در خواست باج ۱۰ میلیون دلاری مونرو

دستگیری یک میلیونر به اتهام قتل همسر و در خواست باج 10 میلیون دلاری مونرو

پلیس نروژ به میلیونری به نام تام هیگن برای قتل همسر گمشده اش مظنون شده است. زمانی که هیگن گزارش ناپدید شدن همسرش را در اکتبر ۲۰۱۸ داد یک یادداشت باج خواهی هم همراه آن بود که درخواست ارز دیجیتال مونرو به ارزش ۱۰ میلیون دلار را داشت.

پس از دستگیری هیگن در ۲۸ آوریل توسط پلیس، به اتهام قتل همسرش آن الیزابت هیگن، به نظر می رسد این درخواست باج تنها یک پوشش برای جرم موردنظر بوده است.این خبر در ۲۹ آوریل توسط رویتر گزارش شده است.

هنوز تفهیم اتهام به او صورت نگرفته است. کارآگاه پلیس تامی بروئسک معتقد است هیچ آدم ربایی صورت نگرفته و مذاکره ای هم رخ نداده است و این نشان دهنده انجام قتل یا همدستی در قتل فرد مورد نظر است. البته وکیل هیگن هرگونه ارتباط او با این موضوع را رد کرده است.

باج ۱۰ میلیون دلاری مونرو

هیگن یکی از ثروتمندترین افراد نروژ است که ثروتی بالغ بر ۱۶۱ میلیون دلار دارد. البته مشخص نیست چه مقدار از دارایی های او را بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال تشکیل می دهند.

اگرچه در این پرونده پرداخت مبلغ باج صورت نگرفته است اما در موارد مختلفی دیده شده که در پرونده های آدم ربایی باج های ارز دیجیتال به خلافکاران پرداخت شده است. از جمله این موارد در گذشته مارک چنگ سنگاپوری بود. او که در ژانویه امسال در تایلند گروگان گرفته شد، با درخواست باج ۷۴۰۰۰۰ بیت کوین مورد شکنجه قرار گرفت. او تنها ۴۶۰۰۰ دلار از دارایی خود را انتقال داد و پس از آن موفق به فرار از دست گروگان گیرها شد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *