مجله خبری 2 آذر 99: نزدیک تر شدن قیمت بیت کوین به سقف تاریخی

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد نزدیک تر شدن قیمت بیت کوین به سقف تاریخی، افزایش قیمت اتر و اعلام بازگشایی خدمات تسویه اوککس بودیم. با ما همراه باشید.

هموار شدن مسیر بیت کوین تا ۲۰۰۰۰ دلار

بعد از لمس مقاومت ۱۸۴۲۰ در چند روز پیش بیت کوین به قله ۱۸۸۱۷ هم رسید. این باعث شد فاصله قیمت فعلی بیت کوین تا قله تاریخی آن یعنی ۲۰۰۸۹ که در دسامبر ۲۰۱۷ به دست آمده بود به کمترین میزان خود برسد.

به عقیده تام لی سال ۲۰۲۱ سال آتش بازی بزرگترین ارز دیجیتال خواهد بود.

اکنون موسسات بیش از ۱۶ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارند. اما افزایش قیمت تنها به دلیل اشتیاق نهادهای حقوقی نبوده است. داده ها نشان می دهد جستجوی بیت کوین نسبت به دسامبر ۲۰۱۷ بسیار افزایش یافته است.

فومو در حال افزایش است. گلس نود گزارش کرده جهش بزرگی در تعداد آدرس های بیت کوین در ۱۸ نوامبر روی داده و رقم ۲۵۰۰۰ آدرس در ساعت به ثبت رسیده است.

با در نظر گرفتن همه اینها به نظر می رسد فصل خوبی برای بیت کوین در پیش داریم.

قیمت اتر برای اولین بار در ۵۰۰ دلار

تنها بیت کوین نبوده که دوباره به قله تاریخی خود نزدیک شده است. اتر هم در این هفته برای اولین بار پس از ژوئن ۲۰۱۸ توانست روز جمعه به ۵۰۰ دلار برسد. برخی از آلت کوین ها نیز بازگشت خود را آغاز کرده اند.

این سطح یک مانع روانی مهم برای اتر بود زیرا در سال جاری اتر نسبت به بیت کوین عملکرد بهتری داشته است.

عملکرد اتر ۲۸۴ درصد بوده در حالی که بیت کوین تنها ۱۵۵ درصد سود به همراه داشته است. البته عملکرد این دو ارز از ماه مارس به بعد تفاوت بسیاری داشته است. اتر در این دوره از کف ۱۱۷ دلار ۳۲۷ درصد افزایش قیمت داشته در حالی که جفت بیت کوین دلار از ۳۶۰۰ دلار با افزایش ۴۱۱ درصدی به ۱۸۴۲۰ دلار دست یافته است.

به گفته مایکل ون دپاپ قله واقع گرایانه برای چرخه گاوی بعدی اتر می تواند در محدوده ۲۰۰۰۰ دلار قرار بگیرد. الکس ساندرز مدیرعامل ناگت نیوز هم پیش بینی کرده سقف تاریخی اتر در ۱۴۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۲۱ قابل دسترسی خواهد بود.

همچنین لایت کوین در هفته گذشته نسبت به مجموع بیت کوین و اتریوم عملکرد درصدی بهتری داشته است.

بازگشایی خدمات تسویه اوککس

پس از هفته ها انتظار اوککس بالاخره خدمات تسویه دارایی های مشتریان خود را از سر می گیرد.

تعلیقی که در ۱۶ اکتبر صورت گرفت تاثیر زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال داشت. این تعلیق به دلیل مشارکت بنیانگذار این صرافی مینگ ژینگ ژو در تحقیقات مقامات چینی صورت گرفته بود.

اوککس اکنون جزئیات بیشتری درباره این موضوع افشا کرده و اعلام کرده است که این شرکت از هرگونه تخلف تبرئه شده است.

اوککس اعلام کرده خدمات تسویه تا ۲۷ نوامبر به طور کامل بازگشایی می شوند و کاربران می توانند در صورت نیاز به تمام سرمایه خود دسترسی داشته باشند.

 

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۱۸۶۷۵.۸۸، اتر ۵۲۵.۹۵ و ریپل ۰.۴۱ دلار قیمت داشت. ارزش کل بازار هم به ۵۳۳۶۴۱۴۸۰۶۱۷ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین Helium، SushiSwap و Reserve Rights بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب he Midas Touch Gold،  ABBC Coin و Blockstack شده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *