مجله خبری ۱۹ آبان ۹۹: رسیدن قیمت بیت کوین به قله ۱۵۹۵۰ دلار

مجله خبری 19 آبان 99: رسیدن قیمت بیت کوین به 15950 دلار

این هفته هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد افزایش مجدد قیمت بیت کوین، اعلام نتیجه انتخابات آمریکا و افزایش ارزش بازار بیت کوین بودیم. با ما همراه باشید.

قدرت خریداران بیت کوین و لمس قله جدید سالانه ۱۵۹۵۰ دلار

در بازار ارزهای دیجیتال هفته ی فوق العاده ای سپری شد. روز ۵ شنبه بیت کوین بیش از ۱۰ درصد افزایش قیمت داشت. پس از شکست سطح ۱۵۰۰۰ دلار برای اولین باز پس از ژانویه ۲۰۱۸، بزرگترین ارز دیجیتال جهان به قله ۱۵۹۵۰ دلار دست یافت.

برای درک اهمیت این اتفاق بیایید به داده های مساری مراجعه کنیم. داده ها نشان می دهد بیت کوین تنها ۰.۴ درصد از طول عمرش را در این نقطه قیمتی سپری کرده که بسیار نادر است.

به گفته مایکل ون دپاپ بیت کوین در حال نزدیک شدن به آخرین مانع پیش روی خود قبل از فتح یک قله تاریخی است. آخرین مقاومت در این مسیر در محدوده ۱۵۸۰۰ و ۱۶۸۰۰ دلار قرار دارد. طبق پیش بینی او احتمال شکست این سطح زیاد نیست زیرا تا کنون این ارز دیجیتال بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت را در هفته های اخیر تجربه کرده است.

البته برخی تحلیل گران معتقدند رالی بیت کوین در ۱۶۰۰۰ دلار متوقف نخواهد شد زیرا بیت کوین های نگهداری شده در صرافی ها همچنان در حال کاهش است.

واکنش قیمت بیت کوین و سهام نسبت به نتیجه انتخابات آمریکا

بیت کوین به عنوان یک دارایی ایمن تلقی می شود این یعنی زمانی که سرمایه گذاران نسبت به روش های مختلف تردید دارند از آن استفاده می کنند.

اما در این هفته در این بازار هم شاهد عدم قطعیت بودیم. در هنگام شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قیمت بیت کوین تقریبا ثابت بود. اما در روز شنبه با اعلام رسمی پیروزی بایدن در انتخابات قیمت بیت کوین دچار ۵.۶۷ درصد ریزش شد. سپس در کمتر از ۲۴ ساعت بیت ک.ین توانست ارزش قبلی خود را بازیابی نماید.

انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور با توجه به احتمال ارائه بسته محرک اقتصادی تا پایان سال جاری می تواند تاثیر مثبتی بر بیت کوین بگذارد. با این کار علاقه سرمایه گذاران به دارایی های پر ریسک تر افزایش می یابد. تحلیلگران همچنین انتظار دارند با مشخص شدن نتایج قطعی، بازار سهام آمریکا نیز بازیابی شود.

بیت کوین بزرگتر از پی پل، کوکا کولا و دیزنی

در اوایل سپتامبر ارزش بازار بیت کوین ۱۰۰۰۰ دلاری در حدود ۱۹۰ میلیارد دلار بود. اکنون که قیمت بیت کوین بالاتر از حمایت ۱۵۰۰۰ قرار گرفته ارزش بازار آن با ۵۰ درصد افزایش به ۲۸۰ میلیارد دلار رسیده است. این یعنی بزرگترین ارز دیجیتال جهان اکنون از بیشتر شرکت ها ارزشمندتر است.

داده ها نشان می دهند بیت کوین از نظر ارزش در فهرست شرکت های برتر آمریکا در جایگاه ۱۸ قرار گرفته است. این یعنی ارزش بیت کوین از شرکت هایی مانند پی پل، دیزنی، نت فلیکس و بانک آمریکا بیشتر است.

در این فهرست جایگاه هفدهم به هوم دیپات با ارزش بازار ۳۰۶ میلیارد دلاری تعلق دارد. اگر بیت کوین بیش از این رشد کند باید از مسترکارت عبور نماید که در جایگاه شانزدهم قرار گرفته است. البته بیت کوین راه زیادی تا رسیدن به ارزشمندترین شرکت جهان یعنی اپل با ۲ تریلیون دلار ارزش بازار در پیش دارد. برای رسیدن به این هدف باید قیمت هر سکه این ارز دیجیتال به ۱۲۰۰۰۰ دلار برسد.

ریزش ۶۰ درصدی شاخص دیفای در بایننس

رشد خیره کننده بیت کوین خبر بدی برای آلت کوین هاست و بر توکن های دیفای هم سایه افکنده است.

شاخص ترکیبی دیفای در بایننس اکنون پایین تر از ۴۰۰ دلار معامله می شود که این میزان افت ۶۰ درصدی آن نسبت به قله تاریخی را نشان می دهد. اغلب توکن های دیفای از ابتدای سپتامبر ۷۰ تا ۹۰ درصد از سود کسب شده خود را از دست داده اند.

این صرافی همچنین اعلام کرده است در ماه اخیر ارزهای با ارزش بازار بالایی مانند اتریوم، ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین تنها توانسته اند سودهای کمی کسب کنند.

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۱۵۳۳۶.۸، اتر ۴۵۲.۵ و ریپل ۰.۲۵ دلار قیمت داشت. ارزش کل بازار هم به ۴۴۳۵۱۲۶۳۰۸۰۶ دلار رسیده است.

برنده ها و بازنده ها

در میان ۱۰۰ ارز برترT سه آلت کوین Aave  با ۷۶.۵، HedgeTrade با ۵۶ درصد و Synthetix  با ۴۹ درصد بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب  ABBC Coin با  ۱۶ درصد، CyberVein  با ۱۳.۶ درصد و Crypto.com Coin با ۱۳ درصد ضرر شده است.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *