تحلیل قیمت کاسپا: تداوم رالی صعودی | ۱۰ تیر

۱۰ تیر ۱۴۰۳
تحلیل قیمت کاسپا: اوج تاریخی جدید | 10 تیر

قیمت کاسپا (KAS)  در ۷ روز گذشته بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده و اندیکاتورها احتمال ثبت یک قله جدید سالانه را نشان می دهند.

در یک ماه گذشته، آلت کوین ها افت شدیدی داشتند و قیمت بیت کوین هم به زیر ۶۰ هزار دلار بازگشت. با وجود این نوسان ها، کاسپا خلاف جهت بازار حرکت کرد و به رشد خود ادامه داد. رالی اخیر ۲۰.۷ درصدی قیمت را به سقف تاریخی جدیدی رساند.

هم اکنون کاسپا به ارزش ۰.۱۸۹۶ دلار با رشد ۶.۴ درصدی در ۲۴ساعت گذشته در حال معامله است. این افزایش قیمت با افزایش ۴۵.۹۵ درصدی حجم معاملات نیز همراه شده است.

طبق تحلیل میهن سیگنال در نمودار، روند مثبت قوی قابل مشاهده است و اندیکاتور DMI نیز این را تایید می کند.

نمودار قیمت کاسپا / تتر

نمودار قیمت کاسپا / تتر

سطح این اندیکاتور در عدد ۳۱ و بالاتر از سطح منفی در عدد ۲۴ قرار دارد که گویای فشار خرید قوی و تداوم صعود است. همچنین اندیکاتور AOکه مومنتوم بازار را نشان می دهد در سطح ۰.۰۲۱ قرار گرفته است. زمانی که این اندیکاتور بالاتر از صفر است مومنتوم کوتاه مدت قوی تر از مومنتوم بلندمدت است و این یک سیگنال صعودی محسوب می شود.

داده های کوین گلس نشان می دهد احساسات بازار به شدت صعودی است. این داده ها حاکی از آنند که لیکوئید شدن پوزیشن های شورت نسبت به پوزیشن های لانگ بیشتر بوده است. این یعنی سرمایه گذارانی که خلاف روند پیش بینی کرده اند سرمایه خود را از دست داده اند در حالی که پوزیشن های لانگ با کسب سود از وضعیت بازار لذت می برند.

همچنین قراردادهای بهره باز در ۷ روز گذشته از ۴۰ میلیون به ۶۹ میلیون دلار رسیده است. افزایش قراردادهای بهره باز به معنی افزایش فعالیت و در نتیجه افزایش حجم معاملات به دلیل افزودن به پوزیشن های لانگ توسط سرمایه گذاران است.

به نظر می رسد پس از شکستن مقاومت مهم ۰.۱۸۳ و حمله به اوج تاریخی ۰.۱۹۲ دلار، در صورت ادامه مومنتوم صعودی قیمت می تواند تا مقاومت بعدی در ۰.۲۲ دلار رشد کند.

اما در صورتی که اصلاح رخ بدهد، خریداران قدرت خود را از دست خواهند داد و احتمال افت تا حمایت ۰.۱۶۰ دلار وجود خواهد داشت.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت کاسپا: تداوم رالی صعودی | ۱۰ تیر» با ما درمیان بگذارید.

منبع:ambcrypto
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *