تحلیل اتریوم ۵ فروردین ۹۹

تحلیل اتریوم 5 فروردین 99

در این تحلیل ببینیم آیا اتریوم می‌تواند به خط مقاومت قبلی بازگردد؟

  • قیمت در منطقه ۱۳۷ دلار، از سطح ۰.۲۳۶ فیبوناچی کاهش قبلی برگشت.
  • قیمت زیر یک خط مقاومت نزولی بلند مدت است.
  • حمایت و مقاومت بلند مدت به ترتیب در ۸۰ دلار و ۱۶۰ دلار وجود دارد.

در ۱۲ مارس، قیمت اتریوم به میزان قابل توجهی کاهش یافت و به ۱۰۱.۲ دلار رسید. از آن زمان، تلاش‌های بسیاری افزایش قیمت صورت گرفته است، مهم‌ترین آنها در ۲۰ مارس که به ۱۵۳ دلار رسید، اما در نهایت همه آنها ناموفق بوده اند.

برگشت قیمت

در ۱۳ و ۱۹ مارس، منطقه مقاومت ۱۳۷ دلاری که در داخل آن یک الگوی دو قله ایجاد شده بود، قیمت اتریوم به شدت بازگشت کرد. همین منطقه قبلاً در نوامبر ۲۰۱۹ و ژانویه ۲۰۲۰ به عنوان حمایت عمل می‌کرد.

بنابراین، علاوه بر اینکه الگوی معکوس نزولی است، سطح بالای الگوی دو قله نیز به عنوان یک مقاومت نزولی منطقه مقاومت عمل کرده است. پس از چنین نوع حرکت، مرسوم است که در نتیجه قیمت کاهش می‌یابد.

الگوی دو قله در تحلیل اتریوم

الگوی دو قله در تحلیل اتریوم

با استفاده از ابزار فیبوناچی اصلاحی، می‌بینیم که جهش قیمت پس از کاهش ۱۲ مارس بسیار ضعیف بوده است. قیمت حتی در اولین سطح مقاومت در سطوح فیبوناچی ۰.۲۳۶ ، نتوانسته است به بالا حرکت کند.

با این حال، قیمت همچنان در زیر سطح اصلی و سطح فیبوناچی ۰.۲۳۶ معامله می‌شود. بنابراین، هنوز هم از لحاظ تکنیکال ممکن است که قیمت الگوی دو کف نزدیک به سطح فعلی ایجاد کرده و به سطح ۰.۳۸۲ یا حتی ۰.۵ فیبوناچی افزایش یابد.

سطوح فیبوناچی اصلاحی

سطوح فیبوناچی اصلاحی

روند آینده اتریوم

نگاهی به نمودار هفتگی نشان می‌دهد که احتمالاً قیمت اتریوم پایین‌تر خواهد رفت. قیمت خط حمایت نزولی را دنبال می‌کند و از ژوئیه سال ۲۰۱۹ تا کنون این روند ادامه داشته است. یک منطقه حمایت قوی در ۸۵ دلار وجود دارد، که به زودی با خط حمایت نزولی همراه خواهد بود.

اگر قیمت در حال افزایش باشد، سطح فیبوناچی ۰.۳۸۲ ، همزمان با منطقه مقاومت مهم در ۱۶۰ دلار است. بنابراین، پتانسیل روند نزولی کوتاه مدت محدود است، زیرا برای حرکت به سمت بالا، قیمت باید سطح مقاومت زیادی را پشت سر بگذارد.

پیش‌بینی می‌شود قیمت قبل از افزایش سطح و صعود به سمت بالا، خط حمایت و منطقه حمایت را دوباره لمس کند.

خط حمایت نزولی

خط حمایت نزولی

نتیجه گیری تحلیل اتریوم

قیمت اتریوم در ۲۰ مارس به ۱۵۴ دلار رسید و از آن زمان تاکنون رو به کاهش بوده است. انتظار می‌رود قیمت این حرکت نزولی را ادامه دهد تا اینکه به خط حمایت نزولی و  یا منطقه حمایتی که در تصویر بالا مشخص شده است برسد.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به سیگنال های ما کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده

همچنین برای مشاهده آخرین تحلیل ها روی تحلیل بیت کوین و ارز دیجیتال کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 2 =