ورود
گزارش تحلیلی وضعیت امروز بازار ارز دیجیتال 9 اردیبهشت 1400

قیمت بیت کوین به حرکت صعودی خود به بالاتر از ۵۶۰۰۰ دلار ادامه داده اما نتوانسته مقاومت ۵۶۵۰۰ را بشکند و شروع به اصلاح نموده است. اکنون بیت کوین زیر ۵۴۰۰۰ دلار در حال معامله است و امکان ادامه افت تا ۵۳۲۵۰ نیز وجود دارد.

اکثر آلت کوین ها در منطقه مثبت معامله می شوند. اتریوم افزایش قیمت تا ۲۷۲۰ دلار را تجربه کرده و یک سقف تاریخی در ۲۷۶۰ دلار نیز ثبت کرده است. ریپل هم اصلاح داشته و به زیر ۱.۴۰ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین

پس از شکست به بالای ۵۵۵۰۰ دلار، قیمت بیت کوین بازهم افزایش یافته است. این افزایش تا بالاتر از ۵۶۰۰۰ نیز ادامه یافته اما در محدوده ۵۶۵۰۰ فروشندگان وارد عمل شده و روند صعودی متوقف گشته است. اصلاح قیمت از این سطح باعث شکسته شدن حمایت ۵۵۰۰۰ شده و قیمت اکنون پایین تر از مقاومت ۵۴۰۰۰ قرار دارد.

اگر افت قیمت ادامه یابد، احتمال تست حمایت ۵۳۲۵۰ نیز وجود دارد. در بالا هم مقاومت های ۵۴۰۰۰، ۵۵۰۰۰ و ۵۵۵۰۰ موانع مهم پیش روی خریداران هستند.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در یک روند صعودی پایدار باقی مانده و بالاتر از ۲۷۰۰ دلار سرعت گرفته است. قبل از وقوع اصلاح، قیمت حتی تا ۲۷۵۰ دلار نیز افزایش یافت. اکنون اتر در حوالی ۲۷۰۰ دلار معامله می شود اما یک حمایت اصلی در نزدیکی ۲۶۵۰ دلار از افت قیمت جلو گیری می کند. در بالا هم مقاومت های نزدیک در ۲۷۴۰ و ۲۷۵۰ قرار گرفته اند. بسته شدن قیمت بالاتر از ۲۷۶۰ دلار می تواند قیمت را به سطح ۲۸۰۰ برساند.

آلت کوین های برتر

بایننس کوین بالاتر از سطح محوری ۵۵۰ دلار در حال تقویت است. اگر این رمزارز بتواند بالای این سطح باقی بماند احتمال رشد قوی تا بالاتر از مقاومت های ۵۷۵ و ۵۸۰ دلار وجود دارد. در غیر این صورت، خطر افت قیمت تا ۵۲۵ دلار وجود خواهد داشت.

کاردانو بالاتر از حمایت ۱.۳۰ دلار در حال تقویت است. این رمزارز در سطح ۱.۳۵ با یک مقاومت روبه روست. شکست واضح این سطح می تواند قیمت را به سمت سطوح ۱.۴۲ و ۱.۴۵ دلار سوق دهد.

دوج کوین تقریبا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته و بالاتر از ۰.۳۰ دلار معامله می شود. دوج حتی مقاومت ۰.۳۲ را هم شکسته و به نظر می رسد خریداران قصد حمله به ۰.۳۵ دلار را دارند. رشد بیشتر قیمت می تواند درها را برای حرکت به سمت ۰.۴۰ دلار باز کند.

قیمت ریپل نتوانسته بالاتر از سطح ۱.۴۰ باقی  بماند و به اصلاح خود تا حمایت ۱.۳۸ ادامه داده است. اگر فروشندگان همچنان فعال باشند خطر افت بیشتر تا حمایت ۱.۳۸ وجود دارد. در غیر این صورت، اولین مقاومت در ۱.۴۲ و سپس ۱.۴۵ دلار قرار گرفته است.

سایر آلت کوین ها

تعداد کمی از آلت کوین ها بیش از ۵ درصد رشد داشته اند که عبارت اند از: FTM، ۱INCH، CAKE، ICX، UNI و MANA.

VGX، IOST، WAVES، ONE، DGB، HNT و SC بیش از ۵ درصد افت قیمت را تجربه کرده اند.

به طور کلی قیمت بیت کوین در حال اصلاح است و زیر ۵۵۰۰۰ معامله می شود. احتمال افت تا ۵۳۲۵۰ وجود دارد و پایین تر از این سطح فروشندگان در کوتاه مدت قدرت را به دست خواهند گرفت.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کریپتونیوز
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *