ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
روزهاى تاريك ال ساوادر و ضرر ميليون دلارى اش

به دنبال سقوط قیمت بیت کوین به زیر سطح ٣٣ هزاردلارى، دولت ال سالوادر بیش از ٣١ درصد ضرر کرده است.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از کریپتوبریفینگ، السالوادور بیش از ۲۸ میلیون دلار از خرید بیت کوین زیان کرده است.

سرمایه گزارى هایى که دولت ال سالوادر در طى چند سال گذشته به روى بیت کوین انجام داده است، اکنون دچار سقوط و تزلزل شدیدى شده اند.

سقوط اخیر بهای ارز دیجیتال برتر بازار باعث شده که بیت کوین ‌های خریداری ‌شده توسط دولت السالوادور اکنون در محدوده زیان دهی قرار بگیرند.

به گزارش خبرگزارى کریپتوبریفینگ، السالوادور تا به امروز حدود ۸۸.۴ میلیون دلار برای خرید ۱,۸۰۱ بیت کوین با ارزش قیمتى حدود ۴۹,۱۰۰ دلار در هر واحد هزینه کرده است.
فروریزى سرمایه هاى ال سالوادر

در طى یک ماه اخیر بازار بیت کوین شاهد فروپاشى قابل توجهى بود، به طوریکه  قیمت این غول ارزهاى دیجیتال در طى ٣٠ روز از ۵١ هزار دلار به سطح ٣١/٢٠٠ هزار دلارى سقوط کرد. در حال حاظر این ارز فاصله بسیارى تا بازگشت به اوج قیمتى پیشین خود دارد. گفتنى است از ماه نوامبر تاکنون، اوج قیمتى بیت کوین ۶٩ هزار دلار ثبت شده است.

در همین حین دولت هایى که به روى این ارز سرمایه گذارى هاى برجسته اى انجام دادند، از جمله ال سالوادر، در ضرر و زیان شدیدى به سر میبرند.

با وجود رکود بازار و افت شدید بهای بیت کوین، ارزش مجموع دارایی بیت کوین دولت السالوادور ارزشی نزدیک به ۶۰.۳ میلیون دلار تخمین زده شده است.

 گفتنی است که این آمار به معنای زیان ۳۱.۸ درصدی (معادل ۲۸.۵ میلیون دلار) السالوادور از خرید پادشاه صنعت ارزهاى دیجیتال یعنى بیت کوین میباشد.

منبع:cryptobriefing.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.