تحلیل اتریوم ۱۴ اسفند ۹۸

تحلیل اتریوم 14 اسفند 98

چرا این منطقه حمایت اتریوم می تواند روند آینده را تعیین کند.

همزمان با بقیه ارزهای دیجیتال، قیمت اتریوم در تاریخ ۲۴ فوریه به شدت کاهش یافت. با این حال، قیمت در ۲۷ از خط حمایت جهش یافته و از آن زمان به تدریج در حال افزایش است.

نکات برجسته قیمت اتریوم

  • خطوط حمایت در ۰.۰۲۵۵ و ۰.۰۲۴۷ ساتوشی قرار دارند.
  • مقاومت در ۰.۰۳۴ ساتوشی است.
  • قیمت اتریوم در یک مثلث متقارن معامله می شود.
  • میانگین متحرک ۲۰۰ ساعته به عنوان مقاومت عمل می کند.
  • چشم انداز بلند مدت صعودی است.

الگوی دو کف

اولین چیزی که باید مورد توجه قرار گیرد نمودار بلند مدت است – حتی با کاهش هفته گذشته، بسیار صعودی است. قیمت اتریوم الگوی معکوس صعودی را ایجاد کرد که به عنوان دو کف شناخته می شود و با یک واگرایی شدید در RSI همراه است.

پس از آن، یک حرکت به سمت بالا شروع شد و به بالای سطح مقاومت اصلی در  ۰.۰۲۵۵ ساتوشی رسید. کاهش فوق الذکر تنها برای تأیید اعتبار این منطقه به عنوان حمایت انجام شد. تا زمانی که قیمت بالاتر از آن بماند، روند اتریوم صعودی در نظر گرفته می شود و حرکت به سمت ۰.۰۳۴ ساتوشی پیش بینی می شود.

الگوی دو کف

الگوی دو کف

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه نیز صعودی است اما به برخی از موارد باید توجه کنیم.

یک تقاطع صعودی بین میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه  در ۱۴ فوریه رخ داد. با این حال، قیمت کاملاً بالاتر از این MA است. همچنین، تقریباً حمایت اصلی وجود ندارد، بنابراین کاهش قیمت پایین تر از حمایت جزئی ارائه شده توسط سایه در ۰.۰۲۴۷ ساتوشی می تواند باعث افت شدید شود.

دلیل اصلی نگرانی، عدم وجود جهش شدید پس از رسیدن قیمت اتریوم به منطقه پشتیبانی است. همانطور که توسط خطوط آبی افقی مشهود است، بسته شدن دومین کندل پایین تر از کندل اول است، که نشان دهنده ضعف است.

بسته شدن کندل روزانه زیر  ۰.۰۲۵۴ ساتوشی (خط دوم) می تواند نشانه قطعی ضعف باشد و نشان می دهد که قیمت زیر  ۰.۰۲۴۷ ساتوشی فروپاشیده خواهد شد.

تقاطع صعودی بین میانگین متحرک 50 و 200 روزه

تقاطع صعودی بین میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه

روند نزولی کوتاه مدت

چشم انداز کوتاه مدت با نمودار روزانه مطابقت دارد.

قیمت اتریوم در یک مثلث متقارن معامله می شود که الگوی ادامه روند قبلی در نظر گرفته می شود. مقاومت مثلث در سطح ۰.۶۱۸ ساتوشی فیبوناچی است و این باعث می شود که یک اصلاح به جای تغییر روند باشد.

همچنین،RSI  سه بار در سطح ۵۰ رد شده است.

الگوی مثلث متقارن

الگوی مثلث متقارن

نمودار ساعتی، نمایی مشابه را نشان می دهد. قیمت اتریوم در دامنه بالا و میانگین متحرک ۲۰۰ ساعته رد شد.

بنابراین انتظار می رود کاهش قیمت تا محدوده ۰.۰۲۵  ساتوشی ادامه داشته باشد. واکنش قیمت به این سطح، در تعیین اینکه آیا قیمت از آن به بعد به سمت بالا حرکت می کند، مفید خواهد بود.

روند احتمالی

روند احتمالی

نتیجه گیری

قیمت اتریوم یک الگوی معکوس صعودی را تکمیل کرده است و بالای یک ناحیه مقاومت قابل توجهی شکسته شده است. با این حال، در کوتاه مدت نشانه هایی از ضعف را نشان داده است، که نشان می دهد این قیمت تا  ۰.۰۲۵ ساتوشی کاهش می یابد.

علاقه مندان به تحلیل قبلی اتریوم در  MihanSignal، اینجا را کلیک کنید.

و علاقه مندان به دریافت سیگنال اختصاصی میتوانند به کانال تلگرام ما با آدرس  [email protected] بپیوندند.

اشتراک گذاری:
پریسا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =