یازده برابر شدن استفاده از ارز دیجیتال در ترکیه

یافته‌های بررسی جدیدی که در ترکیه انجام شده نشان می‌دهد آگاهی از ارز دیجیتال در یک سال گذشته گسترش قابل‌توجهی داشته است.

پایگاه کاربران رمزارزها در ترکیه در یک سال اخیر بیش از یازده برابر شده است. این بررسی نشان داده است رفتار شهروندان ترکیه نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تغییر کرده است.

تحقیق مشابهی که در سال ۲۰۲۰ انجام شده نشان داده بود تنها ۰.۷ درصد از ۶۰۰۰ شرکت‌کننده به هر صورتی معامله ارز دیجیتال انجام داده بودند و ۸۴ درصد از شرکت کنندگان در تحقیق چیزی از بیت کوین و ارز دیجیتال نشنیده بودند. نتایج این تحقیق نشان داده است یک‌پنجم از جمعیت ترکیه در معرض ارز دیجیتال بوده‌اند.

اما نتایج تحقیق سال جاری افزایش قابل‌توجهی در کاربرد رمزارزها در ترکیه را نشان می‌دهد. در میان حدود ۱۴۰۰ شرکت‌کننده در تحقیق ۷.۷ درصد گفته‌اند بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری را معامله کرده اند. این میزان افزایش ۱۱ برابری کاربران رمزارزها در ترکیه را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

طبق این بررسی، ۱۱ درصد از کاربران با دانش در این حوزه به کاربران فعال ارز دیجیتال شده‌اند. بزرگ‌ترین صرافی این کشور به نام Paribu  در تنها یک سال شاهد افزایش کاربران خود از ۶۰۰ هزار به ۴ میلیون نفر بوده است.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *