برنامه های دولت جدید آمریکا برای بیت کوین و ارز دیجیتال

ژانت یلن گزینه جو بایدن برای تصدی مقام مشاور خزانه داری در جلسه سنا درباره ارز دیجیتال صحبت کرده است.

در این جلسه یکی از نمایندگان سنا به نام مگی حسن که درباره لزوم برنامه ریزی برای مبارزه با تامین مالی سازمانی های تروریستی و مجرمانه صحبت کرده بود از ژانت یلن درباره کاربرد ارز دیجیتال در این موارد سوال کرد.

یلن در جواب سناتور گفته است:

“ارزهای دیجیتال یک نگرانی خاص هستند. به نظر من بسیاری از آنها عمدتا برای تامین مالی استفاده می شوند. به نظر من، ما واقعا نیاز به روش هایی داریم که کاربرد آنها را محدود کنیم و مطمئن شویم پولشویی از طریق این کانال اتفاق نمی افتد.”

پس از این اظهار نظر، فعالان ارز دیجیتال واکنش های مختلفی نشان داده اند. راسل اوکانگ که اولین فوتبالیستی است که طبق قراردادش دستمزد خود را به صورت بیت کوین دریافت می کند گفته است: “یلن می گوید کاربرد بیت کوین برای تامین مالی تروریسم، پولشویی و غیره نگران کننده است انگار دلار آمریکا این کار را نمی کند. به این چیزها توجهی نکنید. دوران قدیمی ها تمام شده، به فکر آینده خود باشید.”

همچنین یکی از مدیران کراکن گفته است: “۰.۳ درصد از تمام فعالیت های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ غیرقانونی بوده در حالی که ۹۰ درصد دلارهای آمریکا کوکائین دارند. حالا بگویید کدام یک توسط خلافکاران استفاده می شود؟

آنتونی پامپلیانو  در واکنش به این اظهارات گفته است “دلار آمریکا ارز انتخابی مجرمان در سراسر جهان است و بانک های بزرگ بیشتر از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال پولشویی می کنند.”

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *