صدور اولین مجوز های استخراج در ایران

این روزها صنعت استخراج رمزارزها از محبوبیت زیادی برخوردار است. ظرفیت این صنعت در کشور ما تقریباً ۸.۵ میلیارد دلار است و خوشبختانه وزارت صمت ( صنعت، معدن و تجارت) بیش از یک هزار مجوز ماینینگ را تا کنون صادر کرده است.

در گفتگوی امیر حسین سعیدی (عضو کمیسیون بلاکچین سازمان نظام صنفی و رایانه‌ای) با خبرگذاری ایبنا در ارتباط با صنعت ماینینگ در کشور عنوان ‌کرد:

با علم بر اینکه ماینینگ رمزارزها حرفه‌ای نوین است و با در نظر گرفتن استقبال مردم کشور ما در این حوزه و تعداد بسیار زیادی از ماینرها سرانجام دولت با اعمال قوانین جلوی کارکرد بسیاری از این افراد را گرفت. و باعث شد تا ماینر های داخلی به خارج از کشور مهاجرت کنند تا بتوانند به صورت قانونی و با برق مناسب این عرصه به فعالیت خود ادامه دهند.

سعیدی افزود:

ما در حال حاضر در شرایطی بحرانی از نظر اقتصادی قرار داریم و نیاز زیادی به رمزارز داریم و تنها این ارزها هستند که می‌توانند تحریم های اقتصادی را دور زده، واردات کالا ها را تسهیل بخشیده و ارز را به کشور وارد کند. البته در حال حاضر نیز نیروگاه های گازی اگر در تأیید ماینر ها این مجوز ها را حتی در حالت محدود شده ارائه دهند در نهایت می‌تواند باعث رشد ماینر ها شود.

فعالان ماینینگ باید در این زمینه فعالیت خود را افزایش دهند و برای گرفتن مجوز اقدام کنند در حال حاضر هزار ماینر توانسته‌اند که این مجوز را کسب کنند. و باید این رویه تغییر پیدا کند تا تنها سرمایه‌داران از این حوزه استفاده نکنند و همه بتوانند از این حوزه بهره ببرند. و در انتهای کار این صنعت می‌ تواند باعث رونق اقتصادی خوبی شود و و گردش سرمایه زیادی در کشور ایجاد کند. او در انتهای سخنان خود گفت:

ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم تعرفه برق برای ماینر ها را اصلاح کرده و کمکی انجام دهیم که حوزه ماینینگ را دوباره سره پا کرده و رونق را به کشور باز گردانیم در اینصورت جلوی رانت هایی که برای فارم های ماینینگ می‌گیرند را می‌توانیم بگیریم.

مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *