ورود
مجله خبری 29 فروردین 1400: پرواز قیمت دوج کوین

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد قله های جدید قیمت آلت کوین ها، رشد چشمگیر دوج کوین و ریپل و فهرست شدن کوین بیس در نزدک بودیم. با ما همراه باشید.

شروع طوفانی کوین بیس پس از فهرست شدن در نزدک

این هفته یک اتفاق تاریخی مهم برای ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد. صرافی بزرگ کوین بیس پس از انجام مراحل قانونی لازم در فهرست بازار سهام نزدک قرار گرفت.

پیش از این اتفاق در اثر هیجان ایجاد شده قیمت بیت کوین تا ۶۴۸۶۳ دلار افزایش یافته بود. با شروه معاملات کوین بیش در ۱۴ آوریل قیمت سهام کوین بیس تا ۴۳۰ دلار افزایش یافت اما با افت شدیدی مواجه شد و در قیمت ۳۲۸ دلار بسته شد.

این اتفاق از این نظر مهم است که دسترسی غیرمستقیم سرمایه گذاران سهام را به ارز دیجیتال فراهم می کند.

دوبرابر شدن قیمت دوج کوین در یک روز

پس از فهرست شدن کوین بیس قیمت بیت کوین کمی آرام گرفت. در حالی که اتریوم در حال رشد بود آلت کوین ها گوی سبقت را در بازار ربودند.

دوج کوین که پیش از این یک شوخی بود لبخند را از چهره مخالفانش پاک کرد. دوج در روز دوشنبه ۰.۰۷ دلار قیمت داشت. تا روز جمعه قیمت این ارز دیجیتال با ۵۱۴ درصد رشد به ۰.۴۳ دلار رسید. این افزایش ۸۷۳۵ درصدی قیمت دوج را از ابتدای سال تا کنون نشان می دهد.

با این حرکت موشکی، دوج کوین توانست با سبقت از بیتکوین کش و لایت کوین جایگاه خود را در رده بندی ارزهای دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار بهبود بخشد.

حتی تریدرهای حرفه ای هم از این حرکت دوج شگفت زده شده اند. حالا دیگر پیش بینی قیمت ۱ دلاری برای دوج رویایی دور از دسترس نیست.

رشد قیمت ریپل تا قله های جدید

با رشد ارزش بازار آلت کوین ها به بیش از یک تریلیون دلار اتفاقات جالبی برای ارزهای قدیمی تر افتاد. ریپل هم مانند دوج کوین رشد بالایی را تجربه کرد.

ریپل قله چندساله ۱.۹۶ دلار را در این هفته شکست. اگرچه هنوز تفاوت زیادی در قیمت نسبت به قله تاریخی آن در ۳.۸۴ دلار وجود دارد اما افزایش قیمت این ارز از ابتدای سال ۷۹۰ درصد بوده است.

این مومنتوم صعودی ریپل به علت موفقیت های اخیر در نبرد با کمیسیون بورس در جریان پرونده قضایی رخ داده است. همچنین شایعات مطرح شده درباره دوباره فهرست شدن این ارز در صرافی ها یکی از دلایل رشد خیره کننده ریپل بوده است.

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۶۲۲۷۲ دلار، اتر ۲۴۶۶ و ریپل ۱.۶۹ دلار قیمت داشتند. ارزش کل بازار هم به ۲۲۷۴۶۲۵۹۷۹۴۷۲ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین دوج کوین، اتریوم کلاسیک و سیاکوین بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب KuCoin Token،  Klaytn و  Celsiusشده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *