ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تشکیل یک واحد جدید برای نظارت بر ارز دیجیتال در کره جنوبی

قانون‌گذاران مالی کره جنوبی با انتخاب تعدادی از مقامات رمزارزها یک دپارتمان جدید برای ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند. احتمالاً رئیس این واحد جدید نیز گفته‌های مسئولین دیگر را درباره اینکه صرافی‌هایی که نتوانند مجوز لازم را کسب کنند باید فعالیت‌هایشان را تعطیل نمایند تکرار خواهد کرد.

واحد اطلاعات مالی که نماینده کمیسیون خدمات مالی می‌باشد قرار است گروه بازرسی دارایی‌های مجازی را برپا کند که مسئولیت مدیریت و نظارت بر ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی مانند صرافی‌های رمزارز را بر عهده خواهند داشت. کمک به ایجاد چارچوب‌های قانونی برای نظارت بر ارز دیجیتال و مبارزه با پول‌شویی از این روش نیز از وظایف این گروه خواهد بود.

این واحد از ۹ عضو اصلی تشکیل خواهد شد و واحد اطلاعات مالی نیز ۱۴ عضو دیگر را به کار خواهد گرفت تا با ساختار این واحد جدید هماهنگ شود.

سیاست‌ها و برنامه‌های سخت‌گیرانه کره‌ای‌ها در ارتباط با ارزهای دیجیتال کار را برای فعالان این حوزه دشوار کرده است. صرافی‌ها و مخالفان سیاسی در کره از مقامات کمیسیون خدمات مالی خواسته‌اند برای تطابق با پروتکل‌های بانکداری و ضد پول‌شویی جدید ۶ ماه دیگر مهلت داده شود. این پروتکل‌ها در کمتر از یک ماه دیگر اجرایی خواهند شد و تاکنون تنها یک صرافی توانسته کارهای اداری مربوط به آن را انجام دهد.

اگر شرایط به همین منوال پیش برود، تا یک ماه آینده بیش از ۶۰ صرافی قدرتمند ارزهای دیجیتال مجبور به توقف فعالیت‌های خود خواهند شد. صرافی آپ بیت هم که تقاضای خود را به این کمیسیون ارسال کرده مدتی است منتظر اعلام نتیجه است و این روند ممکن است تا سه ماه نیز ادامه یابد.

طبق گزارش‌ها این مهلت تمدید نخواهد شد و به‌زودی کاربران زیادی در این کشور تحت تأثیر بحران تعطیلی این صرافی‌ها قرار خواهند گرفت درحالی‌که مسئولین وعده تلاش برای به‌حداقل‌رساندن آسیب به کاربران این صرافی‌ها را داده‌اند.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

excoino

کیوسک

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

kucoin

کوکوین

دارد فعلا نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

coinex

کوینکس

دارد فعلا نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:کریپتونیوز
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.