ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
ضرر ١٠ ميليون دلارى ال سالوادر

دولت ال سالوادر در طى پذیرش بیت کوین به عنوان واحد پول رسمى و سرمایه گذارى گسترده اش به روى این ارز، تاکنون حدود ١٠ میلیون دلار ضرر کرده است.

 به گزارش میهن سیگنال به نقل از کریپتو اسلیت، با رکود مداوم بازار ارزهای دیجیتال، السالوادور در حال حاضر زیان قابل‌ توجهی از سرمایه ‌گذاری در بیت کوین داشته است. 

بر اساس گزارش بلومبرگ، السالوادور، نخستین کشور در جهان که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی کشور در راستای استفاده از آن خریداری کرد ، به احتمال زیاد در معاملات آن ، تقریبا ۱۰ میلیون دلار ضرر کرده است.

گفتنى است، روند خرید و مقدار دارایى کیف پول‌ های دولت السالوادور فاش نشده‌اند، در نتیجه مقدار دقیق زیان این کشور در حال حاضر مشخص نیست. اما برآوردهاى انجام شده توسط کارشناسان حوزه ارزهاى دیجیتال، ضرر و زیانی بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون دلار را نشان می‌دهند.

گزارش اخیر بلومبرگ حاکی از آن است که کشور السالوادور بر اساس توییت های رئیس جمهور کشور ، نجیب ابوکیله (Nayib Bukele)، به نظر می رسد که از سپتامبر سال گذشته تا به حال حدود ۷۱ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. خرید های دولت السالوادور با قیمت متوسط ۵۱ هزار دلار انجام شده است.

با فرض بر اینکه دولت السالوادور تمامی BTC های خریداری شده را هولد می کند ، درحال حاضر ارزش آنها حدود ۶۱ میلیون است.

گفتنى است که هفته گذشته وزیر دارایی السالوادور گفت که این کشور دست به فروش بیت کوین زده است، اما درباره مقدار و زمان این فروش اطلاعاتی ارائه نکرد. 

کنگره السالوادور پذیرش بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در ژوئن ۲۰۲۱ تصویب کرد.

در اواخر ماه سپتامبر، بوکله اعلام کرد که دولت وی اولین ۴۰۰ بیت کوین خود را خریداری کرده است. این کشور قصد دارد از چندین منبع انرژی تجدیدپذیر برای تامین برق مورد نیاز جهت استخراج رمزارز خود استفاده کند.

منبع:cryptoslate.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.