داعش از رمزارز ها برای فرار از تحریم ها استفاده می کند؟

۰۶ مرداد ۱۴۰۲
داعش از رمزارز ها برای فرار از تحریم ها استفاده می کند؟

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که داعش از ارزهای دیجیتال بیشتر استفاده می‌کند. اما آنها بیشتر از کدام ارز دیجیتال استفاده می‌کنند؟

پلتفرمی به نام TRM Labs اخیراً گزارشی را منتشر کرده که نشان می‌دهد استفاده از ارزهای دیجیتال توسط داعش افزایش یافته است. به نظر می‌رسد که گروه‌هایی که داعش را حمایت می‌کنند، برای ساده‌سازی عملیات داعش از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. این گروه‌ها عمدتا در چهار کشور تاجیکستان، پاکستان، اندونزی و افغانستان فعالیت دارند. ارز دیجیتال ترون بیش از ۹۲ درصد از ارز استفاده شده را تشکیل می‌دهد.

TRM Labs می‌گوید که حامیان داعش در سراسر آسیا از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. آنها طی دوازده ماه گذشته از این ارزها برای ساده‌سازی عملیات داعش استفاده کرده‌اند. گزارش نشان می‌دهد که بیشتر این تراکنش‌ها با استفاده از یک ارز ثابت به نام تتر در شبکه ترون انجام شده است. صرافی‌های غیرمتمرکز با حجم معاملاتی بالا برای شستشوی پول به راحتی جذاب هستند.

به گزارش TRM Labs، سازمان‌های تروریستی مرتبط با داعش امسال بیش از ۲ میلیون دلار کمک مالی با استفاده از ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کرده‌اند. آنها تعداد قابل‌توجهی از افراد را شناسایی کرده‌اند که از صرافی‌های مستقر در اندونزی برای ارسال پول به کمپین‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی برای داعش در سوریه استفاده می‌کنند. گزارش همچنین می‌گوید که در تاجیکستان، ارزهای دیجیتال برای جذب افراد به گروه‌های مرتبط با داعش در افغانستان استفاده می‌شود.

با ردیابی داده‌های بلاکچین، TRM Labs توانست جریان پول مشکوکی را شناسایی کرده و به صرافی مورد استفاده اطلاع دهد. در نتیجه، مقامات ترکیه توانستند یکی از اعضای ارشد داعش را در ۲۲ ژوئن دستگیر کنند.

به گزارش TRM Labs، تا سال ۲۰۲۲، ترون برای ۹۲ درصد از فرایند تأمین مالی تروریسم استفاده شده است.

7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

  • بسیار عالی و کامل ممنون

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *