ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
مزايا و معايب ارز ديجيتال ملى از نظر كنيا

بانک مرکزی کنیا درگزارش جدیدى که به تازگى منتشر کرد مزایا و معایب ارز دیجیتال ملی مقایسه و بررسی کرد.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از نیوز دات بیت کوین، بانک مرکزی کنیا در گزارش جدیدى که منتشر کرده، می‌ گوید که ارزهاى دیجیتال ملی (CBDC) می‌تواند به طور بالقوه برای سیستم مالی این کشور مفید باشد. گفتنى است این بانک در ادامه اظهار میکند که البته این ارزهاى دیجیتال ملى علاوه بر فواید فراوان، میتواند به همان اندازه براى سیستم مالى کشور خطرآفرین و مضر باشد.

تاثیرات ارزهاى دیجیتال ملى بر سیستم هاى مالى

این نهاد در گزارش توضیحات خود می‌ گوید که ارز دیجیتال ملی (CBDC) ، پتانسیل آن را دارند که در کنار افزایش کارایی، باعث رشد پرداخت‌ های فرامرزی شود و تاثییرات مثبت بسیارى بر سیستم مالى میگذارد. بانک مرکزی کنیا همچنین هشدار داده است که راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی می‌تواند خطراتی را برای سیستم مالی ایجاد کند و اگر بخش قابل توجهی از سپرده‌های بانکی به ارز دیجیتال ملی تبدیل شوند؛ ممکن است که توانایی بانک‌ ها برای ایجاد اعتبار محدود شود.

گفتنى است این بانک مرکزى در انتهاى اظهارات خود در این سند از افکار عمومی خواسته شده تا درباره این موضوع دیدگاه خود را برای بانک مرکزی کنیا ارسال کنند.

در واقع رمز ارز ملی یکی از کاربردهای زنجیره بلوک شبکه بانکی طراحی شده توسط شرکت خدمات انفورماتیک است. که در حال حاضردر مرحله آزمایشی قرار داشته و در صورت تأیید بانک مرکزی در سیستم بانکی استفاده خواهد شد که ابتدا و در فاز اول پروژه زیرساخت بلاک چین بانکی و ارز دیجیتال ملی را در اختیار بانک‌های تجاری کشور قرار داده و از آن به عنوان توکن و ابزاری جهت پرداخت در تبادلات و تسویه بانکی استفاده خواهد شد.

منبع:news.bitcoin.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.