تعطیلی ۷۵ صرافی ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ تاکنون

۱۶ مهر ۱۳۹۹
تعطیلی 75 صرافی ارز دیجیتال در سال 2020 تاکنون

در سال جاری شاهد تعطیلی ناگهانی صرافی های متعددی بوده ایم. حداقل ۷۵ صرافی ارز دیجیتال به علل مختلفی از جمله هک، کلاهبرداری یا دلایل نامعلوم تعطیل شده اند.

از این تعداد پنج صرافی به علت کلاهبرداری و چهار صرافی از جمله Altsbit و Nerae به علت هک تعطیل شده اند. در مجموع ۳۱ صرافی به صورت داوطلبانه و ۳۴ مورد نیز بدون علت واضح و توضیح مشخصی بسته شده اند. صرافی آلمانی NLexch و صرافی شیلیایی Chilebit تنها مواردی هستند که توسط دولت های مربوطه تعطیل شده اند.

دلایل افول صرافی های ارز دیجیتال

برای این سوال که چرا صرافی های کوچک زیادی در حال افول هستند توضیح روشنی وجود دارد. گسترش دیفای و افزایش صرافی های غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۰ آخرین میخ را بر تابوت بسیاری از کسب و کارهای کوچک در این زمینه کوبیده است.

همچنین فشار قانونی در حوزه ارز دیجیتال نیز نسبت به گذشته افزایش یافته است. به همین دلیل بسیاری از صرافی ها دیگر توانایی برآوردن این نیازمندی ها را ندارند و مجبور به تعطیلی داوطلبانه می شوند. هک و کلاهبرداری هم از مشکلات بزرگ صرافی ها به شمار می روند.

آخرین موارد گزارش شده از مشکلات صرافی ها مربوط به صرافی های بزرگ بیتمکس و کوکوین بوده است. اخیرا یک صرافی بزرگ سنگاپوری به نام کوکوین مورد حمله هکرها قرار گرفت. در این حمله ۲۰۰ میلیون دلار از وجوه این صرافی به سرقت رفت. البته پس از این اقدام به کاربران اطمینان داده شد که با ردیابی وجوه سرقتی مقداری از آن بازیابی شده و امکان جبران خسارت ها وجود دارد.

صرافی های ارز دیجیتال تنها مواردی نیستند که به طور ناگهانی ناپدید می شوند. طبق اطلاعات کاربران سایت deadcoins.com  بیش از ۲۰۰۰ آلت کوین و توکن نیز دیگر وجود ندارند.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تعطیلی ۷۵ صرافی ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ تاکنون» با ما درمیان بگذارید.

منبع:کوین تلگراف
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *