تشکیل یک واحد جدید برای نظارت بر ارز دیجیتال در کره جنوبی

قانون‌گذاران مالی کره جنوبی با انتخاب تعدادی از مقامات رمزارزها یک دپارتمان جدید برای ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند. احتمالاً رئیس این واحد جدید نیز گفته‌های مسئولین دیگر را درباره اینکه صرافی‌هایی که نتوانند مجوز لازم را کسب کنند باید فعالیت‌هایشان را تعطیل نمایند تکرار خواهد کرد.

واحد اطلاعات مالی که نماینده کمیسیون خدمات مالی می‌باشد قرار است گروه بازرسی دارایی‌های مجازی را برپا کند که مسئولیت مدیریت و نظارت بر ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی مانند صرافی‌های رمزارز را بر عهده خواهند داشت. کمک به ایجاد چارچوب‌های قانونی برای نظارت بر ارز دیجیتال و مبارزه با پول‌شویی از این روش نیز از وظایف این گروه خواهد بود.

این واحد از ۹ عضو اصلی تشکیل خواهد شد و واحد اطلاعات مالی نیز ۱۴ عضو دیگر را به کار خواهد گرفت تا با ساختار این واحد جدید هماهنگ شود.

سیاست‌ها و برنامه‌های سخت‌گیرانه کره‌ای‌ها در ارتباط با ارزهای دیجیتال کار را برای فعالان این حوزه دشوار کرده است. صرافی‌ها و مخالفان سیاسی در کره از مقامات کمیسیون خدمات مالی خواسته‌اند برای تطابق با پروتکل‌های بانکداری و ضد پول‌شویی جدید ۶ ماه دیگر مهلت داده شود. این پروتکل‌ها در کمتر از یک ماه دیگر اجرایی خواهند شد و تاکنون تنها یک صرافی توانسته کارهای اداری مربوط به آن را انجام دهد.

اگر شرایط به همین منوال پیش برود، تا یک ماه آینده بیش از ۶۰ صرافی قدرتمند ارزهای دیجیتال مجبور به توقف فعالیت‌های خود خواهند شد. صرافی آپ بیت هم که تقاضای خود را به این کمیسیون ارسال کرده مدتی است منتظر اعلام نتیجه است و این روند ممکن است تا سه ماه نیز ادامه یابد.

طبق گزارش‌ها این مهلت تمدید نخواهد شد و به‌زودی کاربران زیادی در این کشور تحت تأثیر بحران تعطیلی این صرافی‌ها قرار خواهند گرفت درحالی‌که مسئولین وعده تلاش برای به‌حداقل‌رساندن آسیب به کاربران این صرافی‌ها را داده‌اند.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *