ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تجمع کاربران صرافی کریپتولند مقابل دادسرای جرائم اقتصادی

روز دوشنبه ،۲۷ اردیبهشت‌ماه، سینا استوی فعال حوزه ارز دیجیتال و بلاکچین و مدیر عامل صرافی کریپتولند، به جرم کلاهبرداری دستگیر شد. علت دستگیری وی عرضه توکن غیرقانونی بریج و اخلال در نظام اقتصادی کشور عنوان شد.

پروژه بریج اوراکل (Bridge Oracle) که شیوه های غیر اخلاقی را برای جذب مخاطبان تازه وارد خود درگروه های زرد تلگرامی اتخاذ کرده بود قربانیان زیادی داشت. ساعاتی بعد از دستگیری سینا استوی در شبکه توئیترش پیامی مبنی بر نحوه اطلاع رسانی اخبار تکمیلی از سایت گرداب منتشر شد.

توئیت سینا استوی

توئیت سینا استوی

بعد از این پیام سایت گرداب با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:

همانگونه که مستحضرید مدیران صرافی کریپتولند در کنار فعالیت های خود در حوزه تبادل رمزارز، متهم به تخلفات و اقدامات غیرقانونی متعددی در حوزه اقتصادی می باشند. لذا این افراد، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی و به دستور دادسرای ویژه جرایم اقتصادی و به مظور صیانت از حقوق مردم، بازداشت شده اند. بدیهی است تصمیم گیری نهایی در این زمینه برعهده مقام قضایی است.

سپس با قراردادن فرمی از همه کاربران سابق کریپتولند خواست مدارک و ادعاهای خود در مورد میزان سرمایه موجود در صرافی کریپتولند را در آن فرم ارائه نمایند.

امروز بعد از گذشت کمتر از یک ماه از تاریخ دستیگیری سینا استوی، هنوز بیانیه ای مبنی بر نحوه آزادسازی سرمایه کاربران سابق کریپتولند از گرداب منتشر نشده است. صبح امروز (۱۷ خرداد ۱۴۰۰) عده ای از کاربران سابق این صرافی مقابل دادسرای جرائم اقتصادی تجمع کردند.

صبح امروز (17 خرداد 1400) عده ای از کاربران سابق این صرافی مقابل دادسرای جرائم اقتصادی تجمع کردند.

صبح امروز (۱۷ خرداد ۱۴۰۰) عده ای از کاربران سابق این صرافی مقابل دادسرای جرائم اقتصادی تجمع کردند.

مطالبه گران موارد زیر را از دستگاه قضائی خواستار شدند:

۱- زمانبندی دقیق بازگشت سرمایه کاربران سابق کریپتولند
۲- نحوه بازگشت سرمایه (ارزی، ریالی، به صورت دلخواه بنا به نظر کاربر و …)
۳-چگونگی بازگشت سرمایه (بازگشایی سایت یا به صورت حضوری)
۴- دلیل تعلل در اعلام بیانیه رسمی در خبرگزاری های رسمی یا سایت گرداب و بی خبر گذاشتن کاربران سابق در رابطه با وضعیت سرمایه ها و صرافی
۵-ایجاد پل ارتباطی موثق جهت دریافت اخبار و اطلاعات بروز

تجمع کاربران سابق صرافی کریپتولند مقابل دادسرای جرائم اقتصادی

تجمع کاربران سابق صرافی کریپتولند مقابل دادسرای جرائم اقتصادی

پروژه‌های کلاهبرداری بسیاری با جامعه هدف افراد تازه‌وارد، با تبلیغات گسترده خود را در قالب فعال حوزه رمز ارز به مردم قالب کرده و مردم نیز به سادگی فریب شعارهای «زود پولدار شوید» را می‌خورند. از شما درخواست میکنیم قبل از هرگونه سرمایه گذاری در پروژه های جدید، دیده‌بان کلاهبرداری های ارزدیجیتال را مشاهده نمایید.

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.