و شکست ۳۳۲.۹ دلار در ۳۰ جولای، خریداران غلبه خود را به نمایش گذاشتند.

جفت اتر/ دلار یک هدف نزدیک در ۳۶۶ دلار در پیش دارد که می تواند به عنوان یک مقاومت عمل کند زیرا RSI در منطقه اشباع خرید عمیقی قرار گرفته است. اما اگر قیمت از آن بالاتر رود می تواند در مرحله بعدی به ۴۸۰ دلار هم برسد.

در پایین نمودار نیز حمایت قوی ۳۰۵ دلار قرار دارد که شکست به زیر آن می تواند اولین نشانگر بازگشت قدرت به فروشندگان باشد.

همچنین بخوانید |  جدیدترین تحلیل اتریوم

تحلیل تکنیکال ریپل

ریپل با رسیدن به سطح ۰.۲۵ دلار به نقطه هدف پس از شکست خارج شدن از الگوی سر و شانه معکوس رسیده است. بعد از یک کندل اینساید دی که در ۳۰ جولای تشکیل شد، خریداران امروز دوباره به بالابردن قیمت ادامه دادند.

نمودار روزانه ریپل

نمودار روزانه ریپل – برای مشاهده سایز بزرگ کلیک کنید.

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از ۰.۲۵ دلار حفظ کنند، جفت ریپل/ دلار احتمالا مسیر خود به سمت هدف بعدی در ۰.۲۸۴۵۸۴ دلار را آغاز خواهد کرد. EMA 20 روزه شیبدار به سمت بالا نشان می دهد این روند به نفع خریداران پیش می رود.

در طول زمان تغییر از روند نزولی به صعودی، RSI می تواند به مدت طولانی در محدوده اشباع خرید قرار بگیرد به همین دلیل نمی توان آن را تنها دلیل برای نزولی شدن تصور کرد. با این وجود، تریدرها باید احتیاط کنند.

شکست به زیر EMA 20 روزه می تواند اولین نشانه از دست رفتن قدرت روند صعودی باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش

بیت کوین کش نتوانسته بعد از شکست سطح ۲۸۰.۴۷ دلار قله ای را رقم بزند که این نشانگر تردید خریداران است. با این حال، این یک علامت مثبت است که خریداران اجازه افت قیمت به زیر ۲۸۰.۴۷ دلار را که اکنون به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند نداده اند.

نمودار روزانه بیتکوین کش

نمودار روزانه بیت کوین کش – برای مشاهده سایز بزرگ کلیک کنید.

خریداران قیمت را به بالای محدوده مقاومتی ۲۸۰-۳۰۰ دلار رسانده اند. اگر آنها بتوانند آن را بالای این محدوده نگه دارند، حرکت صعودی احتمالی تا ۳۶۰ دلار و سپس ۴۰۰ دلار قابل پیش بینی است.

با این حال، RSI نزدیک به سطح ۸۰ قرار دارد که به ایجاد یک پولبک در دو رویداد قبلی منجر شده بنابراین این احتمال وجود دارد که جفت ریپل/ دلار وارد یک اصلاح در نزدیکی ۳۶۰ دلار شود.

این پیش بینی صعودی در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر ۲۸۰ دلار برسانند و بتوانند آن را به مدت سه روز در سطوح پایین حفظ کنند اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی می تواند این رنج را تا چندین روز ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال لایت کوین

لایت کوین هم در ۲۹ جولای یک کندل اینساید دی را تشکیل داده که نشانگر تردید خریداران و فروشندگان است. این عدم قطعیت در ۳۰ جولای زمانی مشخص شد که این آلت کوین یک کندل اوت ساید دی ثبت کرد و خریداران با ثبت قیمت پایانی مثبت غلبه خود بر بازار را تایید کردند.

نمودار روزانه لایت کوین

نمودار روزانه لایت کوین – برای مشاهده سایز بزرگ کلیک کنید.

اولین سطح مقاومتی پیش رو ۶۴ دلار است اما اگر خریداران مانع افت قیمت پایین تر از ۵۶ دلار گردند، آنگاه احمال شکست مقاومت بالایی افزایش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد جفت لایت کوین/ دلار می تواند تا ۸۰ دلار هم صعود نماید.

این دیدگاه صعودی در صورتی نامعتبر می شود که قیمت از سطح کنونی پایین تر رفته و به زیر ۵۱ دلار برسد.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =