تحلیل قیمت لایت کوین 16 مرداد 1400

قیمت لایت کوین بالاخره از ۱۴۸ دلار عبور کرد و مومنتوم قوی گاوی، قیمت را تا هدف ۱۵۵ دلار پیش برده است. در هفت ساعت گذشته این ارز دیجیتال بیش از ۸.۴۵ درصد رشد داشته است. بااین‌وجود، حرکت شدید گاوی جای خود را به حرکات نوسانی قیمت داده است.

نکات مهم تحلیل:

  • انتظار می‌رود قیمت لایت کوین تا ۱۵۵ دلار افزایش یابد.
  • نزدیک‌ترین حمایت در ۱۵۲ دلار قرار دارد.
  • قیمت لایت کوین در ۱۵۷ دلار با مقاومت روبه‌روست.

کلیت بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت اخیر با احساسات مثبت به حرکت درآمده است. اکثر رمزارزها در این تایم فریم افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. در این میان، بیشترین سود به ریپل و پولکادات با ۸ و ۱۲ درصد تعلق‌گرفته است. بیت کوین و اتریوم هم به ترتیب رشد ۷.۸ و ۱۱.۳ درصدی داشته‌اند.

نمودار 4 ساعته قیمت لایت کوین / تتر

نمودار ۴ ساعته قیمت لایت کوین / تتر

در میان اندیکاتورهای تکنیکال، مکدی مومنتوم قوی گاوی را با افزایش سایز هیستوگرام با رنگ سبز تیره نشان می‌دهد. این اندیکاتور در ۵ آگوست به طور مختصر وارد محدوده خرسی شد اما دوباره گاوی شده و اطراف سطح ۳ قرار گرفته است. در میان میانگین‌های متحرک، EMA12 بالاتر از EMA26 با شیب زیاد قرار گرفته و در حال دور شدن از هم ضمن بالارفتن می‌باشند.

RSI در حال حاضر پایین‌تر از منطقه اشباع خرید و کمی پایین‌تر از سطح ۷۰، سیگنال خرید قوی صادر کرده است. این اندیکاتور در ۱۱ روز گذشته، در منطقه خنثی بوده و با افزایش مومنتوم صعودی سیگنال خرید را به در چند ساعت اخیر صادر کرده است.

باندهای بولینگر اکنون عریض هستند و با چند کندل سبز اخیر در آینده نزدیک بازهم عریض‌تر خواهند شد. با قدرت گرفتن خریداران در بازار، نوسان لایت کوین در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد. با تقویت قیمت در نزدیکی حد بالایی به‌جای معامله در خط میانی، در چند کندل بعدی شیب باندها روبه‌بالا خواهد بود.

در تایم فریم ۴ ساعته ۱۵ مورد از ۲۶ اندیکاتور تکنیکال سیگنال خرید داده‌اند. در سوی دیگر تنها یک اندیکاتور سیگنال فروش صادر کرده و ۱۰ اندیکاتور نیز حالت خنثی دارند و از هیچ جهتی طرف‌داری نمی‌کنند.

تحلیل ۲۴ ساعته هم همین دیدگاه را نشان می‌دهد زیرا ۱۲ مورد از ۲۶ اندیکاتور سیگنال خرید ارائه کرده‌اند. در مقابل تنها ۴ اندیکاتور وضعیت خرسی را نشان می‌دهند و ۱۰ اندیکاتور خنثی هستند و سیگنالی صادر نکرده‌اند.

انتظار می‌رود قیمت لایت کوین در سطح ۱۵۷ دلار با مقاومت روبه‌رو شود. اندیکاتورهای تکنیکال در کوتاه‌مدت برتری خریداران را نشان می‌دهند درحالی‌که در میان‌مدت احتمال حرکت صعودی قوی بالقوه را منعکس می‌کنند. به همین دلیل تریدرها انتظار دارند افزایش قیمت حداقل تا شکسته شدن سطح ۱۵۵ دلار ادامه یابد. درصورتی‌که مومنتوم صعودی پایدار نماند، قیمت بیش‌تر از سطح ۱۴۹ دلار افت نخواهد کرد.

 

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *