تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۳ مرداد ۹۹

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۳ مرداد ۹۹

price-analysis-8-12-btc-eth-xrp-link-bch-bsv-ltc-ada-xtz-bnb

همزمان با بازگشت تدریجی بیت کوین بسیاری از آلت کوین ها در حال ثبت قله های تاریخی جدیدی هستند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۳ مرداد

خریداران باز هم نتوانستند در دهم آگوست قیمت بیت کوین را به بالای مقاومت ۱۲۱۱۳.۵۰ برسانند و این به سیو سود توسط تریدرهای کوتاه مدت منجر شد. این اصلاح قیمت را تا EMA 20 روزه در ۱۱۱۲۷ دلار پایین آورد اما فروشندگان نتوانستند این حمایت را بشکنند.

چارت روزانه بیت کوین دلار

چارت روزانه بیت کوین دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

این نشان می دهد خریداران به شدت در حال خرید در کف های قیمتی هستند. در یک روند صعودی، اگر قیمت از EMA 20 روزه کاهش یابد معمولا احتمال ادامه روند صعودی افزایش می یابد.

اگر جفت بیت کوین/ دلار بالاتر از ۱۲۱۱۱۳.۵ بسته شود، سرعت حرکت افزایش خواهد یافت و حرکت سریع تا ۱۳۰۰۰ دلار محتمل خواهد بود. فروشندگان به دفاع از این سطح تمایل دارند که می تواند به اصلاح یا تقویت جزئی منجر شود اما در صورتی که خریداران موقعیت خود را از دست ندهند احتمال ادامه روند صعودی تا ۱۴۰۰۰ دلار نیز وجود دارد.

این دیدگاه صعودی در صورتی که فروشندگان قیمت این جفت را به زیر محدوده حمایتی کلیدی ۱۰۴۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار برسانند باطل خواهد شد.

همچنین بخوانید |  تحلیل بیت کوین

تحلیل تکنیکال اتریوم ۲۳ مرداد

قیمت اتریوم چندین روز است که بالای حمایت کلیدی ۳۶۶ دلار تثبیت شده است. این نشان می دهد خریداران در حال جمع کردن کف های این سطح هستند.

چارت روزانه اتریوم -دلار

چارت روزانه اتریوم -دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

میانگین های متحرک رو به بالا و RSI در محدوده مثبت نشانگر برتری قدرت خریداران است.

شکست به بالای خط روند نزولی سیگنال قدرت و حرکت تا بالای ۴۱۵.۶۳۴ دلار خواهد بود. بالاتر از این سطح روند صعودی می تواند به ۴۸۰ دلار بیانجامد.

این دیدگاه صعودی در صورتی که جفت اتریوم/ دلار مسیر عکس را از خط روند نزولی در پیش گرفته و به زیر EMA 20 روزه (۳۵۷ دلار) برسد اعتبار خود را از دست می دهد. پایین تر از این حمایت، اصلاح می تواند تا سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصد فیبوناچی معادل ۳۰۴.۳۶۷ دلار گسترش یابد.

همچنین بخوانید |  تحلیل اتریوم

تحلیل تکنیکال ریپل ۲۳ مرداد

خریداران قیمت ریپل را به بالای الگوی تشکیل شده در ۱۱ آگوست رساندند اما نتوانستند آن را در سطوح بالا حفظ نمایند. فروشندگان از این فرصت به نفع خود استفاده کرده و با فروش زیاد قیمت را به زیر الگو رساندند.

چارت روزانه ریپل دلار

چارت روزانه ریپل دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

با این حال، خریداران کف های قیمتی را خریداری نمودند و در تلاش برای هل دادن قیمت به بالای ۰.۲۸۴۵۸۴ دلار می باشند. اگر آنها موفق شوند، این یک نشانه مثبت خواهد بود.

هر دو میانگین متحرک شیب رو به بالا دارند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده مسیر صعودی تا مقاومت پیش رو می باشد. شکست به بالای الگو و مقاومت ۰.۳۰۷۳۰۱ گویای قدرت و افزایش احتمال رالی تا ۰.۳۲۶۱۱۳ دلار خواهد بود.

این دیدگاه صعودی در صورتی که جفت ریپل / دلار از مقاومت پایین رفته و EMA 20 روزه خود را بشکند باطل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال چین لینک ۲۳ مرداد

چین لینک پس از اصلاح دو روزه در ۱۰ و ۱۱ آگوست اکنون در حال ادامه روند صعودی خود است. فروشندگان حتی نتوانسته اند حمایت نزدیک ۱۲ دلار را بشکنند که این نشان می دهد خریداران به شدت در حال خرید کف های قیمتی می باشند.

چارت روزانه چین لینک دلار

چارت روزانه چین لینک دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

حرکت شارپ از سطح ۱۲ دلار توانسته قیمت را به بالای محدوده مقاومتی ۱۴.۴۵۸۶ تا ۱۴۸۵۳۷ دلار برساند. هدف بعدی سطح ۲۶۱.۸ درصد اکستنشن فیبوناچی در ۱۷.۴۳۱۹ دلار می باشد . در صورتی که این سطح نیز شکسته شد، هدف بعدی ۲۰ دلار خواهد بود.

با افزایش قیمت جفت چین لینک/ دلار RSI دوباره به منطقه اشباع خرید عمیق راه یافته است. با اینکه امکان باقی ماندن RSI در این منطقه به مدت طولانی وجود دارد، رالی های عمودی به ندرت پایدار می مانند. بنابراین، تریدرها می توانند به جای طمع کردن، نقطه استاپ را در موقعیت های خود مشخص نمایند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش ۲۳ مرداد

بیت کوین کش در ۱۱ آگوست به زیر EMA 20 روزه خود (۲۸۴ دلار) و حمایت ۲۸۰ دلار رسید اما خریداران توانستند قیمت پایانی روز را در ۲۸۱.۸۷ دلار نگهدارند.

چارت روزانه بیت کوین کش دلار

چارت روزانه بیت کوین کش دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

امروز فروشندگان دوباره برای ادامه حرکت نزولی تا ۲۷۰ دلار تلاش کردند اما خریداران کف های قیمتی را خریداری نموده و قیمت را دوباره به بالای ۲۸۰ دلار برگرداندند که این یک نکته مثبت است.

EMA 20 روزه هموار شده و RSI کمی بالاتر از نقطه میانی قرار گرفته که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا می باشد. شکست به بالای این خط روند نزولی اولین علامت برتری خریداران خواهد بود.

در صورتی که قیمت این جفت پایین تر از ۲۸۰ دلار بسته شود این دیدگاه باطل خواهد شد و در این صورت قیمت می تواند تا ۲۶۰ دلار هم افت نماید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین اس وی ۲۳ مرداد

عدم موفقیت  بالابردن قیمت بیت کوین اس وی در ۱۱ آگوست منجر به سیو سود تریدرها شد که به شکست EMA 20 روزه (۲۱۴ دلار) انجامید. خریداران در حال حاضر برای بالا بردن بیت کوین SV تا بالای سطح ۲۰۰ دلار تلاش می نمایند.

چارت روزانه بیت کوین اس وی دلار

چارت روزانه بیت کوین اس وی دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

هر حرکت به بالای سطح ۲۰۰ دلار با مقاومت خط روند نزولی در ۲۲۷ دلار رو به رو خواهد شد. اگر جفت بیتکوین SV/ دلار از این مقاومت پاین بیاید چندین روز تقویت در بازه ۲۰۰ تا ۲۲۷ دلار محتمل خواهد بود.

EMA 20 روزه هموار شده و RSI درست زیر سطح ۵۰ قرار گرفته که به عمل رنج زدن در آینده نزدیک اشاره می کند.

با این وجود، اگر این جفت از مقاومت پایین آمده و به زیر ۲۰۰ دلار برسد سیگنال منفی صادر خواهد شد که می تواند به افت قیمت تا ۱۶۰ دلار بیانجامد.

تحلیل تکنیکال لایت کوین ۲۳ مرداد

لایت کوین در ۱۱ آگوست به زیر رنج ۵۶ تا ۶۰ دلار و EMA 20 روزه رسید. این آلت کوین از مقاومت ۵۱ دلار بازگشت که این نشانه مثبتی است از اینکه خریداران برای دفاع از این سطح تلاش می کنند.

چارت روزانه لایت کوین دلار

چارت روزانه لایت کوین دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

eMA 20 روزه هموار شده و RSI در نزدیکی نقطه میانی قرار گرفته است که بیانگر رفتار محدود به رنج به مدت چند روز می باشد.

شکست و بسته شدن بالای کانال نزولی اولین نشانه قدرت خواهد بود. این می تواند احتمال رالی تا ۶۰ دلار و سپس ۶۵.۱۵۷۳ دلار را افزایش دهد. این روند صعودی تا زمانی که جفت لایت کوین/دلار بالای ۶۵.۱۵۷۳ دلار باقی بماند ادامه خواهد یافت.

در صورتی که این جفت از سطح فعلی دچار افت گردد و به زیر ۵۱ دلار برسد روند به نفع فروشندگان تغییر خواهد یافت.

همچنین بخوانید |  تحلیل آلت کوین ها

تحلیل تکنیکال کاردانو ۲۳ مرداد

کاردانو در ۱۱ آگوست به زیر EMA 20 روزه خود رسید و فروشندگان امروز شانس خود را برای رساندن قیمت به زیر ۰.۱۳ دلار امتحان کردند.

چارت روزانه کاردانو دلار

چارت روزانه کاردانو دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

با این حال خریداران کف های قیمتی را خریداری نمودند و قیمت جفت کردانو/ دلار را به بالای سطح ۰.۱۳ دلار سوق دادند. این نشانه مثبتی از پس زدن قیمتهای پایین ۰.۱۳ دلار است.

EMA 20 روزه و RSI نزدیک به سطح ۵۰ به تقویت احتمالی در چند روز آینده اشاره دارند.

این روند با شکست و تثبیت بالای مقاومت پیش رو در ۰.۱۵۴۳۰۵۱ دلار مثبت خواهد شد. بر خلاف آن، شکست به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سیگنال تغییر احتمالی در روند خواهد بود.

تحلیل تکنیکال تزوس ۲۳ مرداد

تزوس در دهم آگوست مقاومت قوی ۳.۹۶ دلار را شکست و یک قله جدید ثبت کرد که نشان می دهد خریداران با قدرت آماده خرید در سطوح بالاتر می باشند.

چارت روزانه تزوس دلار

چارت روزانه تزوس دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

فروشندگان برای پایین آوردن قیمت در ۱۱ آگوست تلاش کردند اما خریداران بازهم کف های قیمتی را به سرعت خریداری نمودند که این باعث بازیابی سریع قیمت از کف روزانه ۳.۷۵ دلار و بسته شدن آن در ۴.۰۱ دلار شد.

امروز فروشندگان دوبره برای سقوط جفت تزوس/ دلار تلاش کردند اما خریداران از این فرصت برای خرید در سطوح پایین تر استفاده کردند. این شدت خرید قبلا هم موجب بالارفتن ارزش این جفت شده است.

اگر خریداران بتوانند قیمت پایانی را بالاتر از ۴.۵۰ دلار حفظ کنند، سطح ۲۰۰ درصد اکستنشن فیبوناچی در ۴.۸۷۶۶ دلار و پس از آن سطح ۲۶۱.۸ درصد در ۵.۵۷ دلار اهداف بعدی خواند بود. این دیدگاه صعودی در صورتی که مسیر حرکت این جفت تغییر کند و به زیر ۳.۶۰ دلار برسد باطل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال باننس کوین ۲۳ مرداد

بایننس کوین در ۱۱ آگوست به ۲۰.۶۶ دلار افت کرد اما فروشندگان آن نتوانستند قیمت را زیر EMA 20 روزه حفظ نمایند که این یک نکته مثبت است.

چارت روزانه بایننس کوین دلار

چارت روزانه بایننس کوین دلار – برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

این نشان می دهد خرید در افت های قیمت انجام می شود و خریداران به شدت در حال دفاع از EMA 20 روزه می باشند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۲۱.۷۶۲۸ دلار رسانده و سطوح بالاتر را حفظ نمایند، یک سیگنال مثبت صادر خواهد شد که نشانگر ادامه روند صعودی خواهد بود.

EMA 20 روزه در حال هموار شدن است و RSI به زیر سطح ۶۰ رسیده که نشان می دهد سرعت حرکت کند شده اما همچنان برتری با خریداران است.

این دیدگاه صعودی در صورتی که جفت بایننس کوین/ دلار به زیر خط روند برسد باطل می شود. پایین تر از این حمایت، افت تا ۱۸.۲۰ دلار محتمل خواهد بود.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 2 =