ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
هک 24 میلیون دلاری پروتکل دیفای هاروست فایننس

پروتکل تامین مالی غیرمتمرکز هاروست فایننس روز دوشنبه هک شد و ۲۴ میلیون دلار از سرمایه خود را از دست داد. فرد حمله کننده، استخرهای نقدینگی این پروتکل را مورد هدف قرار داده بود. وی با استفاده از یک وام کنترل نشده کلان این حمله را انجام داده اما کمی بعد ۲.۵ میلیون دلار را بازگردانده است. این حمله تنها در ۷ دقیقه انجام گرفته است.

هاروست فایننس اعلام کرده است هکر قیمت های یکی از این استخرها را دستکاری کرده تا استخرهای دیگری را چندین بار تخلیه کند. حمله کننده سپس سرمایه بادآورده را به رن بیت کوین تبدیل کرده و آن را به صورت بیت کوین خارج کرده است.

رن بیت کوین یک توکن پشتیبانی شده با بیت کوین است که در بلاک چین اتریوم مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از این حمله، برخی سرمایه گذاران سپرده هایشان را خارج کردند. در نتیجه سرمایه قفل شده در این پروتکل از یک میلیارد دلار در ۲۵ اکتبر به ۵۷۵ میلیون دلار کاهش یافت.

شناسایی هکر

هاروست فهرستی از ۱۰ آدرس بیت کوین هکر را که احتمال انتقال سرمایه به سرقت رفته به آنها وجود دارد، منتشر کرده است. همچنین هاروست از صرافی هایی مانند بایننس، کوین بیس و هوبی درخواسست کرده آدرس های حمله کننده را مسدود نمایند.

این پلتفرم که سه ماه از عمر آن می گذرد اعلام کرده است اطلاعات هویتی مهمی درباره فرد حمله کننده در دست دارد که فردی شناخته شده در دنیای ارز دیجیتال است. هاروست فایننس برای اولین فرد یا تیمی که فرد حمله کننده را بیابد ۱۰۰۰۰۰ دلار پاداش درنظر گرفته است.

همچنین در توئیتی اعلام شده ۲.۵ میلیون دلار برگشت داده شده توسط هکر بین سپرده گذاران متاثر از حمله توزیع خواهد شد.

هک هاروست تنها ۶ هفته پس از سرقت ۸.۱ میلیون دلاری از یک پروتکل دیفای دیگر به نام Bzx صورت گرفته است. البته Bzx پس از مدت کوتاهی موفق شد وجه از دست رفته را بازیابی نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع کلاهبرداری در دنیای ارز دیجیتال به صفحه دیده بان کلاهبرداری ارز دیجیتال مراجعه نمایید.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:بیت کوین نیوز
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.