گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال ۱۳ خرداد ۱۴۰۰

گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال 18 فروردین 1400

قیمت بیت کوین بالاتر از محدوده حمایتی ۳۶۵۰۰ تثبیت شده و اکنون بالاتر از ۳۷۰۰۰ دلار در حال معامله است اما با مانع ۳۸۰۰۰ روبه‌رو می‌باشد. بسته شدن موفق بالاتر از ۳۸۰۰۰ دلار می‌تواند شروع افزایش تدریجی در کوتاه‌مدت را تحریک کند.

اکثر آلت کوین‌ها نشانه‌های مثبتی بروز داده‌اند. اتریوم اکنون بالاتر از ۲۷۰۰ دلار است و به نظر می‌رسد مومنتوم لازم برای حرکت به بالای ۲۷۵۰ دلار را دارد. ریپل هنوز پایین‌تر از سطوح مقاومتی ۱.۰۵ و ۱.۱۰ دلار گیرکرده است.

قیمت بیت کوین

پس از بسته شدن بالای ۳۶۵۰۰ دلار، قیمت بیت کوین دوباره برای کسب مومنتوم صعودی تلاش کرد. بااین‌حال، پادشاه ارزهای دیجیتال برای تثبیت بالای ۳۸۰۰۰ دلار با مشکل مواجه شده است. رفتار فعلی قیمت مثبت است و به نظر می‌رسد احتمال شکستن سطح ۳۸۰۰۰ وجود داشته باشد. اگر خریداران موفق شوند، احتمال افزایش قیمت تا ۴۰۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

نزدیک‌ترین حمایت در نزدیکی ۳۷۰۰۰ قرار دارد. مهم‌ترین حمایت در نزدیکی ۳۶۵۰۰ دلار تشکیل شده که پایین‌تر از آن احتمال افت تا ۳۵۰۰۰ وجود دارد.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم نیز الگوی مشابهی داشته و بالاتر از ۲۷۵۰ دلار سرعت خواهد گرفت. مقاومت بعدی در نزدیکی ۲۸۰۰ دلار قرار دارد و بالاتر از آن قیمت می‌تواند تا ۳۰۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر اصلاح رخ دهد، قیمت در سطح ۲۶۸۰ دلار حمایت خواهد شد. اولین حمایت مهم در نزدیکی ۲۶۵۰ دلار قرار دارد.

آلت کوین‌های برتر

بایننس کوین بالاتر از سطح ۴۰۰ دلار در حال معامله است. این ارز دیجیتال اخیراً رالی ۱۰ درصدی داشته و احتمال بالاتر رفتن آن وجود دارد. اولین مقاومت مهم در نزدیکی سطح ۴۲۰ قرار گرفته که بالاتر از آن احتمال افزایش قیمت تا ۴۴۰ دلار نیز وجود دارد.

لایت کوین به‌تدریج در حال بالارفتن است و اکنون بالاتر از سطح ۱۸۵ دلار معامله می‌شود. لایت کوین در سطح ۱۹۵ و ۲۲۰ دلار با مقاومت روبه‌رو خواهد شد. بسته شدن بالای سطح ۲۰۰ دلار می‌تواند راهگشای افزایش تدریجی تا ۲۲۵ و ۲۳۰ دلار باشد.

دوج کوین بالاتر از سطح ۰.۴۰۰ دلار تثبیت شده است. دوج حتی از سطح ۰.۴۲ نیز عبور کرده و به نظر می‌رسد خریداران هدف ۰.۴۵ دلار را در نظر گرفته‌اند. اگر افت مجدد رخ دهد، حمایت کوتاه‌مدت ۰.۴۰ از افت بیشتر جلوگیری خواهد کرد.

ریپل بین سطوح ۱ و ۱.۰۵ دلار گیرکرده است. اگر شکست واضحی به بالای ۱.۰۵ و ۱.۱۰ رخ بدهد، افزایش قیمت می‌تواند تا ۱.۲۵ دلار ادامه یابد. در پایین هم خریداران از سطح ۰.۹۲۰ دفاع خواهند کرد.

سایر آلت کوین‌های بازار

بسیاری از آلت کوین‌ها افزایش بیشتر از ۱۰ درصدی قیمت را تجربه کرده‌اند. از این میان می‌توان به OKB, KSM, MIOTA, FTM, MIOTA, FTM, DOT, ALGO, CRV, SOL, WAVES, ATOM, NEO, DOGE و ICX اشاره کرد. در بین این‌ها OKB  افزایش ۲۵ درصدی داشته و تا سطح ۱۷ دلار پیش رفته است.

به‌طورکلی قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۳۶۵۰۰ دلار نشانه‌های مثبتی بروز داده است. اگر بیت کوین بالاتر از ۳۸۰۰۰ دلار مومنتوم کافی را کسب کند، خریداران در کوتاه‌مدت قدرت را به دست خواهند گرفت.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *