ورود
تاثیر کاهش تاریخی قیمت نفت خام بر بیتکوین

به محض کاهش قیمت در قراردادهای آتی نفت خام WTI، قیمت بیتکوین با یک اصلاح جزئی به ۶۸۵۰ دلار رسید.

قرردادهای آتی نفت خام WTI برای ماه می روز گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افت قیمتی را تجربه کرد. در بدترین حالت قیمت آن به منفی ۳۷.۶۳ دلار رسید. این پدیده در تاریخ سابقه نداشته است.

اگرچه نفت خام برنت و قراردادهای ماه ژوئن WTI همچنان با قیمت بالای ۲۰ دلار معامله می شوند، بازارهای سنتی به حالت قرمز درآمدند. البته بعد از چند ساعت قراردادهای آتی سهام داوجونز و S&P 500 دوباره مثبت شدند و به ترتیب ۰.۵۲ درصد و ۰.۵۸ درصد سود کسب کردند.

تاثیر بر بیتکوین

قیمت بیتکوین هم با کاهش قیمت قرردادهای آتی نفت خام WTI اصلاح ۴.۲۳ درصدی را تجربه کرد. قیمت بیتکوین بعد از ناتوانی در شکست مقاومت ۷۲۷۷ دلار تا زیر خط حمایت ۷۲۰۰ دلار کاهش یافت. اکنون هم با رفتن به زیر ۷۰۰۰ دلار معامله گران در تلاشند قیمت را بالای حمایت ۶۸۵۰ دلار حفظ کنند.

سقوط قیمت نفت و ثبات نسبی قیمت بیتکوین در توئیتر نقدهای بسیاری را درپی داشته است. افراد در اظهارات بسیاری برنامه اوپک برای ادامه ی حفاری و استخراج نفت را با وجود عرضه ی بیش از نیاز و تقاضای محدود مورد انتقاد قرار داده اند.

بسیاری از فعالان بازار رمزارز هم اشاره کرده اند که در مقایسه با چاپ نامحدود دلار آمریکا و استخراج بی پایان نفت، ذخیره بیتکوین یکی از نقات قوت آن است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *