مجله خبری ۳ اسفند ۹۹: رکوردهای تاریخی قیمت ارز های دیجیتال

۰۳ اسفند ۱۳۹۹
مجله خبری 3 اسفند 99: رکوردهای تاریخی قیمت بیت کوین و اتر

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم ارز دیجیتال در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد رکوردهای تاریخی قیمت بیت کوین، اتر و بایننس کوین، ادامه سرمایه گذاری های حقوقی و افت ارزش دوج کوین بودیم. با ما همراه باشید.

قیمت بیت کوین در قله تاریخی ۵۷۵۰۰ دلار

قیمت بیت کوین این هفته هم به ثبت رکوردهای جدید ادامه داد و توانست با رشد ۲۰ درصدی قیمت به قله ۵۷۵۰۵ دلار دست یابد. اما از این مهم تر عبور ارزش بازار بیت کوین از یک تریلیون دلار برای اولین بار بود.

با اینکه راه زیادی تا عبور از آمازون و گوگل مانده، این ارز دیجیتال با عبور از تسلا، تن سنت و علی بابا به هشتمین دارایی بزرگ جهان تبدیل شده است.

به گزارش میهن سیگنال داده های تاریخی نشان می دهد رالی های بیت کوین در سال ۲۰۲۱ در آخر هفته ها انجام می شوند. بسیاری از تحلیل گران معتقدند این ارز مهم با نزدیک شدن به آخر هفته آینده به سطح ۶۰۰۰۰ دلار هم حمله خواهد کرد.

اتر هم این هفته سرانجام توانست با عبور از سطح ۲۰۰۰ دلار یک رکورد تاریخی جدید را ثبت کند. با وجود رشد قیمت اتر، عملکرد هفتگی بیت کوین در این هفته نسبت به اتر بهتر بوده است.

افزایش ۹۰۰ میلیون دلاری سرمایه گذاری مایکرواستراتژی در بیت کوین

در این هفته اعلام شد مایکرو استراتژی ۹۰۰ میلیون از دارایی های قابل تبدیل خود را به فروش رسانده تا بیت کوین بیشتری خریداری نماید. با انجام این خرید این شرکت بیش از ۹۰۰۰۰ بیت کوین در ذخایر خود خواهد داشت. این میزان ۰.۴۸ درصد از کل عرضه در گردش بیت کوین را تشکیل می دهد.

شروع خرید مایکرواستراتژی ار آگوست ۲۰۲۰ آغاز شد که این شرکت ۲۱۴۵۴ بیت کوین را به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار در قیمت هر سکه ۱۱۶۵۰ دلار خریداری نمود. پس از آن در سپتامبر و دسامبر هم خرید انجام شد. تا زمان نگارش این خبر سودی بالغ بر ۹۵۰ میلیون دلار از خریدهای قبلی بیت کوین نصیب این شرکت شده است.

بایننس کوین سومین ارز دیجیتال برتر 

اتفاقات این هفته ارزهای دیجیتال بر رده بندی ارزها نیز تاثیر گذاشت. بایننس کوین اکنون به سومین ارز برتر دیجیتال از نظر ارزش بازار تبدیل شده است.

قیمت بایننس کوین این هفته بیش از دو برابر شده و اکنون در محدوده ۳۴۲ دلار قرار گرفته است. این ارز که توکن بومی صرافی بایننس است این هفته قله های تاریخی پیاپی را ثبت کرده است.

افت ۲۳ درصدی دوج پس از اعلام لیست سرمایه گذاران عمده توسط ماسک

حرکت خروشان دوج در هفته های گذشته، این هفته در نهایت به ۱۹ درصد افت ارزش این ارز منجر شد.

در روز دوشنبه ایلان ماسک توجه همگان را به توزیع نابرابر توکن های دوج مطوف کرد و خواستار فروش این توکن ها توسط دارندگان عمده آن شد، قیمت دوج کوین پس از انتشار این خبر ۲۳ درصد افت کرد.

دوج کوین در میان ارزهای دیجیتال یکی از نابرابرترین توزیع ها را دارد. ۲۸.۷ درصد از سکه های دوج تنها در تملک یک نفر می باشد و ۱۲ سرمایه گذار عمده هم بیش از ۵۰ درصد از ذخایر آن را در اختیار دارند. طبق گفته ایلان ماسک تنها مشکل واقعی این ارز دیجیتال متمرکز بودن آن است.

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۵۷۳۸۷، اتر ۲۰۱۷ و ریپل ۰.۵۵ دلار قیمت داشت. ارزش کل بازار هم به  ۱۷۵۲۰۶۴۷۲۳۲۱۱ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین Ravencoin ، Dodo  و PancakeSwap بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب Dogecoin ، Avalanche  و Algorand شده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *