حمله 51 درصدی به ارز دیجیتال فیرو

ارز دیجیتال ناشناس فیرو (Firo) که با نام Zcoin هم شناخته می شود آخرین ارز دیجیتالی است که مورد حمله ۵۱ درصدی قرار گرفته است.

فیرو امروز در توئیتی اعلام کرده پروتکل آن مورد حمله ۵۱ درصدی قرار گرفته و از دارندگان این ارز خواسته است تمام تراکنش های خود را تا بازگشت این شبکه به حالت عادی متوقف نمایند.

این ارز دیجیتال با استفاده از مکانیزم اثبات کار فعالیت می کند و این حمله زمانی شناسایی شد که کاربران گزارش دادند تراکنش هایی که قبلا تایید شده به وضعیت تایید نشده تغییر یافته اند. این اتفاق تحت تاثیر سازماندهی مجدد بلاک چین توسط هکر رخ داده است.

به گزارش میهن سیگنال و به نقل از مدیرعامل بایننس، سازماندهی مجدد بلاک چین باعث بازگشت ۳۰۶ بلاک شده است. تیم فیرو اعلام کرده در حال همکاری با صرافی ها برای حل مشکلات هستیم و تا جایی که می دانیم تاکنون بایننس و Indodax  از این حمله خسارت دیده اند.

پس از این حمله قیمت فیرو در ۲۴ ساعت اخیر حدود ۱۲ درصد افت کرده است. این افت روند مثبت ۱۴ روزه این ارز را متوقف کرده اما عملکرد کلی ارز فیرو از ابتدای سال ۲۰۲۱ همچنان افزایش ۷۳ درصدی قیمت را نشان می دهد.

حمله های دیگر به بلاک چین های مشابه

بلاک چین های اثبات کار به دلیل هش ریت بسیار پایینی که دارند بیشتر مورد حمله ۵۱ درصدی قرار می گیرند. در سال گذشته اتریوم کلاسیک هم چندین بار مورد حمله ۵۱ درصدی قرار گرفت و تنها یکی از این حمله ها خسارتی معادل حدود ۵.۶ میلیون دلار به اتریوم کلاسیک وارد کرد. گرین هم ارز دیجیتال دیگری بود که در سال ۲۰۲۰ حمله ۵۱ درصدی را تجربه کرده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *