سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری

تصویر اصلی صندوق سرمایه گذاری - میهن سیگنال

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری

در سالهای اخیر، یکی از مهیج ترین تحولات دنیای سرمایه گذاری، توسعه سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری بوده است. با استفاده از این نوع جدید سرمایه گذاری، این شانس وجود دارد که بتوانید از طریق استارتاپ ها، گسترش مشاغل و حتی املاک و مستغلات به روشی که قبلاً نتوانسته اید از آن درآمد کسب کنید.

با این حال، قبل از اختصاص سرمایه گذاری در صندوق ها، مهم است که اوضاع را ارزیابی کنید تا ببینید آیا این برای شما مناسب است یا نه، همانطور که برای هر نوع سرمایه گذاری دیگری باید اطلاعات کافی را برای آن بدانید.

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

شما در مورد صندوق جمع آوری سرمایه شنیده اید. وقتی موافقت می کنید برای کمک به یک هدف برای کسی پول ارسال کنید. این ممکن است برای جمع آوری پول برای معالجه پزشکی باشد. شاید برای کمک به آنها در انتشار کتاب باشد. شاید آنها در حال ایجاد محصولی باشند و سهم شما به آنها کمک می کند تا یک تجارت پیدا کنند. به همین دلیل، شما پول را ارسال می کنید و انتظار ندارید چیزی برگردید، جز یک یادداشت تشکر از شما و شاید یک نمونه اولیه.

سرمایه گذاری (که بعضاً سهام عدالت خوانده می شود) با جمع آوری سرمایه متفاوت است. این قانون در سال ۲۰۱۲ به عنوان بخشی از قانون (Jumpstart Our Business (JOBS معرفی شد. این قانون به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نیاز داشت تا قوانینی را برای جمع آوری سرمایه گذاری ارائه دهد، و این امکان را فراهم می کند تا مقررات مختلفی را برای استارتاپ ها و SMB ها برای افزایش سرمایه بدون محدودیت برای صدور سهام و تأمین بازده برای ذینفعان، مورد حراست قرار گرفته شود.

هنوز قوانین و محدودیت هایی وجود دارد، اما جمع آوری سرمایه گذاری باعث می شود تا با ورود دیگران به سرمایه گذاری، بتوانید سرمایه را جمع آوری کنید. در ابتدا فقط سرمایه گذاران معتبر مجاز به مشارکت بودند. با این حال، در سال ۲۰۱۶، هر کسی می تواند به لطف قوانین که سهگانه نامیده شده اند، دسترسی به سکوها را برای سرمایه گذاری در تجارت جدید آغاز کند.

اکنون این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید ۱۰۰ دلار را به یک صندوق سرمایه گذاری بپردازید و به این امید سرمایه گذاری کنید که بازگرداندن بازار سهام را ببینید.

چگونه می توانید در وب سایت صندوق سرمایه گذاری سهام عادلانه سرمایه گذاری کنید؟

وب سایت های صندوق سرمایه گذاری از زمان معرفی قانون JOBS در حال ظهور هستند. سایت هایی مانند Kickfociation، SeedInvest و WeFunder همه به شما امکان دسترسی به راه اندازی ها یا گسترش شرکت هایی که به دنبال سرمایه هستند، می دهد. برای ثبت نام، باید در این وب سایت های سرمایه گذاری و دیگر صندوق ها، باید از همان حلقه ها عبور کنید. شما به اطلاعات شخصی و اطلاعات حساب بانکی نیاز دارید.

هنگامی که حساب سرمایه گذاری خود را با یک بستر معتبر صندوق سرمایه گذاری باز کردید، آماده سرمایه گذاری هستید. سیستم عامل های مختلف با حداقل های مختلف ارائه می شوند. بسترهای نرم افزاری مانند Kickfociation فقط نیاز به حداقل سرمایه گذاری ۲۰ دلار در یک برند یا شرکت دارد. با این حال، اگر از یک پلتفرم جمع آوری سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مانند RealtyShares یا Fundrise استفاده می کنید، ممکن است به سفارش ۵۰۰۰ دلار یا ۱۰،۰۰۰ دلار به یک سرمایه گذاری اولیه بزرگتر نیاز داشته باشید.

در هر صورت، سرمایه گذاری شما هنوز بسیار کمتر از آنچه ممکن است در گذشته برای سرمایه گذاری در سازمان های مشابه باشد. برای اینکه یک سرمایه گذار ریسک پذیر یا سرمایه گذار فرشته باشید قبل از سرمایه گذاری در صندوق، به میلیون ها دلار سرمایه گذاری نیاز دارید. برای پیوستن به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، و دسترسی به برخی از پروژه هایی که می توانید برای کسری از آن با مبلغ امروز خریداری کنید، ممکن است بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۲ میلیون دلار هزینه داشته باشید.

قبل ازین که با پولتان ریسک کنید

درست مانند هر سرمایه گذاری دیگر، مهم است که اطمینان حاصل کنید که دقت کامل را دارید. این یک سرمایه گذاری است، بنابراین فرصتی وجود دارد که بتوانید آن را از دست بدهید.

برخی از سیستم عامل هایی که به شما امکان سرمایه گذاری در شرکت ها می دهند، مشابه وب سایت های وام P2P کار می کنند. شما سرمایه گذاری خود را به عنوان بخشی از مرحله کشت انجام می دهید و هنگامی که شرکت شروع به بدست آوردن سود می کند بازپرداخت می شود. اگر شرکت سود خوبی به دست نیاورد یا به سود خود نرسد، ممکن است نه تنها بازپرداخت جزئی را نبینید، شاید حتی پول خود را از دست بدهید.

تصویر P2P - صندوق سرمایه گذاری - میهن سیگنال

تصویر طرز کار سیستم وام دهی P2P – میهن سیگنال

سایر مواردی که باید به آن دقت کنید:

  • این وب سایت ها چه شرکت هایی هستند؟ به یاد داشته باشید: بسیاری از این شرکت ها در وب سایت های صندوق سرمایه گذاری هستند زیرا آنها نمی توانند اشکال دیگری از بودجه را، از طریق سرمایه داران با سرمایه گذاری از طریق وام های تجاری کوچک جذب کنند. در حالی که این شانس وجود دارد که یک انتخاب خوب یا حتی یک اسب شاخدار پیدا کنید، واقعیت این است که شما به احتمال زیاد نمی توانید شرکت دیگر میلیارد دلاری را در یکی از این وب سایت ها پیدا کنید.
  • آیا می توانید به کمبودها و مشکلات رسیدگی کنید؟ شما فقط نمی توانید پول خود را هنگامی که می خواهید بکشید. این مانند خرید و فروش سهام با یک واسطه سنتی تر نیست. باید صبر کنید تا شرکت شروع به پرداخت سود از سود خود کند. نمی توانید برای برگرداندن بخشی از سرمایه خود در وسط راه آن را بفروشید، چون خروجی برای فروش ندارد.
  • آیا واجد شرایط هستید؟ SEC به شما اجازه نمی دهد همه چیز را به خطر بیاندازید. اگر سالانه کمتر از ۱۰۰۰۰۰ دلار درآمد کسب کنید، فقط می توانید ۲۰۰۰ دلار یا ۵ درصد از درآمد سالانه خود را سرمایه گذاری کنید، هر کدام بیشتر باشد. اگر سالانه بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ دلار درآمد داشته باشید، کلا تا ۱۰ درصد درآمد شما تبدیل می شود. برای برخی از سرمایه گذاران، این محدودیت بدان معنی است که شما حتی در صورت تمایل در یک وب سایت جمع آوری املاک و مستغلات شرکت نخواهید کرد.

تأمین مالی سرمایه گذاری فرصت هایی را برای رشد ثروت شما به روش های غیر متعارف فراهم می کند. قبل از اینکه به جلو بروید، وظیفه شما این است که وضعیت خود را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که آیا تحمل ریسک برای آن دارید یا خیر.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =