ورود
مجله خبری 17 اسفند 99: تثبیت قیمت بیت کوین

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد تثبیت قیمت بیت کوین و نگرانی تریدرها، ارائه راهکار خروج از بیت کوین برای شرکت تسلا، درخواست باج از تتر و لغو ممنوعیت ارز دیجیتال در هند بودیم. با ما همراه باشید.

نگرانی تریدرها از تثبیت قیمت بیت کوین زیر ۵۰ هزار

بیت کوین پس از افت تا ۴۳۵۰۰ دلار در هفته گذشته کمی بازیابی شد و در روز چهارشنبه به ۵۲۰۰۰ دلار هم رسید. در این هنگام تریدرها به اتمام اصلاح خوش بین بودند و فتح قله های جدید را پیش بینی می کردند.

اما دوباره قیمت به زیر ۵۰۰۰۰ که یک مانع روانی بزرگ و مهم برای پادشاه ارزهای دیجیتال است سقوط کرد. این باعث نگرانی تریدرها شده است.

افت قیمت تا ۴۶۰۰۰ دلار می تواند شروعی برای یک حرکت نزولی بزرگتر باشد و روند صعودی قوی که یک سال است ادامه پیدا کرده را به خطر بیاندازد. تحلیل گران معتقدند حرکت حاشیه ای قیمت فعلا ادامه خواهد داشت.  طبق داده های گلس نود و اندیکاتور Reserve Risk رالی بیت کوین هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد. بر این اساس حتی با وجود پولبک این هفته جای نگرانی برای آینده وجود نخواهد داشت.

خروج از بیت کوین راه حلی برای افت سهام تسلا

تسلا تحت فشار قرار گرفته تا ۱.۵ میلیارد دلاری که بیت کوین خریده را به فروش برساند. از زمانی که این شرکت خبر خرید ارز دیجیتال را اعلام کرده ارزش سهام تسلا حدود ۳۰ درصد افت داشته است.

کارشناسان معتقدند با خروج این شرکت از ارز دیجیتال مومنتوم صعودی برای سهام تسلا ایجاد خواهد شد و سهام داران از این حرکت حمایت خواهند کرد.

اصلاح قیمت بیت کوین بر مایکرواستراتژی هم تاثیر گذاشته است. این شرکت که بیش از ۹۱۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارد هم ۵۲ درصد از ارزش سهام خود را از دست داده است.

البته این شرکت نگرانی به خود راه نداده و بازهم به خرید این ارز دیجیتال در کف های قیمتی ادامه داده است.

درخواست باج ۵۰۰ بیت کوینی از تتر

این هفته هکرها تتر را تهدید کرده اند که در صورتی که باج ۵۰۰ بیت کوینی (۲۳.۸ میلیون دلاری) را نپردازند اسناد حساس این شرکت را افشا خواهند کرد.

تتر این خبر را در توئیتر منتشر نموده و اعلام کرده ما باج را پرداخت نخواهیم کرد.

اکنون مهلت پرداخت به اتمام رسیده هنوز مشخص نیست این یک حمله ساده بوده یا قصد تخریب تتر و اکوسیستم بزرگ بیت کوین را داشته است. در هر صورت افرادی که قصد آسیب زدن به تتر را داشته اند بیش از پیش ناامید شده اند.

لغو ممنوعیت ارز دیجیتال در هند

وزیر اقتصاد هند اعلام کرده قوانین ارز دیجیتال به اندازه که قبلا اعلام شده سخت گیرانه نخواهد بود و دولت مصمم است موضع دقیق و سنجیده ای درباره این موضوع اتخاذ کند.

این برای سرمایه گذاران و فعالان  ارز دیجیتال در دومین کشور پرجمعیت جهان خبر بسیار خوبی است.

پیش از این اعلام شده بود برای افرادی که به جرم تریدینگ ارز دیجیتال دستگیر شوند تا ۱۰ سال حبس تعیین خواهد شد. بانک مرکزی هند نیز ممنوعیت هایی وضع کرده بود. بانکهای این کشور هم از ارائه خدمات به کسب و کارهای مربوط به ارز دیجیتال خودداری می کردند.

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۴۸۴۵۵، اتر ۱۶۰۷ و ریپل ۰.۴۶ دلار قیمت داشت. ارزش کل بازار هم به  ۱۴۸۴۷۴۰۴۱۹۳۵۷ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین Chiliz، Enjin Coin و Flow بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب Cardano، ۱inch  و Stellar شده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *