رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس: « جلوی بیت کوین را بگیرید!»

۰۳ اسفند ۱۳۹۹
مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس

تاکنون قانون ایران در برابر بیت کوین کاملا ناواضح و مبهم بوده است. بسیاری از افراد سیاسی ارزهای دیجیتال را راه فرار از تحریم های اقتصادی میدانند و برخی هم دشمن اقتصاد کشور. امروز مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، در نامه‌ای به رئیس جمهور نوشت: « بیت کوین و ارزهای دیجیتال موجب نابودی اقتصاد کشور شده اند، جلوی آنها را بگیرید!»

در متن نامه ایشان آمده است که :

«متاسفانه بعد از مدیریت مسأله دار دولت در بازار سرمایه، بسیاری از لیدرهای ناصالح سرمایه مردم در فضای مجازی، نسبت به تشویق مردم به خرید رمزارزهای خارجی به‌خصوص بیت‌کوین اقدام نموده‌اند و اکنون جستجوی کلمات مربوطه در فضای مجازی از جستجوی کلمه بورس پیشی گرفته است و این یعنی عده‌ای ناآشنا و ناآگاه در جستجوی راهی برای ورود به این حوزه هستند.

مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، در نامه‌ای به رئیس جمهور نوشت: « بیت کوین و ارزهای دیجیتال موجب نابودی اقتصاد کشور شده اند، جلوی آنها را بگیرید!»

مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، در نامه‌ای به رئیس جمهور نوشت: « بیت کوین و ارزهای دیجیتال موجب نابودی اقتصاد کشور شده اند، جلوی آنها را بگیرید!»

علاوه بر اینکه این موضوع احتمالا به تشدید خرید غیررسمی ارز برای این منظور منجر می‌شود؛ متاسفانه خرید ریالی رمزارز از درگاه‌های پرداخت داخلی نیز در حال انجام است و به احتمال فراوان مسأله‌ای شبیه به سکه ثامن در این موضوع، به‌صورت شدیدتر قابل تکرار است.
بنابراین دولت محترم لازم است؛ اولا درگاه‌های پرداخت مشکوک به این مبادلات را هرچه سریع‌تر مسدود نمایند و ثانیا اقدامات لازم برای شناسایی مسیرهای خرید ارزی بیت‌کوین و تبلیغ‌کنندگان در فضای مجازی را انجام و اجازه ندهند این موضوع باعث ضربه شدید به اقتصاد کشور و بازار سرمایه شود.
ضروری‌ست اقدامات لازم در این خصوص به کمیته اقتصاددیجیتال مجلس شورای اسلامی اطلاع داده شود تا لازم نباشد اقدامات نظارتی بعدی در پیگیری ماجرا(سوال، ماده ۲۳۴ آیین‌نامه و..) انجام گیرد.»

 

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *