کاهش 57 درصدی جرایم ارز دیجیتال و افزایش هک دیفای

نرخ جرایم ارز دیجیتال با وجود افزایش حمله ها به بخش دیفای در حال کاهش است.

به گزارش میهن سیگنال، طبق داده های شرکت امنیت بلاک چین سایفرتریس، جرایم در بخش ارزهای مجازی در سال ۲۰۲۰ نصف شده است. در گزارش سال ۲۰۲۰ این شرکت آمده است خسارت ناشی از سرقت، هک و کلاهبرداری ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ به ۱.۹ دمیلیارد دلار رسیده که افت ۵۷ درصدی نسبت به سال قبل را نشان می دهد. این میزان در سال ۲۰۱۹، ۴.۵ میلیارد دلار بوده است.

سایفرتریس اعلام کرده کلاهبرداری های عظیم ارز دیجیتال مانند طرح پانزی پلاس توکن سرامد جرایم ارز دیجیتال در دو سال گذشته بوده و رقم آنها به ۲.۹ میلیارد دلار رسیده است.

در این گزارش آمده کلاهبرداری پیشتاز جرایم ارز دیجیتال است و پس از آن سرقت و باج افزارها قرار دارند. به دلیل ارتقای مقیاس های امنیتی در موسسات مالی، سرقت پس از هک صرافی های متمرکز کاهش یافته است.

افزایش جرایم در بخش دیفای

با این وجود در سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش جرایم مرتبط با تامین مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای بودیم. به دلیل رد نشدن اکثر پروتکل های دیفای از فیلترهای قانونی ، بسیاری از آنها ملزوماتی که صرافی های متمرکز، ارائه دهندگان خدمات مالی و بانک ها از آن تبعیت می کنند را دارا نمی باشند و این راه را برای عده ای باز گذاشته تا با بلعیدن تمام نقدینگی یک استخر، سایر دارندگان توکن را بی نصیب از نقدینگی بگذارند. این باعث می شود آنها نتوانند معامله کنند و در نتیجه توکن ها ارزش خود را از دست می دهند.

طبق این گزارش بزرگترین سرقت سال مربوط به صرافی کوکوین و هک ۲۸۱ میلیون دلاری آن بوده است. در این سرقت هم از دیفای استفاده شده و مجرمان سعی کرده اند وجه سرقتی را از طریق Uniswap که بزرگترین صرافی غیرمتمرکز جهان است پولشویی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کلاهبرداری های این حوزه می توانید به صفحه دیده بان کلاهبرداری ارز دیجیتال مراجعه کنید.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *