ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
توقیف 5 میلیون دلاری دارایی مرتبط با یک کلاهبرداری توسط هند

۵ میلیون دلار دارایی‌ مرتبط با جریان کلاه ‌برداری موریس کوین، توسط سازمان اجرایی هند، توقیف شد.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از بیت کوین نیوز، هند دارایی هاى مرتبط با طرح سرمایه گذاری ۱۶۲ میلیون دلاری موریس کوین را توقیف کرد.

اداره اجرای هند دارایی‌هایی به ارزش تقریبی ۵ میلیون دلار را در ارتباط با کلاهبرداری ادعایی در مورد ارزهای دیجیتال با سکه موریس که سرمایه‌گذاران را ۱۶۲ میلیون دلار فریب داده است، توقیف کرده است. درآمد حاصل از جرم برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده شد.

سازمان اجرایی هند، که یک آژانس تحقیقاتی مالی تخصصی تحت نظر وزارت دارایی این کشور است، ۵ میلیون دلار (معادل ۳۶.۷۲ کرور روپیه) دارایی مرتبط با یک جریان کلاه‌برداری ارز دیجیتال را توقیف کرده است. این سازمان تحقیقات خود را پس از ثبت اولین گزارش توسط پلیس ایالت کرالا که تحت نظارت مقامات دولتى و نظارتى هند میباشد، آغاز کرد. متعاقباً چندین FIR دیگر توسط پلیس در مناطق دیگر ثبت شد.

این طرح شامل یک ارز دیجیتال ناموجود به نام موریس کوین استY نیشاد و شرکت‌هایش یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) برای سکه انجام دادند و از سرمایه‌گذاران پول جمع‌آوری کردند.

ED توضیح داد که آنها “رویدادهای تبلیغاتی را در حضور افراد مشهور” برگزار کردند و از “وب سایت های درخشان” برای جذب سرمایه گذاران استفاده کردند. پلیس گفت که بیش از ۹۰۰ سرمایه گذار از ۱۲۰۰ کرور روپیه فریب خورده اند.

سازمان تحقیقاتى هند، خاطرنشان کرد که پول جمع‌آوری‌شده از سرمایه‌گذاران برای خرید املاک غیرمنقول، ارزهای دیجیتال، و خودروهای لوکس و همچنین پرداخت هزینه‌های هتل‌ ها و استراحتگاه‌ های ممتاز استفاده شد.

منبع:News.bitcoin.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.