پراپ تریدینگ چیست و کدام پراپ ایرانی را انتخاب کنیم؟

۰۲ تیر ۱۴۰۳
با پراپ تریدینگ

اگر فعالیت گسترده‌ای در بازارهای مالی دارید، به احتمال زیاد با واژه پراپ تریدینگ تا حدودی آشنایی دارید. پراپ تریدینگ (Proprietary Trading) نوعی فعالیت در بازارهای مالی است که در آن شرکت های سرمایه گذاری، سرمایه خود را در اختیار افراد حرفه ای به نام «تریدر» قرار می دهند. این تریدرها با استفاده از دانش و مهارت خود در تحلیل بازار، به انجام معاملات مختلف در بازارهای مالی مانند بورس، فارکس، یا ارزهای دیجیتال می پردازند. در ادامه، می‌خواهیم درمورد پراپ تریدینگ ایرانی و نحوه انتخاب بهترین این پلتفرم صحبت کنیم.

آشنایی با پراپ تریدینگ

اصطلاح پراپ تریدینگ مخفف‌شده عبارت Proprietary Trading است. بدین معنا که شرکت امکانات و سرمایه که در دسترس دارد را در اختیار معامله گران بازارهای مالی قرار می‌دهد. این تکنیک جدید با استفاده از شرایط و قوانین خاص خود، هم برای تریدرها و هم برای شرکت‌های پراپ فرم سود کلانی را به همراه دارد، اما با ریسک‌هایی نیز همراه است. میزان موفقیت در عرصه پراپ تریدینگ بسته‌ به دانش و توانایی‌های معامله‌گران می‌تواند متغیر باشد. به هر میزان که شما از ضوابط و قواعد این شرکت‌ها آگاه‌تر باشید، موفقیت بیشتری در انتظارتان است.

قوانین و شرایط شرکت های پراپ

قوانین و شرایط شرکت های پراپ

 

هر شرکتی اعم از شرکت‌های ایرانی و خارجی prop trading قوانین و ضوابط به‌خصوصی را برای ترید در نظر گرفته‌است. قبل از شروع فرایند تریدینگ در این شرکت‌ها باید قواعد آن‌ها را بشناسید. یکی از کلی‌ترین طرح‌های شرکت‌های پراپ بدین‌صورت است که در وهله اول، تریدر به صورت آزمایشی شروع میکند و درصورتی‌که تریدر به‌خوبی در بازارهای مالی فعالیت داشته باشد و عملکرد منحصربه‌فردی را از خود نشان دهد، میتواند مقدار سرمایه دریافتی خود را افزایش دهد.

اما برخی از مهم‌ترین قواعد پراپ فرم‌ها عبارت‌اند از:

  • حد و حدود زیان هر معامله و زیان مربوط به هر روز توسط مدیران ریسک فعال در این شرکت‌ها تعیین می‌گردد.
  • تریدرها ممکن است به‌ضرورت شرایط و قواعدی که شرکت‌ها دارند مجبور به تعیین حد و حدود سود و زیان باشند.

چگونه بهترین پراپ را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین پراپ را انتخاب کنیم؟

 

یکی از سوالات مهمی که در زمینه انتخاب پراپ فرم‌ها باید پرسید، این است که کدام شرکت می‌تواند بهترین شرکت پراپ تریدینگ باشد. انتخاب شرکت وابسته به نیاز سرمایه‌گذاران است. چندین نکته مهم وجود دارد که باتوجه‌به آن‌ها می‌توانید برترین شرکت‌های ایرانی پراپ تریدینگ را انتخاب کنید و زیرنظر آن‌ها در بازارهای مالی فعالیت کنید:

  • تاریخچه و نحوه عملکرد شرکت‌ها در طول زمان فعالیت آن‌ها را تحت بررسی قرار دهید.
  • از نظرات کاربران و معامله‌گرانی که قبلا با یک شرکت پراپ کار کرده‌اند، کمک بگیرید.
  • قوانین، محدودیت‌ها و شرایط کار با یک شرکت را حتما قبل از عقد قراردادهای لازم بخوانید. بررسی شرایط برداشت سود، بررسی میزان سرمایه اولیه و میزان هزینه و کارمزد در اولویت است.
  • شما باید استراتژی‌های معاملاتی خود را با شرایط و استراتژی‌های شرکت مدنظر خود مقایسه کنید تا اگر سازگاری بین آن‌ها وجود داشت، از یک شرکت خدمات دریافت کنید.
  • از کیفیت خدمات پشتیبانی این شرکت‌ها اطمینان حاصل کنید. می‌توانید نحوه پاسخگویی به سؤالات و زمان پاسخگویی را بررسی کنید.
  • شما می‌بایست با دقت و مطالعه کافی، حداکثر سود و حداقل ریسک را تعیین کنید و در نهایت تصمیمی آگاهانه مطابق با دانش و تخصصی که دارید، در رابطه با فعالیت در بازارهای مالی بگیرید.
  • در ضمن، فراموش نکنید احتمال ایجاد تغییرات در اهداف و نیازهای شما و آنچه ‌که یک شرکت پراپ مقرر کرده‌است، وجود دارد. پس، در آینده اگر این موضوع مشکلی ایجاد نمی‌کند، می‌توانید با خیال راحت فعالیت‌های خود در بازار مالی را انجام دهید.

بهترین شرکت‌ها برای پراپ تریدینگ

 

جالب است بدانید با افزایش تقاضای فعالیت در بازارهای مالی شرکت‌های زیادی نیز برای تامین سرمایه در داخل و خارج کشور ایجاد شده‌اند. انتخاب یک شرکت معتبر و ایده‌آل از میان انبوه شرکت‌های پراپ، کار آسانی نیست. معمولاً شرکت‌هایی مطلوب هستند که فعالیت و عملکرد خوبی داشته باشند، پشتوانه مالی آن‌ها خوب و قابل اعتماد باشد، نسبت دریافت سود و زیان آن‌ها معقول باشد و ابزار و منابع مناسبی در اختیار تریدرها قرار دهند. که پراپ تریدینگ فنفیکس یکی از بهترین گزینه های مورد انتخاب این روزهای تریدر های ایرانیست.

معرفی فنفیکس؛ بهترین شرکت ایرانی برای پراپ تریدینگ

معرفی فنفیکس؛ بهترین شرکت ایرانی برای پراپ تریدینگ

 

پلتفرم فنفیکس پلتفرمی بی‌نظیر و‌ معتبر ایرانی برای دریافت سرمایه جهت انجام معاملات در بازارهای مالی است. افرادی که این پلتفرم را انتخاب کرده‌اند، بدون این‌که سرمایه اولیه داشته باشند و تنها از طریق سرمایه این شرکت اقدام به انجام معاملات خود می‌کنند. این مرکز معتبر با ارائه خدمات مربوط به سرمایه‌‌گذاری در بازارهای مالی به تریدرهای ایرانی خدمات گسترد‌ه‌ای عرضه می‌کند و مزایای بسیاری نیز برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

پشتیبانی تخصصی آنلاین

حتی ماهرترین و بهترین معامله‌گران بازارهای مالی هم به راهنمایی و پشتیبانی نیاز دارند. این شرکت در کنار شما خواهد ماند تا هرگونه چالش و مشکلی که در معاملات مالی ایجاد می‌شود را برطرف کرده و مسیر کسب سود شما را هموارتر ساز‌د.

بهترین دوره شاهکار آموزش فارکس را در ایران استاد محمد آهنگری اصل در طی ۳۲ جلسه ویدیویی و جمعا بیش از ۱۶۰۰ دقیقه با بالاترین کیفیت به صورت رایگان در اختیار جامعه تریدینگ ایران قرار داده است.

چالش‌های سنجش مهارت

این شرکت چالش‌های دقیق را برای سنجش میزان مهارت و تسلط معامله‌گران درنظر گرفته‌است تا با استفاده از آن میزان دانش و تخصص آن‌ها را ارزیابی کند. با موفقیت در این چالش‌ها شما می‌توانید هر میزان سرمایه موردنیاز خود را در هر سطحی برای معاملات خود در اختیار بگیرید.

کسب درآمد از فنفیکس

یکی از بهترین راهکارهای کسب درآمد از طریق این شرکت این است که آن را به دوستانتان معرفی کنید و به سود برسید. ۵ درصد از مبلغ اولین واریزی افرادی که شما به این شرکت افزوده‌اید، از آن خودتان می‌شود!

سودآوری مداوم

جالب‌ترین مزیتی که این شرکت برای شما به همراه دارد، سودآوری پایدار و مستمر آن است. با استفاده از ابزارهای این شرکت می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری در بازارهای مالی فعالیت کنید و زودتر به اهداف مالی خود دست یابید. اگر همین حالا به جمع معامله‌گران موفق فنفیکس بپیوندید، طعم شیرین سودی پایدار را خواهید چشید.

جمع‌بندی

در این مطلب، راجع به پراپ تریدینگ و قوانین آن صحبت کردیم. پراپ تریدینگ اصطلاحی است که ‌معنای تامین سرمایه اولیه برای تریدرهای بازار های مالی است. طی این فرآیند تریدینگ، شما در یک شرکت استخدام می‌شوید و پس از آن سرمایه اولیه خود را به دست می‌آورید و سرمایه‌گذاری انجام می‌دهید. شرکت‌های ایرانی و خارجی زیادی در این زمینه وجود دارند. در میان بروکرهای ایرانی، شرکت فنفیکس یکی از برترین‌هایی است که شما می‌توانید از طریق مزایایی که برایتان به ارمغان می‌آورد، به آن اعتماد کنید.

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *