توقیف ۴۵۰۰۰ ماینر غیرقانونی بیت کوین در ایران

توقیف 45000 ماینر غیرقانونی بیت کوین در ایران

پلیس ایران از توقیف ۴۵۰۰۰ ماینینگ ریگ بیت کوین به دلیل استفاده غیرقانونی از شبکه ملی برق خبر داده است.

محمد حسن متولی زاده رئیس توانیر اعلام کرده است ماینرهای ایسیک بیت کوین ۹۵ مگاوات در ساعت برق ارزان قیمت مصرف می کرده اند. در حالی که ماینرهای مجوز دار برق را با نرخ ۴۸۰۰ ریال به ازای هر کیلووات ساعت در پاییز، زمستان و بهار دریافت می کنند.

از سال ۲۰۱۹ که فعالیت های ماینینگ ارز دیجیتال در ایران قانونی شد، بیش از ۱۶۲۰ مزرعه استخراج در ایران تعطیل شده که این مزارع ۲۵۰ مگاوات برق مصرف می کرده اند.

اکنون که ایران به دلیل افزایش مصرف در زمستان با مشکل کمبود برق دست و پنجه نرم می کند، در بسیاری از شهرها شاهد خاموش های سراسری هستیم. دولت قصد دارد ماینرهای بیت کوین را به عنوان مقصر این وضعیت جلوه دهد. به همین دلیل وزارت انرژی هم موقتا عرضه ۶۰۰ مگاوات برق به ماینرهای مجوز دار بیت کوین را در کشور قطع کرده تا این انرژی در چرخه خانگی توزیع شود.

همچنین فعالیت های تولیدی در تاسیسات بزرگ ماینینگ جنوب غربی ایران که متعلق به شرکت سرمایه گذاری چینی ایرانی بوده متوقف شده است. کارشناسان می گویند با اینکه ماینرها مورد هجمه قرار گرفته اند اما آنها مسئول خاموشی های اخیر نیستند. به گفته ضیا صدر استخراج بیت کوین تنها سهم کوچکی در مصرف برق ملی در ایران دارد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *