ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
ارز گالا چیست؟ | آیا ارز Gala ارزی آینده دار است؟

گالا گیمز (Gala Games) خود را به عنوان یک اکوسیستم بازی بلاک چین معرفی می کند که مأموریت آن ساخت بازی های بلاک چینی است. به عنوان یک پلتفرم، گالا گیمز تعداد زیادی بازی مختلف را به بازیکنان حاضر در شبکه Gala ارائه می کند. این اکوسیستم از ارز گالا برای شناسایی دارایی های درون بازی بازیکنان استفاده می نماید. با ما همراه باشید تا این ارزدیجیتال و شبکه بلاک چین آن را به شما معرفی کنیم.

بازیکنان می توانند در شبکه گالا دارایی ها را بخرند و بفروشند و از طریق توکن های غیرقابل تعویض (NFT) بازی، پاداش های مالی دریافت کنند. گالا گیمز سعی می کند با دادن کنترل بیشتر بر دارایی های درون بازی به بازیکنان که گاهی صدها دلار هزینه دارد، خود را از دیگر بازی های بلاک چینی متمایز کند. اگر بخواهیم این شبکه را به طور خلاصه توصیف نماییم می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • گالا گیمز یک اکوسیستم بازی مبتنی بر بلاک چین است.
 • GALA توکن بومی گالا گیمز است که برای تجارت دارایی ها در این اکوسیستم استفاده  می شود.
 • این شبکه از سیستم گره اثبات سه گانه برای حفظ یکپارچگی خود استفاده می کند.
 • ۹ میلیارد توکن گالا در گردش است و نرخ توزیع آن هر سال نصف می شود تا ارزشش حفظ شود.

ارز گالا (GALA) چیست؟

ارزدیجیتال گالا (GALA) چیست؟

ارز گالا توکن بومی پلتفرم گالا گیمز برای خرید آیتم های درون بازی است که می توان با اجرای یک گره نیز آن را به دست آورد. علاوه بر داشتن NFTهای مخصوص بازی، توکن بومی Gala Games به کاربران این امکان را  می دهد که آیتم های منحصر به فردی را با اصالت تضمین شده ایجاد و توزیع کنند.

این توکن را  می توان در بازی وارد کرد و از آن استفاده نمود یا برای خرید NFTها، انجام معامله و کسب سود به کار برد. ویژگی های GALA اقتصادی را ایجاد  می کند که در آن ثروت خود را مجدداً توزیع کرده و در عین حال مالکیت بازی را در حوزه عمومی حفظ می نماید. چهار راه مختلف برای کسب توکن گالا در پلتفرم گالا گیمز وجود دارد:

 • انجام بازی های مختلف ارائه شده توسط پلتفرم گالا گیمز
 • دعوت از کاربران جدید و دریافت جوایز ارجاع
 • داشتن یک گره که امنیت و پایداری شبکه Gala را حفظ می کند
 • خرید و فروش در بازار

نحوه عملکرد اکوسیستم گالا (GALA) چگونه است؟

اکوسیستم گالا از طریق گره های شبکه ایمن شده است که باید حداقل ۶ ساعت در روز از آن ها استفاده کنید تا واجد شرایط دریافت جوایز توکن گالا باشید. این پاداش ها به حفظ و رشد شبکه کمک  می کند زیرا هر گره در میزبانی بازی ها مؤثر واقع می شود.

برای شرکت در اکوسیستم گالا، کاربران باید نرم افزار نود (NODE) را دانلود و نصب کنند که می توان آن را از طریق اکانت Gala Games خریداری کرد. در نهایت، گره های شبکه به توکن های غیر قابل تعویض (NFT) تبدیل می شوند که  می توانند در OpenSea و سایر بازارهای NFT فروخته شوند. صاحبان گره، پاداش ها و جوایز مختلفی دریافت  می کنند، از جمله:

 • توکن های روزانه گالا
 • توکن های NFT
 • حق رأی
 • سکه های درون بازی (بازی ها نیز سکه های مخصوص به خود را دارند که به صاحبان گره داده می شود)

بازیکنان می توانند NFTهای تولید شده را داشته باشند و بر مدیریت بازی ها در اکوسیستم Gala Games تأثیر بگذارند. مکانیسم رأی گیری Founder’s Node به بازیکنان اجازه می دهد تا بر توسعه بازی ها، عناوین جدید و سایر به روز رسانی ها تأثیر بگذارند.

سیستم گره اثبات سه گانه گالا گیمز

گره های گالاگیمز یا سیستم های Gala Node به سه دسته تقسیم  می شوند که یکپارچگی شبکه را حفظ  می کنند. آنها با هم چیزی را تشکیل  می دهند که شرکت آن را سیستم گره اثبات سه گانه  می نامد.

اثبات کار

PoW گره های مؤسس هستند. اینها گره های ردیف ۱ هستند که بر روی ۵۰۰۰۰ توکن غیر قابل تعویض ساخته شده اند. گره های مؤسس شامل کاربرانی هستند که حامیان اولیه شبکه بودند و NFTها را از بازیکنان جدید دریافت کردند.

اثبات سهام

کاربران PoS گره های پولی هستند که برای بازی های خاص از طریق ساختار «اجاره» قرارداد هوشمند عمل می کنند.

اثبات ذخیره سازی

Proof-of-Storage گره های رایگانی هستند که به بازی ها اجازه می دهند در سیستم گره، میزبانی شوند و وابستگی به پلتفرم های متمرکز میزبانی مانند Amazon S3 را از بین می برند.

این سه مورد ساختار اقتصادی گالا را به روش خود حفظ  می کنند و بنابراین سیستم با افزودن اعضای جدید همواره سازگار باقی  می ماند.

طبق اطلاعات کوین مارکت کپ (coinmarketcap)، گالاگیمز از زمان عرضه در سال ۲۰۱۹ به ۱.۳ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است و ۲۶۰۰۰NFT در آن معامله شده است که گران ترین آنها ۳ میلیون دلار ارزش دارد.

تاریخچه و بنیانگذاران ارز گالا (GALA)

این استارت آپ بلاک چین توسط اریک شیرمایر، پیشگام صنعت بازی و بلاک چین و یکی از بنیانگذاران Zynga، یک شرکت محبوب بازی های موبایل و رسانه های اجتماعی تأسیس شد. شیرمایر طرفدار بازی های معمولی بود که برای افراد جذاب بود و همین امر باعث شد تا او بازی های محبوبی مانند Zynga Poker، Mafia Wars و FarmVille را راه اندازی کند.

شیرمایر پس از به دست آوردن شهرت برای کار در پروژه های بزرگ، گالا گیمز را در جولای ۲۰۱۹ راه اندازی کرد. هدف او ایجاد یک شبکه بازی بود که به بازیکنان مالکیت بازی های آنها را می داد.

از سال ۲۰۲۰، تیم گالا گیمز حدود ۶۵ کارمند دارد و یک بازی به نام Town Star و یک سری NFT کلکسیونی به نام VOX منتشر کرده است. این شرکت در حال کار بر روی دو بازی دیگر به نام های Mirandus و Fortified است. پروژه های دیگر شامل یک بازی RPG فانتزی، یک بازی استراتژی علمی تخیلی و یک بازی دفاع از برج است.

چه ویژگی هایی ارز گالا را متمایز  می کند؟

ویژگی های منحصر به فرد زیر به گالا گیمز کمک  می کند تا در صنعت دیفای برجسته شود:

 • تیم گالا گیمز دائماً با کمک جامعه خود ایده های جدید را آزمایش می کند. علاوه بر این، شبکه بازی های گالا به معنای واقعی کلمه به اکوسیستم نود متعلق به بازیکن وابسته است، زیرا گیمرهای معمولی با رایانه های خانگی خود به عنوان گره های گالا عمل می کنند.
 • در حال حاضر ۵ بازی در اکوسیستم گالا وجود دارد، اما بسیاری دیگر در مرحله توسعه هستند. ژانرهای مختلف بازی مانند RPG، دفاع از برج، استراتژی برای بازیکنان اکنون در دسترس است.
 • بازیکنان می توانند به آسانی آیتم های درون بازی را خریداری کرده و آنها را بفروشند تا تجربه و عملکرد بازی خود را بهبود بخشند.

ارز گالا (GALA) را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال گالا GALA

صرافی های ارز گالا – عکس از سایت کوین مارکت کپ

صرافی های خارجی که از ارز گالا پشتیبانی میکنند عبارتند از:

صرافی های ایرانی که از ارز گالا پشتیبانی میکنند عبارتند از:

بهترین کیف پول های ارز گالا (GALA)

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ارز دیجیتال گالا GALA

کیف پول های ارز گالا – عکس از سایت کوین مارکت کپ

امروزه انواع مختلفی از کیف پول ها برای ذخیره گالا وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

 • کیف پول های سخت افزاری لجر یا ترزور
 • تراست والت
 • اتمیک والت
 • مای اتر والت
 • کیف پول های آنلاین: اگر معامله گر فعالی هستید که نیاز به دسترسی سریع به وجوه دارید، می توانید گالاهای خود را در کیف پول های آنلاین نیز ذخیره کنید. با اینکه توصیه می شود از کیف پول های آفلاین و سخت افزاری بیشتر استفاده شود، کیف پول های آنلاین برخی صرافی های بزرگ مانند بایننس، کوکوین و هوبی که سابقه امنیتی طولانی دارند و حتی پس از حمله برای مشتریان خود قابل اعتماد بوده اند می توانند برای نگهداری مبالغ اندک و در دسترس مناسب باشند.

آینده ارز گالا (GALA) چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال گالا چگونه است؟

روند قیمتی ارز گالا – عکس از سایت کوین مارکت کپ

با نگاهی به نمودار توکن گالا از سال گذشته، به وضوح  می توان متوجه شد که قیمت گالا در این بازار نزولی در حال سقوط است. توکن GALA بیش از ۹۰ درصد از اوج خود (ATH) سقوط کرده است. در نتیجه اکنون زمان خوبی برای تعیین پتانسیل این ارزدیجیتال است.

کارشناسان ارزدیجیتال برای آینده این رمزارز پیش بینی های مثبتی ارائه داده اند. کارشناسان walletinvestor معتقدند سرمایه گذاری ۵ ساله در این ارز دیجیتال ۳۳۰ درصد سود خواهد داشت. طبق پیش بینی دیجیتال کوین پرایس قیمت گالا تا سال ۲۰۲۵ به ۰.۲۷۲ دلار خواهد رسید.

اساساً، موقعیت گالا گیمز در مقایسه با سایر پلتفرم های مبتنی بر بازی و متاورس بسیار منحصر به فرد است. برخلاف سندباکس، دیسنترالند و اکسی اینفینیتی، سرمایه گذاری در توکن های گالا به معنای سرمایه گذاری در یک بازی خاص نیست. اکوسیستم گالا یک پلتفرم و بازار بازی NFT است که شامل ۱۴ بازی مختلف است (و تعداد بیشتری نیز در راه است). همکاری گالا گیمز با یکی از بزرگترین پلتفرم های بازی رایانه های شخصی (Epic Games) نیز نشانه آن است که گالا گیمز را نمی توان دست کم گرفت.

از ۱۴ بازی، ۲ بازی وارد مرحله بتا شده و قابل انجام هستند. گالا گیمز پتانسیل زیادی دارد که استفاده نشده است و ارزش توکن گالا با عرضه بازی های جدید افزایش می یابد. با این حال، ما نمی دانیم که آیا بازی هایی که هنوز در حال توسعه است در زمان عرضه موفق خواهند بود یا نه و به همین دلیل سرمایه گذاری در GALA ریسک نسبتاً بالایی دارد.

اساساً، ارز گالا و پلتفرم گالا گیمز، پروژه های صنعت بازی بلاک چین با پتانسیل بالایی هستند. با این حال، این پتانسیل را  می توان به عنوان ریسک بالا با عدم اطمینان زیاد نیز تفسیر کرد. آیا بازی گالا  می تواند کاربران زیادی را جذب کند؟ آیا اکوسیستم بازی ایمن است؟ شما باید تعیین کنید که آیا  می توانید این نوع ریسک را بپذیرید یا خیر.

سخن پایانی

گالا گیمز می خواهد صنعت بازی را به سمت و سوی جدیدی ببرد. به طور معمول، گیمرهای رایانه شخصی از بازی های بلاک چین بدشان نمی آید زیرا تمایل دارند از هر دارایی کسب درآمد کنند. با این حال، با دانستن اینکه مخاطبان و انتخاب های متفاوتی وجود دارد، به نظر  می رسد این شرکت بازی های بلاک چین را به جایی  می برد که مالکیت آن بسیار مهم است.

تیم Gala به سختی روی خود پروژه و همچنین بر روی گسترش مشارکت با سایر پروژه های دیفای کار می کند. می توان گفت که بازی های گالا امید زیادی برای تبدیل شدن به پیشرو در صنعت گیم فای (GameFi) دارند.

منابع:

https://swissborg.com/blog/what-is-gala

https://blog.gameoflife.co/what-is-gala-crypto-39c9b1134b79

https://pintu.co.id/en/academy/post/what-is-gala-games

https://www.pickacrypto.com/gala-wallets/

https://coinmarketcap.com/currencies/gala/

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.