بیت کوین و نزدک دوشادوش یکدیگر حرکت می کنند

۲۶ اسفند ۱۴۰۱
بیت کوین و نزدک دوشادوش یکدیگر حرکت می کنند

جیم کرامر، مفسر معروف مالی، اخیراً در توییتی نوشت:

«این نزدک را کوتاه کن و مرا به مراسم تشییع جنازه خود دعوت کن»

این توییت واکنش ‌های زیادی را در جامعه برانگیخت.

کرامر به پیش ‌بینی‌ های نادرست شهرت دارد. شهرت او باعث شده بسیاری از توصیه ‌هایش مبنی بر شرط‌بندی نکردن علیه شاخص بازار سهام فناوری (نزدک)، دیدگاهی مخالف داشته باشند.

همبستگی بین بیت کوین و نزدک زمینه مهمی است که باید هنگام تفسیر توییت کرامر در نظر گرفت.

در چشم‌ انداز مالی، قیمت سهام BTC و نزدک اغلب دارای نوسانی هماهنگ هستند. آنها همگام با تغییرات احساسات سرمایه ‌گذاران، روندهای اقتصادی جهانی و پیشرفت ‌های فناوری حرکت می کنند.

این نوسان هماهنگ بین ارز دیجیتال پرچمدار و شاخص بازار فناوری منجر به پیوند فزاینده بین این دو شد. همچنین باعث شد برخی نقش بیت کوین به عنوان “طلای دیجیتال” را زیر سوال ببرند. آنها در تعجب هستند که بیت کوین از نظر ارزش بیشتر یک دارایی سوداگرانه است تا یک فروشگاه ثابت.

هماهنگی بیت کوین و نزدک با عملکرد فدرال بیشتر شد

به نظر می رسد که دوئت با نزدک با استقبال سرمایه گذاران از روایت «حفاظ تورمی»، پس از عملکرد پولی قدرتمند فدرال رزرو آمریکا، شتاب بیشتری گرفت. با این حال، همبستگی بین این دو همیشه بی عیب نیست و لحظاتی وجود دارد که راه خود را از هم جدا می کنند و هر کدام به ریتم نیروهای بازار خود حرکت می کنند.

لازم به ذکر است که مجری برنامه Mad Money از CNBC، همچنان نسبت به افزایش اخیر بیت کوین به شدت مشکوک است. به نقل از U.Today، او اخیراً افرادی که در  BTC سرمایه گذاری کردند را تشویق به فروش ارز دیجیتال پرچمدار کرد. همچنین او نگرانی ‌های خود را در مورد ماهیت غیرمتمرکز این ارز دیجیتال و دستکاری احتمالی آن توسط مؤسسات بزرگ و سرمایه ‌گذاران ثروتمند ابراز کرد.

براساس اخبار میهن سیگنال، پس از تضمین مقامات آمریکایی مبنی بر محافظت از سپرده‌ های بانک‌ های سیلیکون ولی و سیگنچر، ارزش بیت کوین نزدیک به ۲۵۰۰۰ دلار افزایش یافت.

منبع:u.today
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

‫2 نظر

  • شاید تا ۰.۴۹ سنت هم بره ، این تحلیل گر معروف میخواد بفروشه

  • سلام کریپتو به کاربران با ملیت ایرانی خدمات میدهدیا نه؟

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *