دلایل مهم افزایش بیت کوین

۱۷ اسفند ۱۴۰۰
دلایل مهم افزایش بیت کوین

روز دوشنبه، Sven Henrich، بنیانگذار و استراتژیست بازار ارز دیجیتال در مورد «رشد بیت کوین در مواجهه با بحران اوکراین» صحبت کرد. این تحلیلگر فنی و مفسر بازار به چهار فاکتور در افزایش ارزش بیت کوین اشاره کرد:  بنیادی، احساسی، فنی و ایمنی.

وی توضیح می دهد که چرا فکر می کند “بیت کوین در مواجهه با بحران اوکراین در حال افزایش است”

قیمت بیت کوین (BTC) روز دوشنبه در ساعت ۵:۳۵ بعد از ظهر به بالاترین حد خود یعنی ۴۴۲۵۶ دلار در هر واحد رسید. (EST). قیمت بیت کوین تقریباً از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ به مدت ۳۹ روز از نظر ارزش دلار به این اندازه بالا نبوده است. افزایش قیمت بیت کوین باعث ایجاد گفتگو های زیادی در رسانه های اجتماعی و انجمن ها در طول روز شد. پس از جهش قیمت ارز دیجیتال پیشرو، پیتر شیف، اقتصاددان،  نظریه  خود را در مورد عملکرد بازار در روز دوشنبه به اشتراک گذاشت.

شیف در توییتی نوشت:

طلا و بیت کوین هر دو امروز افزایش یافته اند. اما این حرکت به هیچ وجه دلالت بر همبستگی ندارد. آنها به دلایل مختلف در حال افزایش هستند. طلا به عنوان پناهگاه امن و محافظ تورم افزایش یافته است. بیت کوین به دلیل رشد ARKK افزایش یافته است. سفته بازان در این دارایی های ریسکی مجبور به خرید دراین شرایط هستند.

در همین حال، Sven Henrich، بنیانگذار Northmantrader.com و استراتژیست اصلی بازار، دیدگاهی کاملاً متفاوت در مورد افزایش بیت کوین در روز دوشنبه داشت. هنریش در یک تاپیک توییتری توضیح داد که چرا فکر می‌کرد بیت ‌کوین در مواجهه با این بحران (جنگ اوکراین) در حال افزایش است. هنریش در تاپیک توییتر به چهار دلیل اصلی اشاره کرد که اولین آن “بنیادی” بود.

دلایل افزایش بیت کوین

دلیل بنیادی: پذیرش و مقبولیت بازار در حال افزایش هستند، مثل Ebay. این مسیر از نظر من ادامه خواهد داشت. هنریش خاطرنشان کرد: هیچ نشانه ای از پسرفت وجود ندارد، تنها گسترش مداوم وجود دارد.

دلیل احساسی: بحران اوکراین نشان می ‌دهد که بیت‌ کوین چگونه می‌ تواند به عنوان یک مکانیسم حمایتی برای جمع‌آوری سرمایه در زمانی که راه ‌های سنتی قطع می‌ شود، عمل کند. این بحران بلاک چین و پول را غیرمتمرکز کرد تا مرتبط تر شود.”

دلیل فنی: بیت کوین در ماه فوریه نسبت به سهام پایین تر آمد که نشان دهنده واگرایی مثبت ودفاع از یک روند کلیدی بود.

دلیل ایمنی: پول تحریم شده ممکن است بیت کوین را به عنوان پناهگاهی امن برای سرمایه گذاری در نظر بگیرد. این موضوع با خطر همراه است. زیرا بهانه ای برای تسریع مقررات (ریسک بلند مدت مثبت/کوتاه مدت) ایجاد می کند.

هنریش می گوید بیت کوین آمده است که بماند. برخلاف ادعای برخی که موفقیت بیت کوین را نابودی آن می دانند.

 

منبع:bitcoin.com
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *