ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

صرافی کوکوین یا کوینکس؟ | مقایسه کامل صرافی های کوکوین و کوینکس برای کاربر ایرانی

۲۷ فروردین ۱۴۰۱
مقایسه صرافی های کوکوین و کوینکس

صرافی‌های کوکوین (Kucoin) و کوینکس (CoinEx) دو مورد از مشهورترین صرافی‌ها در بین کاربران ایرانی هستند که بعد از اجباری شدن احراز هویت در بایننس میزان استفاده از آن‌ها در بین ایرانی‌ها بیشتر از قبل شد. به همین دلیل لازم است ویژگی‌های هرکدام از آن در کنار یکدیگر مقایسه شود. در این مقاله به مقایسه صرافی های کوکوین و کوینکس پرداخته‌ایم که نقش مهمی برای انتخاب صرافی دارد. تا انتها این مطلب را دنبال کنید تا با دانش بیشتری برای معامله‌های خود تصمیم‌گیری کنید.

صرافی رتبه در کوین مارکت کپ تعداد ارزهای موجود نیاز به احراز هویت برای کاربران ایرانی محل دفتر مرکزی کارمزد تیکر و میکر در سطح اولیه معاملات مارجین ترید با ارزهای فیات
کوکوین (Kucoin) ۵ ۶۴۶ ندارد سیشل (آفریقا) ۰.۱ دارد دارد
کوینکس (Coinex) ۷۰ ۴۹۷ ندارد نامشخص (هنگ کنگ) ۰.۲ دارد دارد

۱. مقایسه صرافی های کوکوین و کوینکس از نظر برند

شاید برای بسیاری از افراد، در بازار ارزهای دیجیتال و حوزه‌های مرتبط با آن، برند اهمیتی نداشته باشد اما هرگز این‌طور نیست. برای مثال در حال حاضر صرافی بایننس تبدیل به یک برند معتبر شده و به همین دلیل انتخاب اول بسیاری از مردم جهان است.
درباره دو صرافی کوکوین و کوینکس نیز همین موضوع برقرار است و باید نگاهی منصفانه به برند هر دو گزینه داشته باشیم. صرافی کوکوین به‌طورکلی شناخته‌شده‌تر است و هم از نظر تعداد کاربر و هم حجم معاملات جایگاه بهتری نسبت به رقیب خود دارد. البته این موارد در ادامه بیشتر توضیح داده می‌شود اما در یک نگاه کلی کوکوین برند شناخته‌شده‌تری است. در زمان نگارش این مقاله، صرافی کوکوین در رتبه ۵ سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap) است و فاصله زیادی با رقیب خود که در جایگاه ۷۰ است دارد.

 

 

۲. تعداد ارزهای موجود

یکی از فاکتورهای مهم برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری یا ترید کردن هستند تعداد ارزهای موجود در صرافی است. درصورتی‌که صرافی ارز موردنظر آن‌ها را داشته باشد طبیعی است که دلبستگی بیشتری نسبت به آن صرافی ایجاد شود.
در حال حاضر صرافی کوکوین ۶۴۶ ارز و صرافی کوینکس ۴۹۷ ارز دارد که هر دو تعداد مناسبی محسوب می‌شوند. نکته خوب این است که در هر دو صرافی ارزهای معروف و شناخته شده وجود دارند پس از این نظر انعطاف زیادی برای کاربر وجود دارد.

۳. کارمزد بعنوان فاکتور مهم تریدرها

مقایسه صرافی های کوکوین و کوینکس از نظر مقدار کارمزد اهمیت زیادی دارد. این ویژگی به‌ویژه برای تریدرها نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. هرچه بازه زمانی معاملات این افراد کوتاه‌تر باشد نیاز به یک صرافی که کارمزد کمتری داشته باشد بیشتر می‌شود. کارمزد تیکر (Taker) و میکر (Maker) در سطح اولیه در صرافی کوکوین برابر با ۰.۱ است. این دو کارمزد در صرافی کوینکس برابر با ۰.۲ درصد هستند پس صرافی کوکوین شرایط بهتری از این نظر دارد. دقت داشته باشید که اگر حجم و تعداد معاملات شما زیاد نباشد نمی‌توان تنها بر اساس این فاکتور تصمیم‌گیری کرد اما بازهم نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

۴. مناسب‌تر بودن برای ایرانیان

پیداکردن یک صرافی مناسب برای ایرانیان اهمیت زیادی دارد به‌این‌ترتیب لازم است نگاهی به دو گزینه موجود داشته باشیم. برای ایرانی‌ها در هر دو صرافی این امکان وجود دارد که بدون احراز هویت فعالیت داشته باشند اما برداشت روزانه آن‌ها با محدودیت روبرو می‌شود. البته با درنظرگرفتن نرخ کنونی ارز، مقدار این محدودیت در بسیاری از شرایط مشکل بزرگی محسوب نمی‌شود.
ممکن است به دو دلیل نیاز به احراز هویت در هرکدام از این صرافی‌ها داشته باشید. اولین دلیل حذف محدودیت روزانه برداشت و دومین دلیل هم اجباری شدن آن توسط صرافی است. برای مثال ممکن است صرافی به هر دلیلی از شما بخواهد که احراز هویت کنید به‌این‌ترتیب به یک دوراهی بزرگ می‌رسیم.
در صرافی کوینکس امکان احراز هویت با مدارک ایرانی وجود دارد اما صرافی کوکوین این‌طور نیست و حتی با پاسپورت ایرانی امکان احراز هویت وجود ندارد. به‌این‌ترتیب صرافی کوینکس از این نظر برتری مهمی نسبت به رقیب خود دارد.

امکان بلاک شدن توسط صرافی ها وجود دارد که همیشه توسط کارشناسان نسبت به حساسیت به آن توصیه می‌شود. درصورتی‌که صرافی کوکوین به هویت ایرانی شما پی ببرد امکان مسدود شدن حساب بالا است اما در صرافی کوینکس این‌طور نیست و می‌توانید با خیال راحت به فعالیت خود ادامه دهید.

 

۵. مقایسه صرافی های کوکوین و کوینکس از نظر شفافیت دفتر صرافی

در مقایسه صرافی های کوکوین و کوینکس به یک موضوع مهم دیگر می‌رسیم. یکی از موارد مهم، شفافیت در ارائه خدمات است که اولین و ابتدایی‌ترین آن‌ها محل دفتر است. محل دفتر مرکزی صرافی کوکوین در سیشل آفریقا قرار دارد. این موضوع برای صرافی کوینکس فرق می‌کند و دفتر مرکزی آن هنوز هم نامعلوم است. به‌این‌ترتیب باید کاربران در زمان فعالیت نسبت به این موضوع هشیار باشند. البته منابعی وجود دارد که تأیید می‌کند دفتر مرکزی کوینکس در هنگ‌کنگ قرار دارد.

۶. امکان بسته شدن حساب کاربران

صرافی کوکوین قبلاً اقدام به بستن حساب ایرانی‌ها کرده است و کاربران باید از این نظر مراقب باشند.کوینکس اما مشکلی با هویت ایرانی شما ندارد و می‌توانید با خیال راحت به فعالیت‌های خود بپردازید. صرافی کوینکس از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح می‌دهیم.

۷. مقایسه صرافی های کوکوین و کوینکس از نظر زبان

شاید یکی از فاکتورهایی که باعث شده صرافی کوینکس در میان صرافی‌های پراستفاده باشد پشتیبانی از زبان فارسی است. به‌این‌ترتیب کاربر می‌تواند با خیال راحت‌تر معامله کند زیرا زمانی که یک زبان در میان زبان‌های پشتیبانی شده سایت باشد نشان می‌دهد که برای کاربر احترام قائل است. همچنین باعث ایجاد اعتماد می‌شود که حداقل مشکلی با هویت ایرانی شما وجود ندارد. با وجود این، صرافی کوکوین جایی برای زبان فارسی در میان زبان‌های پشتیبانی شده ندارد.

۸. استقبال و سرچ بین مردم

یکی از فاکتورهای مهم هنگام مقایسه صرافی های کوکوین و کوینکس این است که صرافی چه جایگاهی در میان مردم داشته باشد. همان‌طور که تصویر زیر مشاهده می‌کنید صرافی کوینکس جایگاه بهتری دارد و اکثر ایرانی‌ها از این صرافی استفاده می‌کنند. نمی‌توان این فاکتور را به‌تنهایی معیار قرار داد اما از طرف دیگر نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت. با وجود این بهتر است با بررسی همه‌جانبه برای انتخاب صرافی تصمیم‌گیری کنید.

 

 

سخن پایانی

جواب این سؤال که کوکوین بهتر است یا کوینکس برای هر شخص و هر زمانی متفاوت است. در حال حاضر هرکدام از این دو صرافی از یک نظر نسبت به دیگری برتری دارند و قبل از اینکه محاسبات نقش تعیین‌کننده داشته باشد، سلیقه و نظر خود کاربر مهم است. در توضیحات بالا صرفاً مقایسه صرافی‌های کوکوین و کوینکس با بررسی ویژگی‌های آن‌ها انجام شد و مسئولیت انتخاب صرافی بر عهده کاربر است.

نظرتان را درباره ی 'صرافی کوکوین یا کوینکس؟ | مقایسه کامل صرافی های کوکوین و کوینکس برای کاربر ایرانی' با درمیان بگذارید!

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

kiosk

کیوسک

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

coinex

ارزپایا

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

kucoin

کوکوین

دارد فعلا نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

1 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

یک نظر

 • سلام
  من با کوکوین کار میکنم
  کارمزد ترید توش پایینه
  امنیت خوبی داره در کل راضی ام ازش
  مرسی از سایت بی نظیرتون

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *