آزمایش بیت فینکس بر روی پلتفرم مبارزه با پولشویى

۰۷ آبان ۱۴۰۰
آزمايش بيت فينكس بر روی پلتفرم مبارزه با پولشويى

صرافى بیت فینکس در سایت خود اعلام کرد که به تازگى آزمایش یک ابزار مبارزه با پولشویى جدید AML را در پلتفرم خود آغاز کرده است.

این شرکت در روز چهارشنبه اعلام کرد در حال انجام آزمایش بر روى راه حلى جدید با هدف پیروى از قانون انتقال ارتباطات (travel rules) مى باشد. در واقع این راه حل، راه اندازى باجه هاى ضد تامین مالى تروریست و ضد پولشویى است که از طرف نیروى ویژه اعمال مالى (FATF) براى سازمان هاى مالى در سال ٢٠١٩ طراحى شده است.

قانون اتقال ارتباطات (travel roul)، به‌ عنوان مکمل قوانین مرتبط با حوزه ثبت سوابق، تدوین و اجرایی شده است. یکی از اهداف اصلی این قانون، مبارزه با پول‌شویی است.

همچنین صرافى بیت فینکس اخیرا با پلتفرم (Notaben) وارد همکارى شد. این همکارى براى پیاده سازى یک سیستم جدید بروى سامانه نرم افزارى بیت فینکس، براى شناسایى اکانت هاى دیجیتال مالى، پیگیرى تراکنش هاى فرامرزى و ارتباط با سایر شبکه هاى مالى دیجیتال خارجى، شکل گرفت.

به نظر می رسد این اقدام جدید، برای بیت فینکس این امکان را فراهم می کند تا هنگام تنظیم و جمع آوری اطلاعات مربوط به قانون انتقال ارتباطات (travel roul)، از امنیت کامل اطمینان حاصل کند.

بر اساس اعلامیه بیت فینکس، از دیگر مزایای این پلتفرم جدید،؛ امکان اشتراک گزاری، ارسال و دریافت اطلاعات همتا به همتا در حین انجام تراکنش ها در شبکه ارز دیجیتال می باشد.

گفتنی است که شبکه تتر هم اخیرا شروع به استفاده از این راهکارهای نرم افرای Notabenes کرده است.

مدیر عامل Notabene، در یکی از مصاحبه های خود گفته بود که راهکار قانون انتقال ارتباطات (travel roul)، در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد؛ این سرویس هم اکنون در تراکنش های دست کم ۵۰ صرافی برجسته از جمله paxful، luno،bisto، onchain و custodian مورد استفاده قرار می گیرد.

پیتر وارک (مدیر بخش ارتباطات بیت فینکس)، اظهار کرد که شرکت بیت فینکس همیشه در فراهم سازی قوانین مورد نیاز صرافی ها؛ پیش قدم بوه است.

 

 

 

 

 

منبع:cointelegraph.com
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *