ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
هشدار رئیس RBI در مورد بحران مالی آینده ارز دیجیتال

رئیس RBI مجدداً بر دیدگاه ممنوعیت معاملات ارز دیجیتال تاکید کرد. وی درباره بحران مالی آینده هشدار داد.

رئیس RBI Das اظهار داشت که او همچنان همان دیدگاه را در مورد آن دارایی های دیجیتال و بلاکچین دارد. او می خواهد آنها ممنوع شود.

دولت هند و سازمان‌ های نظارتی در مورد استفاده و اجرای دارایی‌ های دیجیتال خصوصی در این کشور تردید دارند. مقامات در هند پیشتر ۳۰ درصد مالیات بر درآمد سرمایه به دست آمده از تجارت ارز دیجیتال در نظر گرفتند. با این حال، رئیس بانک مرکزی هند در مورد بحران مالی بعدی هشدار داد.

رئیس RBI نسبت به یک بحران مالی ارز دیجیتال هشدار داد

در اجلاس بینش BFSI، Shaktikanta Das، فرماندار RBI در مورد سقوط اخیر و تحولات در صنعت کریپتو صحبت کرد. او نسبت به بحران مالی احتمالی بعدی هشدار داد. همچنین او اشاره کرد که این بحران از دارایی‌ های دیجیتال خصوصی نشات می گیرد.

داس همچنین اظهار داشت که او همچنان همان دیدگاه را در مورد ارز دیجیتال دارد و می خواهد آنها ممنوع شود. به علاوه او اضافه کرد که کریپتو هیچ ارزش اساسی ندارد. دارایی ‌های دیجیتال خصوصی اصلی ترین ریسک‌ ها برای ثبات اقتصادی و مالی هستند.

رئیس RBI به کاهش اخیر در بازار کریپتو اشاره کرد و درمورد فروپاشی بزرگ FTX اظهار نظر کرد. داس اظهار داشت که تغییر در ارزش هر محصول تابعی از بازار است.

رئیس RBI اظهار داشت که منشاء ارز دیجیتال دور زدن و شکستن قوانین سیستم است. در همین حال، داس استدلال کرد که او هنوز هیچ استدلال معتبری در مورد منفعت عمومی دانستن انواع قرارداد هوشمند نشنیده است. هیچ وضوحی در مورد آن وجود ندارد. او از رمزارز را به عنوان فعالیت سفته بازی یاد کرد که باید ممنوع شود.

پیش از این، Coingape گزارش داد که RBI مرحله آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی را در ۱ دسامبر ۲۰۲۲ راه اندازی کرد.

در همین حال، طبق داده های میهن سیگنال، دولت هند به دلیل اعمال نرخ مالیات بالا بر تجارت ارز دیجیتال خرده فروشی با انتقاد شدید شهروندان روبرو شد.

منبع:کوین گیپ
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره برات علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *