مجله خبری ۲۸ دی ۹۹: سقوط قیمت بیت کوین و کمبود ارزها

مجله خبری 28 دی 99: سقوط قیمت بیت کوین و کمبود ارزها

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد افت شدید قیمت بیت کوین، درخشش برخی آلت کوین ها و اتمام ارزها و کمبود نقدینگی در صرافی ها بودیم. با ما همراه باشید.

خرید بیت کوین در حمایت ۳۵۰۰۰ و بالاتر رفتن آلت کوین ها

بازارهای ارز دیجیتال این هفته فراز و نشیب زیادی داشته اند. قیمت بیت کوین هم با نوسان ۱۰ هزار دلاری دوشنبه گذشته به ۳۰۵۴۹ دلار رسید.

تحلیل گران معتقدند این اصلاح سالم و لازم بوده است. فشار فروش ایجاد شده باعث کاهش ۲۰۰ میلیارد دلاری ارزش کل بازار ارز دیجیتال شد. پس از این افت، بیت کوین دوباره توانست تا ۴۰۰۰۰ دلار پیش برود. به نظر می رسد که سطح ۴۰۰۰۰ دلار اکنون به یک مقاومت محکم تبدیل شده است. با وجود اعلام بسته محرک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن در این هفته، افزایش خاصی در روند قیمت مشاهده نشد و حتی قیمت بیت کوین دوباره به زیر ۳۵۰۰۰ دلار هم رسید.

اتمام ارزها در صرافی ها به دلیل افزایش تقاضا

مشتریان صرافی eToro ایمیلی دریافت کرده اند مبنی بر آنکه این صرافی با مشکل کمبود ارز مواجه شده است. در این ایمبل آمده افزایش بیی سابقه تقاصا برای ارز دیجیتال باعث کمبود نقدینگی شده است. این یعنی انجام سفارشات خرید ارز دیجیتال مدت بیشتری طول می کشد.

این افزایش تقاضا به نحوی بوده که در ۱۱ روز اول ژانویه ۳۸۰۰۰۰ حساب جدید در این صرافی باز شده و حجم معاملات ارز دیجیتال ۲۵ برابر حجم معاملات سال گذشته بوده است.

بسیاری از صرافی های متمرکز هم این افزایش تقاضا را حس کرده اند و ذخایر ارزهای آنها به خصوص ذخایر اتریوم در حال محو شدن است.

پولکادات جای ریپل را گرفت

رالی یکی از بزرگترین بازیگران ارز دیجیتال ادامه یافته و توکن پولکادات (DOT) توانسته به جایگاه چهارمین ارز دیجیتال برتر برسد.

دات با سود ۲۹ درصدی در ۲۴ ساعت جای ریپل را با ارزش بازار ۱۵.۶ میلیاردی خود گرفته است. دات در هفته گذشته رشد ۸۳.۲۶ درصدی را تجربه کرده است.

پولکادات یک پلتفرم همکاری کننده است که به سایر بلاک چین ها امکان اتصال به شبکه را می دهد. لقب “اتریوم کش” هم به این دلیل به نحوه پردازش هزاران تراکنش در ثانیه به آن داده شده است.

درخواست برای تنظیم قوانین جهانی برای بیت کوین

رئیس بانک  مرکزی اروپا دوباره درخواست تنظیم قوانین جهانی برای بیت کوین را مطرح کرده است. او در کنفرانسی اعلام کرده بیت کوین یک دارایی پرریسک است که باعث ایجاد کسب و کارهای جالبی شده که برخی از آن ها کاملا پولشویی هستند.

او گفته است باید مقرراتی وجود داشته باشد، که اجرا شود و مورد توافق همه در سطح جهانی باشد زیرا اگر راه فراری باقی بماند از آن استفاده خواهند کرد.

 

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۳۷۲۷۱.۲۵، اتر ۱۲۵۵ و ریپل ۰.۲۸ دلار قیمت داشت. ارزش کل بازار هم به ۱۰۳۸۳۲۰۹۶۹۱۳۸ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین HedgeTrade، Voyager Token و  IOST بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب  Bitcoin SV،EOS  و Verge شده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *