ظاهر شدن سیگنال فنی مهم در نمودار روزانه بیت کوین

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
ظاهر شدن سیگنال فنی مهم در نمودار روزانه بیت کوین

یک سیگنال فنی با اهمیت در نمودار بیت کوین ظاهر شده است.

نشانگر MACD یکی از رایج ‌ترین روش‌ ها برای تعیین نقاط معکوس محلی و پایین است. این سیگنال مدت کوتاهی پس از ورود اولین ارز دیجیتال به چرخه تجمیع روی آن ظاهر شد.

در ۵ آوریل، بازار شاهد تقاطع مخالف این اندیکاتور بود که حاکی از بازگشت نزولی بود که دارایی را به زیر ۳۰۰۰۰ دلار رساند. اما علیرغم سیگنال مثبت روی این اندیکاتور، معامله گران برای خرید فعال اولین قرارداد هوشمند عجله ندارند، زیرا هنوز مشخص نیست که آیا بیت کوین واجد شرایط بازگشت است یا خیر.

مشکل اصلی این سیگنال

MACD تقریباً هرگز به عنوان یک نشانگر معکوس مستقل استفاده نمی شود، زیرا محدودیت های آن در تعیین روند بلندمدت در نمودار وجود دارد. به همین دلیل است که معامله گران حرفه ای اغلب از آن با ابزارهای نموداری اضافی مانند میانگین متحرک نمایی و ساده استفاده می کنند.

با اعمال میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه در نمودارها، معامله گران می توانند تعیین کنند که یک دارایی در روند صعودی یا نزولی حرکت می کند. با استفاده از ترکیبی از اندیکاتورها، می‌ توان تمام سیگنال‌ های معکوس را که در حین حرکت یک دارایی در روند نزولی رخ می‌ دهند، فیلتر کرد.

متأسفانه، از آنجایی که بیت کوین زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه باقی می ماند، باید آن را به عنوان یک دارایی در نظر گرفت که در روند نزولی حرکت می کند. به همین دلیل است که باز کردن یک سفارش طولانی خطرات بیشتری را نسبت به معمول به همراه خواهد داشت.

اما در حالی که استراتژی کم خطر این نوع سیگنال را فیلتر می کند، سیگنال MACD همچنان می تواند تلقینی در مورد معکوس شدن روند بالقوه در نظر گرفته شود، که به شدت مورد انتظار بازار است؛ زیرا بلاک چین بیت کوین بعد از بیش از هفت هفته متوالی در حال افزایش است.

در زمان انتشار این مقاله توسط میهن سیگنال، BTC با قیمت ۳۰۰۰۰ دلار معامله می شود که در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱ درصد از دست داده است.

منبع:u.today
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

یک نظر

  • ممنون از راهنمایی شما – ولی با توجه به گستردگی این موضوع خواهش دارم جهت جلوگیری از تجربه های تکرای – بهتر است ریز مسائل بررسی شود .

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *