ارز آیکون (ICON) چیست؟ | بررسی آینده و پیش بینی قیمت ارز ICX

۲۵ اسفند ۱۴۰۱
ارز آیکون (ICON) چیست؟ | بررسی آینده و پیش بینی قیمت ارز ICX

ارزدیجیتال ICON یک شبکه غیر متمرکز است که هدف آن ایجاد یک اقتصاد دیجیتال است که در آن شبکه ICON میزبان سایر شبکه‌های مبتنی بر بلاک چین باشد. این شبکه مبتنی بر اقتصاد واقعی و روشی است که عناصر خاص به هم مرتبط می‌شوند. با ICON، کسب ‌و کارها، سازمان‌های غیرانتفاعی و مؤسسات عمومی ‌می‌توانند برای خود ارزش ایجاد کنند و در عین حال مستقل باقی بمانند. توکن بومی این شبکه ICX نام دارد و به اجرای اکوسیستم ICON کمک می‌کند.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال آیکون (ICON)
نام اختصاری ICX
قیمت فعلی ۰.۱۸۱۵ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۱۴۹
حجم معاملات روزانه ۲,۸۱۸,۳۲۷ دلار
عرضه ی کل ۹۶۸,۲۸۲,۴۱۶ دلار
مقدار در گردش ۹۶۸,۲۸۲,۵۹۲ دلار
وب سایت رسمی https://icon.community
وایت پیپر https://icondev.io/

ارزدیجیتال آیکون (ICON) چیست؟

ارزدیجیتال آیکون (ICON) چیست؟

رتبه فعلی ارز آیکون – عکس از سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap)

ICON با ایده توسعه یک مدل جدید از اقتصاد دیجیتال ایجاد شد که در آن برنامه‌ها می‌توانند روی زیرساخت ICON اجرا شوند و بخشی از اقتصاد غیرمتمرکز ایجاد شده توسط ارزدیجیتال ICON و پروتکل خودکار آن باشند.

این برنامه‌ها نشان‌دهنده شرکت ‌کنندگان اقتصادی هستند و می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را ایجاد کنند، در حالی که گره‌های کنترل شده توسط قدرت محاسباتی می‌توانند انتخاب کنند که از کدام برنامه پشتیبانی کنند. همه این برنامه‌ها مستقل اما به هم مرتبط هستند و می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. مرکز تمام عملیات و اقتصادهای میزبانی شده در شبکه آیکون Icon Republic است که توکن‌های ICX در آن ساخته می‌شود. بنیاد آیکون، شرکتی است که پروژه ICON را پشتیبانی می‌کند. هدف این بنیاد «ارتباط بیش از حد جهان» است که پروژه‌ای جاه‌طلبانه به نظر می‌رسد. ICON همچنان رود مپ (نقشه راه) خود را به روز می‌کند و اکوسیستمش را ارتقا می‌دهد.

هدف نهایی این پروژه ساخت بزرگترین شبکه غیرمتمرکز است که قراردادهای هوشمند مختلف، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و اقتصاد را به هم متصل می‌کند و در عین حال قابلیت همکاری را افزایش می‌دهد.

ارز آیکون (ICON) چگونه کار می‌کند؟

برخلاف بیت ‌کوین و بسیاری از آلت ‌کوین‌های دیگر که پس از بیت کوین به وجود آمدند، ICON برای رسیدن به اجماع و ایجاد بلوک‌های جدید در شبکه به فرآیند استخراج تکیه نمی‌کند. در عوض، شبکه ارزدیجیتال ICON برای انتخاب گره‌هایی که باید بلوک‌های جدیدی را به بلاک چین اضافه کنند، به الگوریتم اجماع اثبات مشارکت واگذار شده متکی است. DPoC گونه‌ای از Delegated Proof of Stake است که کارآمدتر و دموکراتیک‌تر از پروتکل اصلی Proof of Stake در نظر گرفته می‌شود.

DPoS به مشارکت ‌کنندگان شبکه، یعنی گره‌ها رای می‌دهد و انتخاب می‌کند که کدام گره باید نماینده بعدی باشد که یک بلوک را تأیید می‌کند. گره‌ها با واریز توکن‌ها در یک استخر رأی به عنوان نماینده انتخاب می‌شوند.

شبکه ICON توسط Loopchain، که یک بلاک چین سازمانی با کارایی بالا با ویژگی‌های قرارداد هوشمند است، پشتیبانی می‌شود. Loopchain با استفاده از الگوریتمی به نام Loop Fault Tolerance ارسال پیام بین برنامه‌های مختلف را ممکن می‌سازد. ICON استاندارد توکن IRC-16 خود را دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ پیشنهاد شد و به شرکت کنندگان شبکه امکان می‌دهد اوراق بهادار و دارایی‌های توکن شده منتشر کنند.

تاریخچه و بنیانگذاران ارز آیکون (ICON)

پروژه ICON در سال ۲۰۱۷ توسط Min Kim، که قبلاً شرکت تجارت الکترونیک IVELA Global را تأسیس کرده بود و به عنوان مشاور گروه مالی DAYLI فین‌تک آسیایی فعالیت می‌کرد، تأسیس شد. ترویج و توسعه این پروژه توسط بنیاد ICON پشتیبانی شد.

در سال ۲۰۱۷، ارزدیجیتال ICON یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) برگزار کرد و ۱۵۰۰۰۰ سکه اتریوم (ETH) را که در آن زمان معادل حدود ۴۳ میلیون دلار بود به دست آورد. فروش توکن شامل نیمی ‌از کل عرضه ICX بود. بنیاد ICON که مسئول تمام عملیات و تحولات مربوط به شبکه ICON، اقتصاد آن و توکن ICX است، شبکه رسمی آیکون ‌را در ژانویه ۲۰۱۸ راه اندازی کرد و سرمایه گذاران ICO توکن‌های ICX خود را در ژوئن همان سال دریافت کردند.

همچنان که بنیاد ICON نقشه راه خود را برای مطابقت با برنامه‌های جدید به روز می‌کند ICON به توسعه خود ادامه می‌دهد. مهم‌ترین هدف این بنیاد تبدیل آیکون به یکی از بزرگترین اقتصادهای غیرمتمرکز در مقیاس جهانی است.

ویژگی‌های منحصربه فرد ارز آیکون (ICON) کدامند؟

ICON یک فرصت تقریباً منحصربفرد برای ایجاد برنامه‌ها و ارتباط با سایر dAppها و اقتصادها در یک بلاک چین عمومی ‌و یک معماری غیرمتمرکز است که از یک پروتکل کارآمد استفاده می‌کند. این پروتکل Delegated Proof of Stake نام دارد.

فناوری ICON دارای موارد استفاده مختلفی در مدل اقتصاد غیرمتمرکز است. بنابراین کاربران شبکه می‌توانند برای مثال، سوابق پزشکی، سوابق بیمه و سایر داده‌های مهم را در سطح امنیتی بالا ذخیره کنند. کاربران ICON همچنین می‌توانند توکن‌ها و ارزهای دیجیتال خود را به عنوان ارزهای ملی برای اقتصاد فردی ایجاد و در شبکه ICON راه اندازی کنند. ICX همچنین به لطف استفاده از Delegated Proof of Contribution، تراکنش‌ها و اعتبارسنجی سریع را امکان‌پذیر می‌کند که یکی دیگر از نقاط منحصربه‌فرد در نقشه راه این شبکه به شمار می‌رود.

شبکه ارزدیجیتال ICON از اجماع Delegated Proof of Contribution استفاده می‌کند، که گونه‌ای از Delegated Proof of Stake است. DPoS در مقایسه با مکانیسم سنتی اثبات سهام کارآمدتر است. زیرا با استفاده از Loopchain تعداد مراحل کمتری را برای اعتبارسنجی و امنیت به کار می‌برد.

مشخصات فنی ارزدیجیتال آیکون (ICON)

ساختار شبکه ICON از پنج جزء مختلف شامل ICON Republic، ICON Communities، Community Representative، Community Nodes و Citizen Nodes تشکیل شده است.

ICON Republic سیستمی ‌از گره‌ها است که جوامع مختلف را به هم متصل می‌کند و به عنوان یک کانال ارتباطی بین آنها عمل می‌کند. انجمن‌های ICON می‌توانند در داخل اکوسیستم‌ها و قوانینی که اقتصاد جامعه را تعریف می‌کنند، فعالیت کنند و به عنوان شبکه‌ای از گره‌ها با سیستم حاکمیتی یکسان تعریف شوند.

ICON Communities یا نمایندگان جامعه، که به عنوان C-Reps نیز شناخته می‌شوند، با توکن‌های ICX برای مشارکت در سیستم حاکمیت شبکه پاداش دریافت می‌کنند. نمایندگان گره‌های انتخابی از هر جامعه‌ای هستند. این گره‌ها می‌توانند با ICON Republic ارتباط برقرار کنند. گره‌های هر جامعه زیرساخت آن را تشکیل می‌دهند که مسئولیت اداره و نگهداری بلاک چین را بر عهده دارد. در نهایت، Citizen Nodes از تراکنش‌های بین جوامع و ICON Republic پشتیبانی می‌کند.

امنیت شبکه آیکون (ICON)

شبکه ICON با استفاده از پروتکل Delegated Proof of Contribution که از Loopchain با الگوریتم Loop Fault Tolerance استفاده می‌کند، ایمن می‌شود. Loopchain با تخصیص گره‌ها به بلوک‌ها با تراکنش‌های گروهی کار می‌کند و بیشتر آن بلوک‌ها را در گره‌های دیگر توزیع می‌کند. سپس گره‌های اعتبارسنجی اعتبار بلوک‌ها را بررسی کرده و تولید بلوک‌های جدید را تأیید می‌کنند.

Loopchain از مکانیزمی ‌به نام Spinning استفاده می‌کند که تعداد مراحل مورد نیاز برای تولید بلوک‌های جدید و اعتبارسنجی داده‌های بلوک و تراکنش‌های درون بلوک‌ها را کاهش می‌دهد.

نحوه استفاده از ارز آیکون (ICON)

ارزدیجیتال ICON می‌تواند توسط مشاغل، موسسات و سازمان‌های غیر انتفاعی برای ایجاد برنامه‌های کاربردی به هم پیوسته که به عنوان اقتصاد مبتنی بر بلاک چین و تمرکززدایی عمل می‌کنند استفاده شود. کاربران شبکه می‌توانند توکن‌ها و ارزهای دیجیتال خود را ایجاد کرده و با جوامع دیگر ارتباط برقرار کنند.

ICX، توکن بومی ‌اکوسیستم ICON، می‌تواند توسط شرکت کنندگان شبکه در انتخابات برای رای دادن به گره‌ها و نمایندگان به اشتراک گذاشته شود و همچنین به عنوان پاداش برای مشارکت نمایندگان در اداره شبکه استفاده مورد استفاده قرار بگیرد. توکن‌های ICON را می‌توان در بازار کریپتو نیز معامله کرد. معامله‌گران می‌توانند بر اساس تفاوت بین قیمت خرید و فروش سود کسب کنند.

ارز آیکون (ICON) را از کدام صرافی‌ها بخریم؟

ارز آیکون (ICON) را از کدام صرافی‌ها بخریم؟

صرافی های ارز آیکون – عکس از سایت کوین مارکت کپ

بهترین کیف پول‌های ارز آیکون (ICON) کدامند؟

بهترین کیف پول‌های ارز آیکون (ICON) کدامند؟

کیف پول های ارز آیکون – عکس از سایت کوین مارکت کپ

انواع مختلفی از کیف پول‌ها وجود دارد که می‌توانید ICON (ICX) خود را به روشی ایمن و با حداکثر دسترسی در آنها نگهداری کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری  مانند Ledger Nano S معمولاً یک انتخاب محبوب برای دارندگان ICX با موجودی بیشتر هستند. آنها امن‌ترین گزینه را ارائه می‌دهند، اما گران‌تر بوده و به دانش فنی بیشتری نیاز دارند.

دارندگان ارزدیجیتال ICON همچنین می‌توانند از کیف پول رسمی ‌ICON معروف به ICONex استفاده کنند که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد. ICONex یک کیف پول افزونه کروم است اما نسخه‌هایی برای وب، iOS و اندروید به نام MyIconWallet نیز دارد. پس  ICON را می‌توان به طور ایمن در MyEtherWallet ذخیره کرد.

کیف پول های نرم افزاری برای ارز آیکون عبارتند از:

دانلود نسخه اندروید، ios و افزونه کروم کیف پول ارز آیکون (ICON)

آیا سرمایه گذاری بر روی ارز آیکون (ICON) خوب است یا خیر؟

آیا ارز آیکون (ICON) یک سرمایه گذاری خوب است؟

روند قیمتی ارز آیکون – عکس از سایت کوین مارکت کپ

یکی از معیارهایی که می‌تواند خوب بودن یک رمز ارز را برای سرمایه گذاری مشخص کند ارزش بازار است. عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند بر ارزش بازار ICX تأثیر بگذارد. قیمت ICON نیز مانند دیگر ارزهای دیجیتال با توجه به ماهیت نوسانی بودن بازار رمز ارزها، همواره در حال تغییر است. یکی از عوامل مهمی‌ که ممکن است بر ارزش ICON تأثیر بگذارد، عرضه کل آن است. عرضه ICX بسته به کارمزد تراکنش در یک بلوک می‌تواند کاهش یا افزایش داشته باشد.

مهم‌ترین عواملی که به ICON ارزش می‌دهد، ظرفیت فنی، کاربرد و فناوری آن است. ICON Network امکان انجام سهامداری را فراهم می‌کند، در حالی که قابلیت همکاری بین dApps و اقتصادهای ایجاد شده بر روی پلتفرم را نیز دارد. ICX همچنین به عنوان پاداش به اعضای شبکه داده می‌شود. مهمان طور که ICON در حال گسترش است و به توسعه خود ادامه می‌دهد، این پروژه ممکن است سرمایه گذاران نهادی و کاربران بیشتری را جذب کند.

پیش بینی قیمت ارز آیکون (ICON) از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰

سال پیش بینی قیمت
۲۰۲۳ ۰.۵۵ دلار
۲۰۲۵ ۰.۹ دلار
۲۰۳۰ ۱.۸۵ دلار

منابع:

https://kriptomat.io/cryptocurrencies/icon/what-is-icon/

https://www.cryptonewsz.com/forecast/icon-price-prediction/

https://priceprediction.net/en/price-prediction/icon

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز آیکون (ICON) چیست؟ | بررسی آینده و پیش بینی قیمت ارز ICX» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

یک نظر

  • سلام بر شیبا یک سنتی

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *