مجله خبری ۱۴ دی ۹۹: رکوردهای تاریخی قیمت بیت کوین

مجله خبری 14 دی 99: رکوردهای تاریخی قیمت بیت کوین

این یک شنبه هم به خلاصه ای از اخبار مهم در هفته ای که گذشت می پردازیم. در هفته ای که گذشت شاهد ثبت بالاترین قیمت بیت کوین، خرید بیش از عرضه توسط حقوقی ها و خارج شدن ریپل از فهرست صرافی ها بودیم. با ما همراه باشید.

تسویه ۱۰۰ میلیون دلار قرارداد شرت با پرش قیمت بیت کوین به ۳۱۰۰۰

در شروع سال ۲۰۲۱، بیت کوین در لبه ۳۰۰۰۰ دلار در حرکت بود و در یکی پس از دیگری قله های تاریخی را ثبت می کرد.

به گزارش میهن سیگنال، در ابتدای هفته گذشته با یک اصلاح ۶.۵ درصدی قیمت بیت کوین تا ۲۸۴۰۰ دلار افت کرد اما با نزدیک شدن سال جدید حجم معاملات آن افزایش یافت و در نتیجه آن بزرگترین ارز دیجیتال جهان توانست از سطوح بعدی ۲۸۵۰۰ و ۲۹۰۰۰ دلار هم عبور کند.

در دوم ژانویه قیمت این ارز دیجیتال به سرعت تا ۳۱۰۰۰ دلار بالارفت و این موجب تسویه حجم زیادی از موقعیت های ریسکی شد که روی رخ دادن یک پولبک نزولی حساب کرده بودند.

در حالی که هودلرها از شکسته شدن مانع روانی مهم ۳۰۰۰۰ دلار خوشحال بودند، آمار نشان می داد افراد با موقعیت شرت تنها در بیتمکس بیش از ۱۰ میلیون دلار ضرر کرده اند.

پس از این حرکت، بیت کوین توانست یک قله تاریخی نسبت به طلا را هم به ثبت برساند. اکنون ارزش بازار بیت کوین از ۵۸۰ میلیارد دلار بالاتر رفته است.

خرید بیش از عرضه بیت کوین توسط حقوقی ها

شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل که به یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین تبدیل شده در ماه دسامبر ۷۲۹۵۰ بیت کوین خریده که این عدد ۲۸۱۱۲ سکه بیشتر از میزان استخراج شده توسط ماینرها بوده است.

به طور کلی، دارایی های ارز دیجیتال تحت مدیریت گری اسکیل اکنون به بیش از ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.

این روند نشان دهنده کاهش نقدینگی بیت کوین است یعنی خریداران عمده هر عرضه موجود را خریده و آن را از گردش خارج می کنند.

داده های گلس نود نشان می دهد خرید بیت کوین نسبت به گذشته سخت تر شده و میزان بیت کوین دریافت و خرج کردن آن در بین افراد هم کاهش یافته است.

خارج شدن ریپل از فهرست صرافی ها

اوضاع ریپل هر روز بدتر می شود. برخی صرافی های بزرگ از جمله بایننس ، eToro، کوین بیس و بیترکس معاملات ریپل را برای کاربران  آمریکایی هود متوقف کرده اند. این اتفاقات پس از طرح اتهام کیسیون بورس آمریکا علیه مدیران ریپل اتفاق افتاده است.

درگیری ریپل با مشکلات قانونی و کمیسیون بورس باعث شده ارزش توکن ریپل در دو هفته گذشته بیش از ۶۰ درصد کاهش یابد.

برنده ها و بازنده ها

برنده ها و بازنده های این هفته

در پایان این هفته بیت کوین ۳۱۲۸۹، اتر ۷۵۵.۰۵ و ریپل ۰.۲۳ دلار قیمت داشت. ارزش کل بازار هم به ۸۱۵۵۳۶۵۷۹۹۱۱ دلار رسیده است.

در میان ۱۰۰ ارز برتر سه آلت کوین Reserve Rights، Polkadot و  دوج کوین بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بیشترین ضرر در این هفته نیز نصیب  SwissBorg، ریپل و مونرو شده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *