ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
افزایش ٣ برابرى سهم آلت کوین‌ها در بازار

به دنبال رشد ٣ برابرى سهم آلت کوین هاى بازار ارز دیجیتال از سال ٢٠١۴ تاکنون، نرخ تسلط بیت کوین به ۳۸ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش میهن سیگنال به نقل از بیت کوین نیوز، طی هفته اخیر، نرخ تسلط بازار بیت کوین در میان سایر ۱۲,۰۴۶ ارز دیجیتال موجود، در محدود ۳۸ درصدى معلق بوده است، این درحالى است که نرخ تسلط شبکه اتریوم ١٩ درصد ارزش گذارى شده است.

بر اساس گزارشی که روز دوشنبه توسط تریدینگ‌ پلتفرمز (TradingPlatforms) به نویسندگى Edith Reads منتشر شد، نشان داده شده است که سهم بازار آلت کوین‌‌ها در طول ۷ سال گذشته رو به افزایش بوده و از ۲۱ درصد در سال ۲۰۱۴ به ۳ برابر افزایش پیدا کرده و در حال حاظر به رقم ۶۲ درصدى رسیده است. 

به گفته این نویسنده، جریان جذر و مد در بازار ارزهاى دیجیتال در حال بازگشت است و رشد و توسعه و ادامه محبوبیت آلت کوین ها بین کاربران، تاثیر بسزایى بر روى نرخ تسلط بیت در طى سال هاى اخیر، گذاشته است.

بر اساس این گزارش، نرخ تسلط بیت کوین در میان تمام ارزهاى موجود در  بازار ارزهای دیجیتال، از زمان پیدایش آن تا فوریه سال ۲۰۱۷ بالای ۸۰ درصد بوده است؛ در ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ بیت کوین به نرخ تسلط ۸۶ درصد رسیده و از آن زمان تا‌کنون هرگز به بالای ۸۰ درصد بازنگشته است.

دامیننس مفهومی برای مقایسه سهم بازار هر رمز ارز با دیگر ارزهای دیجیتال است. دامیننس بیت کوین میزان سلطه آن بر بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد.

با اینکه Dominance آماره‌ای جذاب است، اما باید به خاطر داشت که این نرخ، ارزش واقعی رمز ارزها (خصوصا به خاطر تولد فورک‌ها و کوین‌های ماین‌نشده که به صورت غیر طبیعی بر ارزش بازار تاثیرگذار هستند) را منعکس نمی ‌کند، دامیننس بیت کوین صرفا سنجشی بر اساس عرضه در گردش و قیمت فعلی رمز ارز BTC در بازار است.

منبع:news.bitcoin.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.