مجله خبری 5 بهمن 99: سقوط قیمت بیت کوین و قله تاریخی اتریوم

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد افت شدید قیمت بیت کوین، ثبت قله تاریخی اتر و اولین اقدامات بایدن در سمت ریاست جمهوری آمریکا بودیم. با ما همراه باشید.

اصلاح شبانه بیت کوین

بیت کوین برای اولین بار پس از ۵ ژانویه تنها در عرض ۴۸ ساعت از ۳۷۰۰۰ دلار به ۲۹۰۰۰ دلار رسید و بزرگترین کندل روزانه تاریخ خود را ثبت کرد.

زمانی که خریداران بیت کوین در حال تلاش برای برجا ماندن مایت جدید ۳۲۰۰۰ دلار بودند، نشانه هایی از سیو سود سرمایه گذاران حقوقی دیده شد. با این حال خرید ۳۱۴ بیت کوین با قیمت ۳۱۸۰۸ دلار به ارزش حدودا ۱۰ میلیون دلار توسط میکرو استراتژی فشارها را کاهش داد.

اگرچه در هفت روز گذشته بیت کوین ۱۴ درصد از ارزش خود را از دست داده اما بسیاری از آلت کوین های برتر فشار فروش زیادی را تجربه نکرده اند. اتر تنها ۲.۶ درصد و ریپل ۵.۶ درصد افت داشته اند و پولکادات هم ۱.۵ درصد افزایش قیمت پیدا کرده است.

بیت کوین/دلار هم پس از فتح ۴۰۰۰۰ دلار وارد فاز اصلاحی شده است. اگر محدوده ۳۰۰۰۰ پایدار نماند احتمال افت قیمت تا ۲۴۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت که می تواند اصلاح ۴۰ درصدی قیمت نسبت به قله های اخیر را رقم بزند.

عبور اتریوم از قله تاریخی

این هفته اتریوم بالاخره توانست قله تاریخی جدیدی را در ۱۴۲۸ دلار به ثبت برساند. البته این ارز نتوانست مدت زیادی این قیمت را حفظ کند و به سرعت تا ۱۰۵۰ دلار افت کرد.

این سقوط سریع به علت داغ شدن بیش از حد بازار فیوچرز اتریوم بود که قراردادهای بهره باز آن به رکورد ۱.۸ میلیارد دلار دست یافته است.

تحلیل گران پیش بینی کرده اند سال ۲۰۲۱ می تواند برای اتریوم خاطره انگیز باشد و ارزش دومین ارز برتر جهان را هفت برابر کرده و تا ۱۰۵۰۰ دلار برساند.

توقف اعمال مقررات کیف پول ارز دیجیتال توسط بایدن

جو بایدن بلافاصله پس از رسیدن به قدرت در یکی از اولین اقدامات خود فرایند قانون گذاری فدرال را متوقف کرد که این خبر خوبی برای جامعه ارز دیجیتال بود.

این توقف به آن معناست که مقررات بحث برانگیز درباره کیف پول های ارز دیجیتال شخصی که توسط مشاور قبلی خزانه داری پیشنهاد شده بود به مدت ۶۰ روز متوقف خواهند بود.

امید ریپل به حل مشکلات با به قدرت رسیدن بایدن

ریپل که در حال آماده شدن برای دادگاهش در خصوص دادخواست کمیسیون بورس آمریکا می باشد امیدوار است با به قدرت رسیدن بایدن تغییراتی در قوانین به وجود آید.

مقامات اجرایی ریپل پیش بینی کرده اند تیم بایدن احتمالا تغییراتی در مقررات قانونی در فضای ارز دیجیتال ایجاد کند.

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده ها

در پایان این هفته بیت کوین ۳۲۳۰۰، اتر ۱۲۵۰ و ریپل ۰.۲۷ دلار قیمت داشت. ارزش کل بازار هم به ۹۴۴۶۴۸۳۱۳۹۵۷ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین Enjin Coin، Curve DAO Token و  Decentralandبیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب  IOST ،Zcash  و Dash شده است.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *