ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تحلیل ارزهای دیجیتال 13 مرداد 99

قیمت بیت کوین پس از رسیدن به ۱۲۰۰۰ دلار اصلاح شدیدی را تجربه کرد اما تحرکات قوی در بیت کوین و آلت کوین ها نشان می دهد خریداران برای بالاتر بردن قیمت ها مصمم هستند.

تحلیل بیت کوین ۱۳ مرداد ۹۹

بیت کوین روند صعودی خود را با خارج شدن از محدوده مقاومتی ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۴۰۰ دلار در ۲۷ جولای آغاز کرد. این حرکت باعث تکمیل الگوی سر و شانه معکوس شد که هدف ۱۶۹۹۷ دلار را نشانه گرفته است.

چارت روزانه بیت کوین - دلار

چارت روزانه بیت کوین – دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید

جفت دلار/ بیت کوین بر روی یک EMA 20 روزه در حرکت است و اندیکاتور حرکت جهت دار (ADX) در این نمودار به کار گرفته شده است. این اندیکاتور بالای سطح ۴۱ است که نشان دهنده قدرت روند فعلی می باشد. اندیکاتور جهت دار مثبت (+DI) بالاتر از اندیکاتور جهت دار منفی (-DI) قرار دارد که نشان می دهد خریداران دست بالا را در معاملات دارند.

همچنین بخوانید |  تحلیل بیت کوین

امروز بیت کوین یک قله روزانه در ۱۲۱۱۳.۵ دلار را ثبت کرد که کمی پایین تر از مقاومت ۱۲۳۰۴.۳ می باشد. این باعث افزایش درخواست های سیو سود برای خریداران کوتاه مدتی شد که قیمت را تا ۱۰۵۲۵ دلار هم پایین آوردند.

امروز باز هم قیمت از ۱۰۵۲۵ دلار بازگشت که نشان می دهد معامله گران از افت قیمت به عنوان فرصتی برای خرید استفاده می کنند. تا زمانی که قیمت بالاتر از ۱۰۴۰۰ دلار باقی بماند، حرکت به سمت نزدیکترین مقاومت صعودی خواهد بود.

چارت بیت کوین - دلار در تایم فریم 4 ساعته

چارت بیت کوین – دلار در تایم فریم ۴ ساعته – برای مشاهده کلیک کنید.

ADX در نمودار ۴ ساعته بالای ۴۴ قرار دارد که نشانگر قوی بودن روند کوتاه مدتی است. اما _DI به بالاتر از +DI رسیده است که نشان دهنده برتری خفیف فروشندگان است. اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۱۰۸۰۰ برسانند احتمال تست مجدد ۱۰۴۰۰ دلار نیز وجود خواهد داشت.

اگر قیمت بالای محدوده حمایتی ۱۰۴۰۰ تا ۱۰۸۰۰ باقی بماند سپس خریداران دوباره برای بالابردن قیمت تا ۱۲۱۱۳.۵ تلاش خواهند کرد. شکست این سطح می تواند باعث ادامه روند صعودی شود.

تحلیل اتریوم ۱۳ مرداد ۹۹

اتر در ۲۲ جولای به بالای سطح ۲۵۳.۵ رسید و امروز قله ۴۱۵.۶۳۴ را فتح کرد که افزایش ۶۲.۹ درصدی ارزش آن در کوتاه مدت را سبب شده است. سرعت این روند صعودی غیر قابل جلوگیری است و به همین دلیل رخ دادن یک پولبک حتمی می باشد.

چارت روزانه اتریوم - دلار

چارت روزانه اتریوم – دلار – برای مشاهده کلیک کنید

امروز، تریدرها درخواست های سیو سد خود را به طور تهاجمی ثبت کردند که این موجب افت قیمت تا ۳۲۸.۵ دلار شد. این قیمت درست بالای سطح  ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی است. با این حال، خریداران به شدت در این نقطه خرید انجام دادند که نشانگر تقاضای زیاد در سطح پایین قیمتی است.

جز در موردی که قیمت در نزدیکی پایین دامنه امروز بسته شود، الگوی شمعی اوتساید دی سیگنالی از برعکس شدن روند نخواهد بود. جفت اتریوم/ دلار چندین روز در رنج محدودی معامله خواهد شد زیرا خریداران و فروشندگان هر دو منتظر ایجاد شفافیت بیشتر می باشند.

همچنین بخوانید |  تحلیل اتریوم

ADX بالای ۵۲ و +DI بالاتر از –DI قرار گرفته که نشان دهنده برتری خریداران می باشد. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ درصد یعنی ۳۴۶.۸۵۷ دلار حفظ نمایند، حمله مجدد به ۴۱۵.۶۳۴ دلار نیز محتمل خواهد بود. بالاتر از این سطح روند صعودی احتمالا تا هدف ۴۸۰ دلار ادامه خواهد یافت.

چارت 4 ساعته اتریوم - دلار

چارت ۴ ساعته اتریوم – دلار – برای مشاهده کلیک کنید.

بر خلاف این فرضیه اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر  ۳۲۰ دلار برسانند احتمال افت قیمت تا EMA 20 روزه یعنی ۳۰۲ دلار نیز وجود خواهد داشت. شکست به زیر این محدوده تشکیل یک منفی بزرگ خواهد داد و می تواند سیگنال ایجاد یک قله کوتاه مدتی در ۴۱۵.۶۳۴ دلار باشد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد خریداران در حال تلاش برای نگه داشتن قیمت در بالای EMA 20 روزه می باشند که این علامت مثبتی است. روند کوتاه مدتی با ADX  بالاتر از سطح ۴۲ ادامه می یابد. +DI و –DI به هم نزدیک هستند که نشان می دهد خریداران و فروشندگان در حال نزاع برای دیکته کردن قدرت خود می باشند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از ۳۶۶ دلار حفظ نمایند، یک سیگنال مثبت بزرگ شکل می گیرد که نشانگر تقاضای شدید در سطوح پایین قیمتی می باشد. چنین رودی احتمال رالی تا ۴۱۵.۶۳۴ دلار را نیز افزایش می دهد. پس تا زمانی که قیمت بالاتر از EMA 20 روزه قرار دارد خریداران می توانند به ادامه صعود امیدوار باشند.

با این وجود، اگر قیمت به زیر این سطح افت پیدا کند، فروشندگان دوباره برای شکست سطح حمایتی ۳۲۰ دلار تلاش خواهند کرد. در صورتی که قیمت زیر سطح ۳۶۶ دلار باقی بماند تریدرها باید جانب احتیاط را رعایت کنند.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *