بازیابی ۸۴ درصد از سرمایه های سرقت شده در هک صرافی کوکوین

بازیابی 84 درصد از سرمایه های سرقت شده در هک 280 میلیون دلاری صرافی کوکوین

جانی لیو مدیراجرایی کوکوین اعلام کرده این صرافی تا کنون توانسته ۸۴ درصد یا ۲۳۵ میلیون دلار از ۲۸۰ میلیون دلار وجه سرقت شده در هک بزرگ ماه سپتامبر را بازیابی نماید.

لیو در توئیتی اعلام کرده” “این وجوه از طریق روش هایی مانند ردیابی زنجیره ای، ارتقای قرارداد و پس گرفتن قضایی بازیابی شده است. قرار است طبق خواسته مقامات قضایی به محض بسته شدن پرونده جزئیات آن منتشر شود.”

این هم بنیانگذار کوکوین گفته این صرافی معاملات ۱۷۶ توکن را از سر گرفته و بقیه توکن ها نیز قبل از ۲۲ نوامبر بازگشایی خواهند شد.

هکرها در ۲۵ سپتامبر ۳۰ میلیون دلار بیت کوین، ۱۴۷ میلیون دلار توکن های ERC-20 و نیز ۸۷ میلیون دلار توکن های استلار را سرقت کرده بودند.

بلافاصله پس از این اتفاق بیت فنیکس ۱۳ میلیون دلار تتر بر روی ایاس تتر ۲۰ میلیون دلار تتر موجود در آدرس های اتریوم هکرها را مسدود کردند. در چند روز بعدی نیز ۱۶۰ میلیون دلار با روش های مختلف از پلتفرم های متفاوت بازیابی شد.

با این حال تا پایان ماه سپتامبر سارقان سایبری حدود ۱۳ میلیون توکن را نقد کرده اند که پولشویی آن را از طریق پروتکل های غیرمتمرکز انجام داده اند. هفت روز پیش هکرها دوباره فعال شدند و با استفاده از میکسرها توکن های ERC-20 را به یک آدرس دیگر اتریوم منتقل نمودند.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *